PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] temperaturowa niespodzianka



dr_feelgood
01-02-2008, 19:10
Witajcie:)
Minął właśnie pierwszy tysiąc przejechany nabytym mondim.Kilka spostrzeżeń zatem :
Od poczatku:
na dzień dobry wynieniłem rozrząd, kable, świece( wszysko oryg.), olej, płyn chłodzacy, pasek klinowy i sonde lambda gdyż okazało się że trupem była, co zaskutkowało spalaniem 13L w mieście i wahaniami obrotów na biegu jałowym. po wymianie wahania w 99% ustały, a autko dzisiaj w spokojnej trasie (90-110km/h) 400Km na Sląsk i spowrotem spaliło mi 6,03 litra/100.
Zęby szczerzyłem do wszystich, będac szczerze uradowanym drogą, tym ze po przejechaniu 400 km wskaznik paliwa pokazuje mi 3/4 baku, tym że słonko wyszło, muzyczka grała. genrealnie wszystko wskazywało na to ze jest OK. :bigok:
Zdziwienie moje jednak nie miało granic gdy zobaczyłem że wskazówka temeratury spadła na zaero, na białe pole. Utrzymywała sie tak ze 20 minut poczym zmartwychwstała podchodząc do N. i tak kilka razy. Dostawała zycia w mieście z reguły. Dodam, że autko nagrzewa się szybko (ok 2-3Km) wskazówka wskazuje cos w okolicach N-O, w srodku tez grzeje zacnie. Dzisiaj mimo ze wskaznik spoczywał w pokoju przez 50% trasy, auto grzało w srodku ok, i spalanie też wyszło przyzwoite ( te 6 L) . Zatem silnik był nagrzany raczej.. więc o co kaman? Czujnik temp? jak sądzicie? Czytałem forum ale jednoznaczej odpoweidzi brak.

pomijajac ustrke sondy i teraz zonka z wskazaniem temp. autkiem jezdzi sie naprawde wyyyyyggooodnie :)
mam nadzieje ze teraz spalanie w miescie troche spadnie po wymianie sondy, bo te 13 L to troszke mnie ubodło:) po tych dzisiejszych 6 litrach jestem dobrej mysli. Jezeli macie jakies sugestie oparte na doswiadczeniu swoim odnosnie wariacji wskaznika temperatury to bede zobowiązany... 180 PLN za podłaczenie do kompa narazie mnie przerasta.

Pozdrawiam !

Kamlos
01-02-2008, 19:15
Jeżeli wskaźnik wariuje i raz pokazuje zero, raz coś tam sie rusza to zepsuty może być czujnik, ale zastanowiłbym się też nad termostatem. Pozdrawiam

dr_feelgood
01-02-2008, 19:20
Ano, tez myslalem o czujniku wlasnie. chyba jednak wizyta na kompie mnie nie ominie... przyznam sie ze paralizuje mnie mysl ze moze tam wyjść masa byków róznych, a ja wtedy migotania przedsionków dostane. Choc z drugiej strony auto jezdzi bez problemów, oprócz tych o których spomnialem, wiec chyba nie ma co sie bać :D

Brudsien
01-02-2008, 19:20
Kazdy lepszy mechanik ma mozliwosc podlaczenia do kompa i to koszt 50zl, co do twoich 6 litrow to jakos mi sie wiezyc nie chce nawet przy spokojnej jezdzie nie da sie zejsc ponizej 7litorw w benzynie na trasie
Co do tej temperatury to pierwsze co sprawdzic to termostat, a to ze wskaznik pokazuje 3/4 to nie zdziw sie ze po odpaleniu na nastepny dzien bedziesz mial mniej ten wskaznik w mondeo nie jest dokladny, lepiej jest miec trip

dr_feelgood
01-02-2008, 19:24
Spalanie moze nie jest super dokladnie wyliczone, ale było pod korek zalane, potem 400 km równo i znów pod korek. ta sama stacja. Weszły rowne 24 litry. A wlasnie co do kompa... Moze znacie kogos w Lodzi kto zna sie na rzeczy, skóry nie łupi ( mieszek żąda 180 pln za kompa) i ewentualne usterki wyłowione na kompie naprawi dobrze? moj mechaniorco prawda dobry, nie narzekam, ale srednio skomputeryzowany.

