PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] [mkIII] blokada skrzyni biegow



eMdzeJ
07-02-2008, 07:27
zastanawiam sie nad takim zabezpieczeniem. Sa 2 rodzaje do wyboru:

boczna:
http://img145.imageshack.us/img145/8998/image001hn1.png

górna:
http://img145.imageshack.us/img145/3673/image002nj3.png

boczna jest tansza (ok 300pln) gorna drozsza (ok 500) pln

plusy bocznej to to ze bym jej nie widzial :D minus to to ze zeby ja zalozyc trzeba przesunac cielsko poza tunel srodkowy, oraz to ze ma ona wyjmowny bolec

gorna ma jeden minus - widoczny zamek kolo lewarka. Poza tym same plusy - nie ma bloca, zamyka sie to wciskajac zamek i przekrecajac go palcem. Otwiera sie kluczykiem


Ma ktos zalozonego niedzwiedz-lock'a gornego i moglby powiedziec cos na temat estetyki tego rozwiazania? wyglada to ladnie czy jakby to robil pijany slusarz? ;)

Pytanie do tych co maja boczna - jak z wygoda zakladania w mk3?

:>

krzys-68
07-02-2008, 08:04
kazda spełni swoje zadanie ale w automacie :hehe:
po co montowac blokade jak złodziej wcisnie sprzegło i odholuje auto na lince?

eMdzeJ
07-02-2008, 08:19
kazda spełni swoje zadanie ale w automacie :hehe:
po co montowac blokade jak złodziej wcisnie sprzegło i odholuje auto na lince?

a to juz zalezy gdzie i jak sie parkuje. Skrzynia jest zblokowana na wstecznym. Na ogol zawsze parkuje tylem wiec by mieli troche problemow.

Poza tym pytanie nie dotyczylo tego czy zakladac tylko jaka :P ;D

k.o.n.i.o.
07-02-2008, 10:11
Ta na zdjęciu nr2 tylko do skrzyń 5 biegów - według mojej wiedzy.

Boczna jest wygodna o ile z jakichś powodów nie podsuniesz fotela pasażera max do przodu.

Kapsel_lg
07-02-2008, 12:46
mam boczna i jest OK.

krzys-68
07-02-2008, 13:18
kazda spełni swoje zadanie ale w automacie :hehe:
po co montowac blokade jak złodziej wcisnie sprzegło i odholuje auto na lince?

a to juz zalezy gdzie i jak sie parkuje. Skrzynia jest zblokowana na wstecznym. Na ogol zawsze parkuje tylem wiec by mieli troche problemow.

Poza tym pytanie nie dotyczylo tego czy zakladac tylko jaka :P ;Dze na wstecznym jest blokada to normalne ale co to ma za znaczenie jak sie holuje auto na wysprzeglonym? :los2:

Kapsel_lg
07-02-2008, 14:43
Jak ktoś chce ukraść to i tak ukradnie choć jakoś nie widzę złodzieja co ciągnie autko na lince z wciśniętym sprzęgłem.
Szybciej laweta podjada a na to to zadne zabezpieczenie ni działa :D

k.o.n.i.o.
07-02-2008, 16:06
a to juz zalezy gdzie i jak sie parkuje. Skrzynia jest zblokowana na wstecznym. Na ogol zawsze parkuje tylem wiec by mieli troche problemow.

Napisz jaka masz skrzynie wtedy doradzanie jest warte sensu. W 6 biegowych wsteczny blokuje o ile blokada jest z lewej. A to nie praktyczne więc wchodzi w gre 2,4,6

eMdzeJ
07-02-2008, 16:13
a to juz zalezy gdzie i jak sie parkuje. Skrzynia jest zblokowana na wstecznym. Na ogol zawsze parkuje tylem wiec by mieli troche problemow.

Napisz jaka masz skrzynie wtedy doradzanie jest warte sensu. W 6 biegowych wsteczny blokuje o ile blokada jest z lewej. A to nie praktyczne więc wchodzi w gre 2,4,6

obie pasuja, gdyby bylo inaczej nie pytalbym sie co wybrac.

