PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z szyba pasazera i wentylatorem



Tuner.Pl
11-02-2008, 20:01
Problem wysglada nastepujaco szyba pasazera elektryczna opuszcza sie ale ma problem z podnoszeniem. co moze byc tego przyczyna i co naprawic.
2. dmuchawa w srodku ma jakis problem, slychac ja ja nierowno pracuje, jakies sugestie?

pawgra
11-02-2008, 20:43
Jeśli chodzi o szybę to sprawdzić prowadnice! było na Forum. Jesli chodzi o dmuchawę to najprawdopodobniej wystarczy ją wyczyścić. JEsli nie pomoże to może niestety padły szczotki na wentylatorze. Wtedy tylko wymiana dmuchawy. Pasuje od Passata ;)

Brudsien
11-02-2008, 20:43
Co do szyby to tez tak mam, rusza sie na szynach co powoduje ze nie równomiernie sie podnosi, trzeba rozebrac tapicerkę i ustawić szyny

Z dmuchawa sprawdzic wiatrak moze juz konczy zywota, ewentualnie dostac sie do niego i go przesmarowac

P.S. @pawgra byl szybszy :)

Tuner.Pl
11-02-2008, 20:46
ona idzie rowno i im wyzej tym bardziej zwalnia i z kadzym dniej coraz gorzej.

Brudsien
11-02-2008, 20:50
No wiec masz poluzowane prowadnice z szyby, rozebrac tapicerke i je ustawic, nic trudnego jak boisz sie za to brac to w warsztacie zrobia ci to za 50zl

Tuner.Pl
11-02-2008, 21:09
kolego nie takie rzeczy sie robilo :los: , a moze silnik juz pomalu kleka?

Brudsien
11-02-2008, 21:14
Tez jest taka ewentualność ale jak ustawisz prowadnice to silnik moze dzialac dobrze wiec tak czy siak trzeba rozbierać tapicerkę :)

Tuner.Pl
11-02-2008, 21:18
Tez jest taka ewentualność ale jak ustawisz prowadnice to silnik moze dzialac dobrze wiec tak czy siak trzeba rozbierać tapicerkę :)
wszystko wyjdzie w praniu. jak ustawic ta prowadnice bo ja mialem szyby 2 razy wyciagane i nie widzialem nic zeby tam cos ustawic. i czy trzeba miec cale drzwi odsloniete a niestety ja mam drzwi wygluszone a nie chce mi sie wszystkiego zrywac :(

Brudsien
11-02-2008, 21:29
No z tego co wiem bedziesz musial sciagac wygłuszenie, ale gdzie dokladnie ustawia sie te prowadnice to nie wiem bo nie widzialem na tyle dokladnie srodka mkIII :)

Tuner.Pl
11-02-2008, 21:30
mam mkII :D

pleban
11-02-2008, 21:30
Tuner,a drzwi matami ne wygłuszałeś???
Mi w Astrze się mata odkleiła i ciężko przez to szyba do góry szła.

Tuner.Pl
11-02-2008, 21:32
Tuner,a drzwi matami ne wygłuszałeś???
Mi w Astrze się mata odkleiła i ciężko przez to szyba do góry szła.
w srodku maty na zewnacz tasma dekarska. maty mi sie trzymaja ok bo ostantnio klamki robilem i bylo wporzadku

Brudsien
11-02-2008, 21:34
Sorki faktycznie nie wiem dlaczego mi sie ubzdurało ze masz MKIII

Andrzej10
11-02-2008, 21:35
A w srebrnym tak jest już 2 razy walczyłem z ustawianiem i niestety nic nie pomogło. Pozdrawiam

Tuner.Pl
11-02-2008, 21:37
A w srebrnym tak jest już 2 razy walczyłem z ustawianiem i niestety nic nie pomogło. Pozdrawiam
tylko ze ona sie zacina i np staje w polowie 2 dni temu np sie zamykala cala tylko wolno.

Brudsien
11-02-2008, 21:40
A jak sie zacina, to poruszaj ja na boki wzdłuż drzwi i jak sie rusza szyba znaczy ze masz do ustawienia prowadnice

Tuner.Pl
11-02-2008, 21:42
A jak sie zacina, to poruszaj ja na boki wzdłuż drzwi i jak sie rusza szyba znaczy ze masz do ustawienia prowadnice
od kierowcy sie rusza ale nie wzdluz drzwi tylko do wewnatrz ale to normalne. zaraz sprawdze czy sie rusza wzdluz drzwi ta od pasazera.