Brudsien
01-02-2008, 19:32
tzn wiesz ta cena to jak w aso jest bo w aso chca 190zl, co do bledow to mechanik widzi jakie sa bledy naprawia je i pozniej po naprawie kasuje bo przed naprawa tez mozna ale zaraz sie pojawi od nowa jak nie sa naprawione, niestety w lodzi nie znam nikogo kto ma komputer, na pewno ktos inny z forum bedzie wiedzial poczekaj ktos odpowie

DarekII
01-02-2008, 20:51
Miałem to samo w poprzednim mdo wskaznik głupiał raz na 0 a raz jadę sobie temp pokazuje na połowie za chwiilę 0 po jakims czasie się odwiesił pózniej czerwone pole zakupiłem najtanszy czujnik od wskazan na deske za równe 20zł przeczysciłem wtyczke i wszystko bajka żadnych problemów czyli za te dziwne wskazania winny był czujnik i powiem ci zacznij od tej taniej opcji

Andrzej10
01-02-2008, 21:07
Albo termostat albo czójnik ale prędzej termostat. Co do podpięcia to strasznie drogo. W Lublinie w ASO za podpięcie IDS'a wołają równiutko 122 zł Pozdrawiam

dr_feelgood
01-02-2008, 21:21
Dzieki za sugestie, trzeba bedzie kiedys to posprawdzać... ech a już myślałem ze koncze z mechanikami :-)
A co do aso to rzeczywiscie drogo, dlatego mnie to powstrzymuje. jak dolicze do tego usnięcie ewentualnych usterek to wyjdzie ładnych parę stówek...

Andrzej10
01-02-2008, 21:23
Wymiana termostatu to koszt do 40 zł część orginalna + 0,5h w garagu przy swoim Mondku. Pozdrawiam

ARTi
01-02-2008, 21:28
Moim zdaniem nie ma sensu podłączać sie do kompa.
Wymień profilaktycznie termostat (orginał) i zobacz czy sie poprawi. Ewentualnie potem wymien czujnik temperatury.

Komp nie wykryje uwalonego termostatu, a wymieniajac go masz spokój na ładnych pare latek.

Andrzej10
01-02-2008, 21:37
Moim zdaniem nie ma sensu podłączać sie do kompa.
Wymień profilaktycznie termostat (orginał) i zobacz czy sie poprawi. Ewentualnie potem wymien czujnik temperatury.

Komp nie wykryje uwalonego termostatu, a wymieniajac go masz spokój na ładnych pare latek.
Dokładnie. Tym bardziej że jest to do zrobienia naprawdę małym nakładem czasu i bez wizytu u mechasa. Pozdrawiam

dr_feelgood
01-02-2008, 21:45
serdeczne dzieki. moze od razu termostat i czujnik razem wymienie, bedzie na przyszłość :-) I teraz pytanie laika kompletnego i totalnego :) : jest jeden czujnik temp? jeżeli więcej to który należałoby zmienić ?

pleban
01-02-2008, 21:48
Tu masz jak wymienić termostat
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=50&mode=&order=0&thold=0

dr_feelgood
01-02-2008, 22:06
serdeczne dzięki! :beer:

Andrzej10
01-02-2008, 22:17
Są 2 czójniki ten na górnej stronie obudowy termostatu odpowiada za temp dla komputera a 2 jest pod spodem i on odpowiada za temp na zegarach. Pozdrawiam

maniek_Rz
01-02-2008, 23:54
Kolego krótko na temat tych dziwnych wskazań poprostu coś ci nie łączy i tyle posprawdzaj wtyczki i powinno być ok. Silnik nie jst wstanie tak szybko sie ochładzać i znów nagrzewać. Powodzenia

dr_feelgood
02-02-2008, 15:27
No więc dzisiaj wymieniłem czujnik ( do wskaznika ) , wykonałem rundkę 60 km za miastem i wskazówka cały czas na R :) Generalnie wskazania sa nieco inne niż przy starym czujniku.. wskazówka cały czas trzyma mi na R, wczesniej było N -O. Więc chyba przyczyną był czujnik. Oby :) Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc

waski78
18-04-2008, 09:06
A ja mam tak, ze ogrzewanie dziala jak trzeba ale wskazówka temperatury na trasie spada prawie do 0. Jak postoje w korkach to sie podnosi na poczatek N. Myslicie czy to termostat, czy zaczac od czujnika do zegarów?

Netoper
18-04-2008, 09:09
Od termostatu zacznij, wygląda że się nie domyka.

homarski
18-04-2008, 12:51
Coś fotek nie widać w artykule o wymianie termo