5biegow

k.o.n.i.o.
07-02-2008, 16:26
O ile nie wiedziałbyś, że jedna może nie pasować tak więc jeśli prosisz o pomoc to tez komuś pomóż i podziel się takimi informacjami :)

Jeśli masz 5 biegów to raczej nie ma się nad czym zastanawiać tylko tą nr2 brać. Obie tak samo spełnią rolę a nr2 jest o wiele wygodniejsza. Chyba, że będzie cię denerwowało to gniazdo. To juz kwestia estetyki. Wygodniejsza będzie nr2

Netoper
07-02-2008, 16:42
obie pasuja, gdyby bylo inaczej nie pytalbym sie co wybrac.
Jak wiesz, że obie pasują to sam musisz wybrać, obydwie blokady robią to samo, kwestia: kasy, wygody, estetyki "wybór należy do Ciebie"

eMdzeJ
07-02-2008, 18:49
wygody, estetyki "wybór należy do Ciebie"

wiem, przeczytaj 2 ostatnie zdania w 1 poscie... wlasnie po to on powstal

Netoper
07-02-2008, 19:05
przeczytaj 2 ostatnie zdania w 1 poscie... wlasnie po to on powstal
To podaj kilka parametrów, jaki jest Twoj zmysł estetyczny bo rzadko się spotyka osoby mające taki sam, jednemu może się coś podobać innemu nie
Jakie masz swoje wymiary, bo inaczej będzie grubas sięgał do bocznej inaczej chudzielec, wzrost też jest ważny.
Dla przykładu mojej żonie podobają się auta o "okrągłych" kształtach a mi dla odmiany "kanciaste"
W jednym z samochodów mieliśmy blokadę boczną ja z nią nie miałem problemów a kupel jak jeździł to mu nie wygodnie było ją zakładać i zdejmować

Piszę to z pewną irtytacją bo jak ktoś ma Ci powiedzieć co Tobie ma się podobać, czy jak jest z Twoją sprawnością fizyczną, masz fotki wiesz w jakich miejscach jest mocowanie i jak to wygląda wieć wystarczy usiąść w aucie i zobaczyć.

butek1977
07-02-2008, 20:55
Siemanko . W swoim mondziołku ma m skrzynie 6 i blokade mam założoną po stronie pasażera . Blokuje bieg wsteczny (wsteczny wbija się tak jak 1 tylko mocniej do siebie ). Trzpień blokady jest całkiem wyciągany. Generalnie nie ma problemów z zapinaniem i odpinaniem blokady a po jakimś czasie wszystkie czynności wymonuja się " po palcu " .Samo wykonanie jest ok .Dodam że mam DIPOLA .
Co do fotki nr. 1 to wydaje mi się że sam trzpień nie jest wyciągany.W robocie mamy firmowe auta z takimi blokadami jak na focie nr 1 i one po odblokowaniu wyskakuje tak ze 2 centy i to wszystko. Wykonane jest dobrze . Co do górnego sposobu to już kwestia gustu .

Kuzek
07-02-2008, 22:52
Ja mam boczna, ale bez wyjmowanego trzpienia, wyskakuje na okolo 2 centymetry tak jak napisal butek1977. Jest to blokad firmy Wim-Stoll. Jezeli chodzi o wygode uzytkowania, to jest bardzo wygodna, nie trzeba nic wyjmowac, latwo sie wciska, zamek jest w trzpieniu (Gerda), latwo otwiera.

W aucie zony jest blokada z wyjmowanym trzpieniem i szczerze mowiac jest to bardziej upierdliwe... mało wygodne.

jacusz
08-02-2008, 13:37
Z tego co widzę chodzi o BearLocka'a, mam u siebie założoną 1 wersję i dużo bardziej wolałbym wersję 2. Po pierwsze czas: wyjmowany trzpień trzeba wyjmować i później gdzieś wsadzić, przy zakładaniu w kolejności odwrotnej (i nie mówcie że to tylko chwilka - wystarczy się spieszyć i już wystarczy żeby się wkurzyć). Do dziurki po stronie pasażera trzeba trafic kluczykiem "na ślepo" - i znowu wystarczy się spieszyć.... Niech z tyłu usiądzie ktoś wysoki i fotel pasażera trzeba podunąć do przodu - w tym momencie zaczyna się gimnastyka z włożeniem/wyciągnięciem trzpienia. Blokada jest mniej widoczna czyli mniej odstrasza (a to przecież też jej rola).
Tyle moich uwag - decyzja należy do Ciebie :satan: