PDA

Zobacz pełną wersję : Instrukcja



Diabel
24-07-2005, 15:01
Witam. Chcę zamontować gaz do mojego bolidu sekwencyjny. Może ktoś opisze mi krótko jak to działa tzn. elementy ścieżki gazowej od zbiornika, jak wygląda centrlka sterownicza, odpalanie, krótko wady i zalety. z góry dzięki i pozdrawiam.

Truszek
24-07-2005, 15:25
Witam. Chcę zamontować gaz do mojego bolidu sekwencyjny. Może ktoś opisze mi krótko jak to działa tzn. elementy ścieżki gazowej od zbiornika, jak wygląda centrlka sterownicza, odpalanie, krótko wady i zalety. z góry dzięki i pozdrawiam.

No to tak szybciutko opiszę :) .
Butla jak w każdej instalacji z tyłu w kole (akurat u mnie w samochodzie) reduktor ciśnienia podgrzewany płynem z chłodnicy i dalej sekwencja właściwa, z reduktora ciśnienia gaz idzie wężem do szyny gazowej (u mnie na 6 cylindrów) poprzez którą podawany jest bezpośrednio do kolektora ssącego, zaraz przy samych zaworach ssących. Cały dowcip tej instalki polega na tym, że jest to kopia układu benzynowego - wtryski i elektrozawory podające paliwo - i działa równolegle z instalacją benzynową.
Każdy cylinder ma swój wtrysk LPG i elektrozawór LPG, podłączone jest to do układu wtryskowego benzyny i w momencie kiedy komputer daje sygnał do otwarcia wtrysku benzynowego jego "kopia" idzie do komputera układu LPG i zostają otwarte wtryski LPG. Komputer LPG kolekconuje sygnały z układu benzynowego, ma zaprogramowaną mapę obciążenia silnika, by silnik chodził gładko bez zacięc i nie tracił mocy i kontroluje układ LPG.
Centralka sterująca to przełącznik LPG - Pb i 4 diódki do poziomu LPG w zbiorniku.
Pytaj dalej :satan:

Pozdróffka

fuel111
24-07-2005, 17:26
Takie proste bheeee a czemu tyle kosztuje :)) :)) :bigok:

Diabel
24-07-2005, 17:47
Fuell ma racje II gen. ma więcej elementów ale to chyba w tej instalce elektronika tyle kosztuje. Super dzięki kliknę Ci co trzeba ale jeszcze dopytam. Reduktor ciśnienia jakie wartości ciśnień redukuje (domyślam się ża to nie taki sam reduktor jak w II gen. który zmienia gaz płynny w lotny) tylko wtryskujemy płyn gazowy? Odpalam na benz. a po dojściu temp. przełączam na gaz??? Czy są duże odczuwalne różnice w jeżdzie na benzynie i na gazie (różnice w ilości spalania równierz)???

fuel111
24-07-2005, 20:45
Różnice w ilości spalania są niewielkie, tak jak różnice w mocy. Ale jak to zwykle bywa wszystko jest idealnie jak mamy perfekcyjnie wyregulowany układ zasilania gazem. :metal Ale cena jednego i drugiego jest oszałamiająca.

Diabel
24-07-2005, 21:04
I jeszcze zapytam o awaryjność elementów sekwencji tzn. wtrysków oraz elektrozaworów. Sorry że tak mędze ale mam taki mały dylemat... :pad:

fuel111
24-07-2005, 23:08
Jeżeli robisz przeglądy i wymieniasz filterek gazu to nie powinno być niespodzianek. A zepsuć się może wszystko choć nie musi. Jak z samochodem. :metal

Truszek
25-07-2005, 12:51
Reduktor ciśnienia jakie wartości ciśnień redukuje (domyślam się ża to nie taki sam reduktor jak w II gen. który zmienia gaz płynny w lotny) tylko wtryskujemy płyn gazowy? Odpalam na benz. a po dojściu temp. przełączam na gaz??? Czy są duże odczuwalne różnice w jeżdzie na benzynie i na gazie (różnice w ilości spalania równierz)???
Gaz z reduktora wychodzi na wtryski w fazie lotnej, dokładnego ciśnienia nie znam :)) . Przełacza się automatycznie przy dojściu silnika do określonej temperatury. Różnice są take, że jeżeli masz nowe przewody i świece oraz dobrze zestrojoną instalację to widać tylko zmianę koloru kontrolki Pb/LPG i nic więcej. Spalanie - wynika z rużnicy wagi 1 kg gazu i benzyny i pali więcej o około 2-3 litry LPG na 100 km (akurat u mnie).

Pozdróffka