Tuner.Pl
11-02-2008, 22:22
wiec tak szyba kierowcy przesuwa sie wzdluz auta ale dziala bez zarzutu natomiast szyba pasazera ktora sie zacina takze przesuwa sie wzdluz auta ale jak ja przesune w strone lusterka to idzie jak zletka. jak to przestawic w strone lusterka zeby bylo OKO

Netoper
12-02-2008, 08:19
ale jak ja przesune w strone lusterka to idzie
Wygląda że prowadnice wyrobione/wytarte

Andrzej10
12-02-2008, 08:35
tylko ze ona sie zacina i np staje w polowie 2 dni temu np sie zamykala cala tylko wolno.
Dokładnie to samo się dzieje w srebrnym. Tylko że u kierowcy.



Wygląda że prowadnice wyrobione/wytarte
Bo niestety konstruktoży nie pomysleli i zrobili to z plastiku który przesówa się po metalu. Pozdrawiam

Tuner.Pl
12-02-2008, 09:52
tylko ze ona sie zacina i np staje w polowie 2 dni temu np sie zamykala cala tylko wolno.
Dokładnie to samo się dzieje w srebrnym. Tylko że u kierowcy.



Wygląda że prowadnice wyrobione/wytarte
Bo niestety konstruktoży nie pomysleli i zrobili to z plastiku który przesówa się po metalu. Pozdrawiam
no to co z tym zrobic, probowac ustawic ta prowadnice jak sie da lub nie, kupic uzywke "nowa" czy to poprostu olac..

Andrzej10
12-02-2008, 11:12
probowac ustawic ta prowadnice jak sie da lub nie
Da się ale trzeba rozkopać całe drzwi. Prowadnica jest na 4 śrubkach a szyba na 2. Można coś prubować zrobić. Ostatecznie na jakąś urzywkę ale najlepiej sprawdzoną. Pozdrawiam

Netoper
12-02-2008, 18:59
Jeśli prowadnica jest mocno wytarta to szyba będzie latać, można się pokuścić o doraźną "naprawę" żeby się nie klinowała- oczyścić prowadnicę jakimś "suchym" rozpuszczalnikiem np nitro i nasmarować później świecą.
Koledzy też pisali o smarze silikonowym.
Natomiast jak już dostaniesz się do śrub od prowadnicy to dokładnie obejrzyj czy wyściółka w niej nie jest gdzieś poszarpana, jak jest to tylko wymiana prowadnicy ratuje

BartekM
09-11-2008, 21:17
No dobra, ta prowadnica, to jest po tej stronie, co zawiasy, czy po tej, co zamek :hmm:

Netoper
10-11-2008, 10:21
Z dwóch stron jest, nam się właśnie zaczęła ta przy zawiasie przycierać i przekrzywia się szyba przy zamykaniu

BartekM
10-11-2008, 10:25
No to mam ten sam problem :wall:

Netoper
10-11-2008, 10:27
Jak jutro nie będzie padało to będę grzebał koło południa, może wpadniesz?

BartekM
10-11-2008, 10:38
Very chętnie :) Jak się zdecydujesz, to daj znać :palacz:

BartekM
11-11-2008, 14:05
Wielkie dzięki Netoper za pomoc w naprawie :beer: Śmiga aż miło :)

Netoper
11-11-2008, 18:35
Hehe, dzięki Tobie to i u nas naprawione bez demolowania drzwi. :pub:

Andrzej10
11-11-2008, 18:45
Jak to Rozwiązaliście. Pozdrawiam

BartekM
12-11-2008, 09:54
Rozwiązaliśmy to poprzez nasmarowanie prowadnic :) Szyba co prawda dalej chodzi na boki ale lżej i szybciej się zamyka :metal: Luz jest na tym czerwonym plastiku, co trzyma szybę na prowadnicy.

Netoper
12-11-2008, 10:07
W naszym nasmarowaliśmy tylko te prowadnice z futerkiem. U Bartka była jeszcze przesmarowana ta metalowa co plastikowa prowadnica po nie śmiga.
Efekt jest taki, że mimo iż szyba minimalnie się krzywi podczas zamykania to ładnie do góry dojeżdża i pięknie się teraz domyka bez żadnych szparek.

Próbowaliśmy wypatrzeć czy jest jakaś regulacja żeby przesunąć prowadnice (te futerkowe) jakoś bardziej do środka, jak to w malcach czy fiatach było, ale nie wypatrzyliśmy, inna sprawa że te patrzenie na szybko było i niezbyt dokładne.
Ciężko na 100% zawyrokować czy winny ten plastik, czy po prostu futerko już wygniecione.

Jakub_vel_Lama
27-05-2010, 12:17
Witam kolegów, widzę że dokąłdnie ten sam przypadek mamy. Ja rozebrałem wszystko ale od razu wyraźnie dał o sobie znać luz na tym plastikowym (u mnie czerwonym) mocowaniu szyby które chodzi po środkowej szynie. Przesmarowałem wszystko wraz z uszczelkami (prowadnicami ocznyi) i jakoś to sie domyka. A nie wie ktoś z was czy mozna dokupić ten plastikowy element i jakie byłyby to koszta?