PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wymiana tuleii w tylnej zwrotnicy.



Andrzej10
01-02-2008, 20:46
Witam. w związku z tym że ASO zrezygnowało z wykonania wymiany tulej metalowo gumowych w tylnych zwrotnicach czeka mnie ta operacja. powiedzieli że nie da się podłożyć pod prasę więc nie zrobią. Teraz moje pytanie. Czy jak wybiję wewnętrzny metal na imadle a potem rozetnę zewnętrzny elemęt będzię OK czy może jakaś inna technologja. Tutaj jeszcze pytanie takie jak wbić nową moja teorja wymyślona na egzaminie z sadownictwa jest następująca zewnętrzny elemęt starej posłuży za tuleje wbijającą a pod spud dopasuje odpowiedniej grubości rurę i młotkiem wprasuję. Czy nie ma jakichś dodatkowych myków przy takiej operacji? Pozdrawiam i dzięki z góry za wszystkie sugestje. Zamieżam się za to zabrać jutro. Pozdrawiam

Andrzej10
02-02-2008, 13:48
Dobra Panowie. Tulejek się pozbyłem. Z pomocą wiertarki pozbyłem się gumu dzięki czemu środkowe metale wypadły same. Zewnętrzne najpierw przeciołem a potem za pomocą młotka i śeubokręta wybiłem. Teraz przygotowuję się do wprasowania nowych. Pozdrawiam

Andrzej10
02-02-2008, 19:03
Tulejki na swoim miejscu. Trochę to trwało ale jest ok. Młot + 2 stare łożyska dopasowane do średnicy tuleji oraz dobre imadło + ktoś do pomocy w moim przypadku był to mój Tato. Wbite i siedzą jak orginały. Pozdrawiam