PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zakleszczone radio



mroowek
13-02-2008, 00:10
Witam,
Postanowiłem wymienić oryginalne radio 6006, zaopatrzyłem się w narzędzia czyt. druty do wyciągania i... nic. Za żadne skarby nie chce wyjść próbowałem zaginać, przyginać, z całej siły wciskać te "wyjmaki" i radio buja się trochę na boki ale całe nie chce wyskoczyć.

Czy jest jakaś inna droga wyjęcia tego radia bo już naprawdę tracę nadzieję, że w naturalny sposób uda mi się je wyciągnąć??

chaos
13-02-2008, 14:34
Z tego co wiem to drutami można tylko oczywiście bezinwazyjnie wyciągnąć radio. I nie chodzi o włożenie :) do końca drótów tylko kawałek i odgiąć na zewnątrz radia, tam są zaczepy które muszą sie schować w stronę radia. Reasumując włóż jakieś 2-3 cm do lekkiego oporu i i skieruj ręce na na zewnątrz i zarazem ciągnij do siebie gwarantuje że ci sie uda , no chyba ze ktoś przykręci radio ł śrubką do karoserii :)
pozdro chaos wrocław

mroowek
13-02-2008, 15:55
Wielkie dzięki. Okazało się, że poprzedni właściciel zerwał z jednej strony zaczepy próbując wyjąć radio... przez podważanie panelu śrubokrętem :zly: Trochę się z nim jeszcze pomęczyłem ale w końcu wyszło. pzdr

RobertS
13-02-2008, 23:34
Z tego co wiem to drutami można tylko oczywiście bezinwazyjnie wyciągnąć radio. I nie chodzi o włożenie :) do końca drótów tylko kawałek i odgiąć na zewnątrz radia, tam są zaczepy które muszą sie schować w stronę radia. Reasumując włóż jakieś 2-3 cm do lekkiego oporu i i skieruj ręce na na zewnątrz i zarazem ciągnij do siebie gwarantuje że ci sie uda , no chyba ze ktoś przykręci radio ł śrubką do karoserii :)
pozdro chaos wrocław

Do wyjęcia radia nie trzeba mieć wyjmaków, wystarczą dwa gwoździe wsadzone w otwory najpierw z jednej, potem z drugiej strony

chudy86o
14-01-2010, 15:20
a to radio nie jest polaczone jakos z zmieniarka

Lava1
14-01-2010, 15:31
a to radio nie jest polaczone jakos z zmieniarka

O ile się orientuje to to radio ma wbudowaną zmieniarkę na 6 płyt, a nie zewnętrzną.

polonista
14-01-2010, 22:19
O ile się orientuje to to radio ma wbudowaną zmieniarkę na 6 płyt, a nie zewnętrzną.
Dokładnie tak jest, a ta zmieniarka jest najsłabszym, najczęściej ulegającym zepsuciu elementem w 6006.