PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Filtr paliwa - wymiana



Tarantula
05-02-2008, 11:53
Witam wszystkich.
Moje zapytanie dotyczy tak jak w temacie wymiany filtra paliwa.
Jak pewnie większość z was wie filtr kosztuje około 180 PLN wymiana kolejne 100 . Jestem ciekaw czy ktoś z Was przetestował w swoim wehikule zamiennik filtra np. marki Filtron - to jest pierwszy temat.
Drugi to czy taki filtr da się wymienić samodzielnie. W kliku warsztatach usłyszałem że nie podejmą się tego bo nie maja urządzeń do odpowietrzania, a jeśli się nie da to czy ktoś z was ma jakiegoś speca który wymieni ten filtr trochę taniej niż w serwisie.

Kuzek
05-02-2008, 12:51
z opini na forach wynika iz lepszy jest oryginalny filtr paliwa. Co do wymiany to jest ona bardzo prosta, wystarczy wypiac stary , zalac nowy paliwkiem i go zamontowac. Drogiego masz mechanika, ktory za 5 min. roboty liczy sobie 100 pln. zadzwon np. do DZ Auto - ja tam serwisuje czasem moje auto, wymieniali mi filtr paliwa i olej, a takze robili inne prace przy hamulach i zawieszeniu.

Neo_kaczuszka
05-02-2008, 13:09
filtr kosztuje 180zl??????
na www.ford.sklep.pl kupisz za 90zl :)
nie tylko mechanika masz drogiego ale tez sklep z czesciami

Tarantula
05-02-2008, 13:52
Co do wymiany to jest ona bardzo prosta, wystarczy wypiac stary , zalac nowy paliwkiem i go zamontowac. Drogiego masz mechanika, ktory za 5 min. roboty liczy sobie 100 pln. zadzwon np. do DZ Auto - ja tam serwisuje czasem moje auto, wymieniali mi filtr paliwa i olej, a takze robili inne prace przy hamulach i zawieszeniu.
A co z zapowietrzeniem układu - ok zalewam nowy filtr ON podpinam, ale czy przy okazji odpięcia starego to do rurek jakieś powietrze się dostanie i czy ono czegoś tam nie zapowietrzy ??
Pytam bo pierwszy raz będę to sam wymieniał, a i jeszcze jedno gdzie jest ten filtr umieszczony ??

Tarantula
05-02-2008, 13:54
filtr kosztuje 180zl??????
na www.ford.sklep.pl kupisz za 90zl :)
nie tylko mechanika masz drogiego ale tez sklep z czesciami
Tak sie ceni serwis Lipski

BS
05-02-2008, 14:15
ekh ... ludzie jakie zapowietrzenie układu... odłączacie stary filtr, podłączacie WEJŚCIE paliwa do nowego, przekręcamy kluczyk w stacyjce w pozycje grzania świec, filtr się zalewa dzięki pompce w baku, jak zaczyna wyciekać z niego paliwo do wyłączamy zapłon, podłączamy filtr i banglać będzie ... tyyylko uwaga uwaga ... proszę sobie podłożyć szmatex jakiś pod wyjście z filtra żeby nie było draki ze cały silnik ON'em zalany...

Bierut
05-02-2008, 15:03
Filtron dostaniesz ponizej 70 zl. Ja uzywam. Ufam tej marce i wymieniam go co 60 tkm. Z zapowietrzaniem trzeba uwazac. Bo wlasnie kazde jednorazowe zapowietrzenie pompy powoduje skrocenie jej zywotnosci. Jest to glowna przyczyna ich awaryjnosci. Ja niestety ostatni raz wymienialem filtr w Karpaczu co jest dosyc niepodrodze.
Ale nastepnym razem wymienie chyba w ABSCar.

butek1977
05-02-2008, 16:38
Wiadomo co orginał to orginał, ale Filtron też może być. Te filtry montują w maszynach za 300 400 tyś zł , więc nie jest żle . Co do wymiany filterka paliwa w naszych klekotach to wklejam opis który pisałem w innym wątku :


--------------------------------------------------------------------------------

Jak wymieniasz filtr paliwa to zachowaj pewną kolejność .Najpierw odepnij przewód doprowadzający paliwo do filtra ze zbiornika i zaślep go .Jak to zrobisz to unikniesz cofnięcia się paliwa do zbiornika i w rezultacie częsciowego opróżnienia przewodu zasilania co może powodować problemy przyodpalaniu .Następnie odepnij pozostałe przewody , i też je zaślep bo jeden to zasilanie pompy a drugi to przelew z pompy. Następnie wymień filtr i zalej go paliwem aż się wyleje. Jak to zrobisz to zapinaj przewody ale w tej kolejności ---
jako pierwszy przewód przelewowy ,
jako drugi przewód zasilania pompy i sprawdź czy nietrzeba dolać do filtra
jako trzeci przewód zasilania filtra (całego układu ).
Jak zastosujesz te wskazowki to powinieneś uruchomić motor bez najmniejszego zakasłania .

Filtr Filtrona ma zaślepki na króćcach których możesz użyć do zaślepienia przewodów ( trzeba je delikatnie wepchnąć )
Pozdro .

krzys-68
05-02-2008, 17:49
zdecydowanie przesadzacie
weźcie pod uwage ze MKIII ma pompke elektryczna paliwa a wiec
po zalaniu filtra i odpaleniu silnika zdazy ona dopompowac ON zanim silnik zassa powietrze.

Golden
17-05-2008, 02:27
Zakupiłem filtr paliwa z ford.sklep.pl i coś w nim "lata" jakby coś małego wpadło do środka. Zaznaczam, że niczego nie zdejmowałem tych nakładek zabezpieczających i nie odkręcałem spustu wody. Następnie wszystko pozdejmowałem - myślałem, że może coś wypadnie ale dalej to samo.
Pytanie może wydać się głupie, ale czy tak powinno być? Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź bo jakby co to trzeba reklamować...
Filtr Fomoco w opakowaniu fordowskim.
Pozdrawiam

Kleber
17-05-2008, 10:04
to tak ma latac

kreeecik
17-05-2008, 21:37
Odpinasz stary, podpinasz nowy, przekęcasz kluczyk, odczekujesz do zgaśnięcia kontrolki swiec, odpalasz i jedziesz.
Bez zatykania, zalewania i pierdzielenia.

Bierut
19-05-2008, 14:53
I jak tak będziesz robił za każdym razem to się nie zdziw jak twoja pompa wtryskowa padnie szybciej niż powinna.
Każdorazowa praca pompy "na sucho" powoduje jej nadmierne zuzycie a w konsekwencji awarię. Zapytaj dobrych pompiarzy !

Yarcioo
09-08-2008, 00:12
Odpinasz stary, podpinasz nowy, przekęcasz kluczyk, odczekujesz do zgaśnięcia kontrolki swiec, odpalasz i jedziesz.
Bez zatykania, zalewania i pierdzielenia.

Właśnie wymieniałem filtr u siebie gdy luneło z nieba rzesistym deszczem.
Nie zdążyłem go zalać, więc próbowałem włączać na kilkdziesiąt sekund i wyłączać zapłon aby pompka zbiornika napełniła filtr.
Niestety nie napełniła :(
Po odpaleniu, silnik pochodził kilkanaście sekund i zgasł.
Potem kilkakrotnie kręciłem rozrusznikiem - nic z tego.
Ulewa przeszła, napełnilem filtr paliwem - weszło ponad pół litra - i silnik zapalił bez problemu.
Teraz tylko trapi mnie jak mocno zaszkodziłem pompie paliwa, a kto wie czy nie wtryskom też.

piotrekbb
09-08-2008, 11:41
Filtr Knecht kosztuje ok 70zł - jest to filtr zakładany w niemieckich serwisach.Co do Filtrona to od paru lat przewyższa jakością Basha składanego gdzieś w krajch trzeciego swiata.

marekvegas
24-10-2008, 23:16
Jak często wymieniać filtr paliwa?Proszę o odpowiedź

Brudsien
24-10-2008, 23:25
Zeby nie sklamac to co min 30tys km ale sa osoby ktore wogole nie wymieniaja, ja osobiscie jak kupilem swojego MKII to mial tak zapchany filtr paliwa ze byl wrecz czarny i napchany brudem

JAREK73
25-10-2008, 01:32
a do jakich autek montują Filtrona? (na pierwszy montaż?) i chętnie dowiem się o te autka za 300-400 tyś.pozdr. Jarek

KOKOT
25-10-2008, 16:18
Mechanik w serwisie diesla stwierdził że przy naszym paliwie to nie należy żałować tych kilkudziesięciu złotych i robić wymianę filtra co 10tyś.
Teraz to jestem mądrzejszy jak za kapitalkę pompy wtryskowej (została chyba tylko stara obudowa) :)) zapłaciłem 4tys.

Domin85
25-10-2008, 17:03
filtron to najgorsza firma stanowczo odradzam, jeśli chodzi o filtry jakie kolwiek to najlepsze są oryginalne motorcraft, man filter lub pur flux

MacKo
25-10-2008, 18:00
Domin ... udowodnij że FILTRON to najgorsza firma .. bardzo prosze ....
bo od wielu lat różnymi autami jeżdże na filtronie (filtr powietrza, filtr oleju, nawet filtr paliwa) ... i co gorsza auta jeżdżą ....
ja wymieniam filtr paliwa co 60.000 ... no ale ja tankuje często w Niemczech .... to moze dlatego :)

Kokot - jeszcze zależy gdzie sie tankuje...

prozor
27-10-2008, 10:34
Parę dni temu wymieniłem filtr na Bosha (produkowanego w Izraelu - faktycznie III świat... - całe 68 złociszy). Odłączenie starego (zatkanie śrubą węża zasilania pompy), podłączenie nowego - bez zalewania, nie miałem pod ręką oleju napędowego - podłączenie węża do złącza filtra doprowadzającego paliwo do pompy, do drugiego końca podłączenie pompki ręcznej, zaciągnięcie pompką ręczną paliwa ze zbiornika. Filtr zalany. Odłączenie węża, podłączenie przewodu doprowadzającego paliwo do pompy. Odpalenie silnika i działa jak złoto. Aha, przed odłączeniem starego filtra, warto włożyć na alternator szmatę...

Domin85
27-10-2008, 10:40
MacKo, ja Ci tego nie udowodnie, ale wielu mechaników z którymi rozmawiałem to nie poleca wszelakich produktów firmy filtron, zalezy co kto woli, ja bym nie założył żadnej części produkcji polskiej już nie wspominam o chińszczyźnie itp do swojego auta, stosuje części oryginalne lub zamienniki niemieckich renomowanych firm

MacKo
27-10-2008, 20:53
Domin - jakiś tanich no-name czy chińskiego czegos też bym nie załozył :)
ale wiekszosć sprzedawców uznaje za najlepsze to .. co sprzedają.... tak prawda rynku :)

nie wiem... mozę następnym razem spróbuje Mann`a ...

a dyskwalifiakcja produktu tylko dla tego że polski...