PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nie ciągnie powyżej 5000obr na gazie:(



tommy77
16-02-2008, 11:14
Witam.Szukalem na forum ale wprost nie znalazlem odpowiedzi.Czy to normalnie kiedy posiada sie instalke II gen z mikserem? wlasnie wczoraj wyprzedzalem i sie zdziwilem nieco.Na benzynie ok.I czy blos zalatwilby sprawe?Prosze o pomoc, dzieki

Netoper
16-02-2008, 12:32
Może masz odcięcie w centralce tak ustawione. W mondku tak mamy, w sierce jest wyłączone
Druga możliwość, że parownik nie wyrabia albo mikser, ewentualnie filtr gazu zapchany.
Trzeba by pod kompa podpiąć i zerknąć jak z tym odcięciem jest.

tommy77
16-02-2008, 12:38
na wolnych dojdzie do czerwonej kreski ale podczas jazdy jak przekroczy 5000 to sie dławi.filtr był czyszczony, parownik lovato.ale po co gazownik mialby ograniczac mi obroty ustawiajac ograniczenie w centralce??

Netoper
16-02-2008, 12:43
Jak na wolnych idzie na maksa to nie kwestia odcięcia.
Jaką masz wydajność parownika?
Czy to Ci się pierwszy raz zdarzyło czy wcześniej po prostu go na takie obroty nie wkręcałeś?

tommy77
16-02-2008, 13:26
nie wiem kompletnie jaka wydajnosc parownika ale to ten dosyc duzy lovato. rzadko kiedy mialem potrzebe krecenia ale ostatnio przy wyprzedzaniu myslalem ze pociagne jeszcze a tu nic.z tego co tak przegladalem temat to niby blos spowoduje dobrą prace silnika w pelnym zakresie jak to faktycznie wyglada to nie wiem dopoki pewnie nie kupie blosa

Netoper
17-02-2008, 01:23
Jak masz uwalony parownik albo coć blokuje dopływ gazu to blos nie pomoże
Jak miałem standartowy palnik to jak odcinka nie była ustawiona to wkręca się do czerwonej kreski.
Ja bym stawiał że masz problem z dostarczaniem gazu.
Podaj chociaż model parownika to się sprawdzi jaką ma wydajność
A ile parownik ma już przelatane?
Filtra gazu się nie czyści tylko wymienia.

pejko
17-02-2008, 14:51
poprowadzenie instalacji miedzianej /między zbiornikiem a parownikiem/ rurką fi8mm może rozwiazać problem. u mnie w zimne dni tez pojawia się podobny problem ale wystarczy pojechac na stacje dobić lpg i problem znika.

kamilos_sid
18-02-2008, 10:20
A ja proponuję odkręcić śrubę napięcia membrany o 1/4 obrotu i spróbować jeszcze raz, przy wyprzedzaniu potrzeba więcej gazu na 5000 obrotów niż stojąc w miejscu i gazując.

LaBobas
18-02-2008, 16:25
II generacja dobrze wyregulowana takze potrafi dac frajde z jazdy przy malym spalaniu.Jak zle chodzi na II generacji to blos tez czasem nie powmoze.