PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana reflektorów Mk1 przód na jaki zamiennik ?



damiaanos
23-07-2005, 20:52
witam wszystkich ..
może ktoś mi podpowie
z jakiego innego auta tak żeby były nie zaduze przeróbki spasowałyby reflektory do mk1 .. i zeby były takie CZYSTE tzw CLEARY , żeby fajne żaróweczki zapiąć i zeby był fajny efekt pozdrawiam i prosze o porade

waldemarz
23-07-2005, 21:51
Przepraszam ale chyba z innego auta nie zalozysz reflektorow jak tylko z Mk I.

Oktan
23-07-2005, 21:51
czytając twój post to właściwie nie wiem czego ty chcesz 8O

jeśli myślisz o zamiennikach lamp to niestety czekają cię duże przeróbki:
1. blacharka - w końcu to musia jakoś pasować,
2. elektryka - kostki przyłączeniowe,

ja jak na razie nie widziałem clarów do Mondeo, może spróbuj wymienić same plastiki w reflektorach i załóż porządne żarówki.

damiaanos
23-07-2005, 23:00
czytając twój post to właściwie nie wiem czego ty chcesz 8O

jeśli myślisz o zamiennikach lamp to niestety czekają cię duże przeróbki:
1. blacharka - w końcu to musia jakoś pasować,
2. elektryka - kostki przyłączeniowe,

ja jak na razie nie widziałem clarów do Mondeo, może spróbuj wymienić same plastiki w reflektorach i załóż porządne żarówki.

zarówyyy mam wypas h1 , natomiast plastiki .. masz racje musze wymienic .. ale to i tak nie daje mi wiesz takiego wyglądu jak bym chciał ładnego ..
pzdr

adas_221
24-07-2005, 00:31
a macie moze jakies linki gdzie mozna znalezc takie plastiki zamienne ??
a jezeli juz bawic sie w zmiane reflektorow od innego auto to prponuje punto2 tylko ze bez blacharza tego nie zrobisz

damiaanos
24-07-2005, 00:40
trzeba luknąć na google .. co i jak jak bede miał dam znać ;-) thx za rade.. :banan:

Fredee
26-07-2005, 11:02
a macie moze jakies linki gdzie mozna znalezc takie plastiki zamienne ??
a jezeli juz bawic sie w zmiane reflektorow od innego auto to prponuje punto2 tylko ze bez blacharza tego nie zrobisz

No właśnie - z punto II można spokojnie przełożyć sam środek lampy ( odbłyśniki i soczewki) trzeba by tylko wykombinowac co zrobic z kierunkiem (w punciaku siedzi w lampie...zawze można go po prostu podłączyć równolegle ze zwykłym kierunkiem MDO) soczewki z punto świecą suuuper ( służę autem demonstracyjnym....) a długie tez powinny być niezłe. Lampa mondeo jest spora więc przeróbka powinna sie udać -i masz z zewnątrz wygląd prawie jak oryginał ( z tym że soczewka na krótkich - bajer świeci i nieźle wygląda..) i żadnej ingerencji blacharza...( chyba ze Ci klucz z grzechotką spadnie na maskę...:P
Pozdroffki
:bigok: :bigok: :bigok:

damiaanos
26-07-2005, 11:50
a macie moze jakies linki gdzie mozna znalezc takie plastiki zamienne ??
a jezeli juz bawic sie w zmiane reflektorow od innego auto to prponuje punto2 tylko ze bez blacharza tego nie zrobisz

No właśnie - z punto II można spokojnie przełożyć sam środek lampy ( odbłyśniki i soczewki) trzeba by tylko wykombinowac co zrobic z kierunkiem (w punciaku siedzi w lampie...zawze można go po prostu podłączyć równolegle ze zwykłym kierunkiem MDO) soczewki z punto świecą suuuper ( służę autem demonstracyjnym....) a długie tez powinny być niezłe. Lampa mondeo jest spora więc przeróbka powinna sie udać -i masz z zewnątrz wygląd prawie jak oryginał ( z tym że soczewka na krótkich - bajer świeci i nieźle wygląda..) i żadnej ingerencji blacharza...( chyba ze Ci klucz z grzechotką spadnie na maskę...:P
Pozdroffki


hmm czyli co musiałbym wymontowac z lampy mondziaka mk1 a co zamontowac tak dokładnie robiłes juz moze taki trik z tą lampą punciaka chetnie obejrzałbym fotki jak bys mógł cyknąć wielkie dzieki i pozdrawiam
:bigok: :bigok: :bigok:

Fredee
26-07-2005, 12:42
ja akurat wkleiłem sobie soczewke od punto na światła mijania...ale gdybym miał wtedy całą lampę od punto to pewnie przełożył bym wszystko. ops masz [/url=http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=49]tutaj[/url],
pozdroffki :bigok:

damiaanos
26-07-2005, 13:37
a ile dałes za jedną sztuke tej soczekwi ile cie taka przeróbka wyniosła ?? pzdr

Fredee
26-07-2005, 18:07
soczewki kupiłem na allegro za 50 pln (obie!) do tego trzeba by doliczyć 10 pln na poxipol i jakieś 6-7 roboczogodzin mojej wytężonej pracy:) i tyle. Aha nie sorry...jeszcze żaróweczki zapodałem nowe - Philips Blue Light +50% - naprawdę różnica w stosunku do zwykłych żarówek H1 jest ogromna. pozdrawiam.
:beer: :beer: :beer:

damiaanos
26-07-2005, 18:20
teraz ogólnie trudno wychaczyc cos tanio na allegro ..
za 50 zł to nie mam szans chyba ze wystawi gosc co nie ma pojecia co wystawia


pzdr

Fredee
26-07-2005, 18:31
ja kupowałem od gościa o nicku AUTOJUR i co jakiś czas widzę jakieś soczewki od punto II właśnie od niego w podobnej cenie ( ostatnio chyba 70 PLN za komplet) Napisz do niego maila po prostu..może cos ma na stanie.
Pozdrawiam :bigok:

damiaanos
26-07-2005, 20:14
ja kupowałem od gościa o nicku AUTOJUR i co jakiś czas widzę jakieś soczewki od punto II właśnie od niego w podobnej cenie ( ostatnio chyba 70 PLN za komplet) Napisz do niego maila po prostu..może cos ma na stanie.
Pozdrawiam :bigok:


thx za namiar

mejla wysle mu pzdr