PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] materiały eksploatacyjne



grzybsonek
20-02-2008, 20:47
Witam,

jako, że jestem jeszcze świeżutkim nabywcą mondiego i dopiero pierwszy przegląd po zakupie się zbliża, powoli zbieram się do zakupu wszystkich potrzebnych podstawowych materiałów eksploatacyjnych, które się wymienia na corocznym przeglądzie. Z tego co pamiętam to w poprzednim autku były to filtr powietrza, paliwa, przeciwpyłkowy, olej itd.

Chciałbym się dowiedzieć co wymieniać co roku obowiązkowo? Które materiały powinny być oryginalne fordowskie, a które poszukać w zamiennikach i dlaczego? Poza tym mam rozrząd na łańcuszku, więc po czym poznać, że łańcuszek jest do wymiany?

hasan1
20-02-2008, 20:55
Sprawdź ceny tutaj i zastanów się czy warto stosować zamienniki filtrów, czy pasków.
http://ford.sklep.pl/sklep,1502,,,,,pl-pln,0,0.html

grzybsonek
20-02-2008, 21:16
proponuję aby zrobić taką listę materiałów wraz z numerami katalogowymi.

maciek604
20-02-2008, 21:28
no to wszytskie filtry najlepiej knechta lub jakies markowe sa lepsze od filtrona i innych zamiennków i olej lej forda 5w30 jest naj naj

grzybsonek
20-02-2008, 22:55
Możesz zpodać jakieś linki do konkretnych elementów?

Andrzej10
21-02-2008, 09:09
Możesz zpodać jakieś linki do konkretnych elementów?
Wszystkie materiały Znajdziesz na :
www.sklepford.pl
www.ford.sklep.pl

Stosuj tylko Orginały bo Ford lubi Forda i odwdzięczy się dobrą kondycją. Olej Formula E 5W-30 Forda. Pozdrawiam

slazdu
21-02-2008, 09:39
Rok temu, zaraz po zakupie mojego Mondka, zakupiłem w pobliskich sklepach komplet filtrów i olej syntetyk 5/30, ale Lotos'u. Oprócz tego, że niedługo później musiałem wymienić dwa wtryski, wątpię by było to uzależnione od dopiero co dokonanej wymiany, wszystko było ok. W tym jednak roku kierując się poradami bardziej doświadczonych już Mmaniaków, kupiłem komplet filtrów i oleju, ale w fordczesci.pl. O ile się nie mylę, to też komponenty zalecane dla Mondków.
Dziś, najpóźniej jutro winienem to dostać i w sobotę - akcja garaż :fan:
Pozdr.

Andrzej10
21-02-2008, 09:42
olej syntetyk 5/30, ale Lotos'u
U mojego Dziadka w Escorcie 1,6 B było to zalane po zmienie na Formulę silnik zaczoł zupełnie inaczej pracować, poprawiła się kultura pracy i o wiele lepiej się wkręca. Pozdrawiam

grzybsonek
21-02-2008, 10:09
Ja mam zalany Mobil Super S. Ktoś na tym jeździ? Dobre to, bo nie ma porównania z innymi oliwkami?

Bierut
22-02-2008, 08:22
Wymiana oleju naprawdę polecam Formula E 5W30 + oryginalny filtr;
Filtr powietrza, pyłkowy może być tańszy zamiennik.
Wymiana co 20 tkm.

Ja wymieniam w ABSCar i wychodzi taniej niż podają na swojej stronie internetowej. Zapłaciłem 366 zł z wymianą paska wspomagania.
http://www.abscar.pl/serwis/uslugi_ford/4/3/13/4/1/

Przy przeglądzie rozszerzonym (co 60 tkm) dochodzi jeszcze filtr paliwa.
Poza tym zwróć uwagę na stan obydwu pasków i ich napinaczy.

grzybsonek
22-02-2008, 12:03
Pewnie się szarpnę na ten rozszerzony bo ciort wie co poprzedni właściciel za magię robił z moim mondim.
Można tej firmie ABSCar zaufać czy trzeba patrzeć na łapki, żeby nie wymienili nowej części na starą?

Poza tym ten link co podałeś to na stronie dotyczy wersji 115 kucowej, ja mam tą wykastrowaną 90, więc czy robi to jakąś różnicę w częściach?

BS
22-02-2008, 12:05
Ja mam zalany Mobil Super S. Ktoś na tym jeździ? Dobre to, bo nie ma porównania z innymi oliwkami?

mobil super S czyli 10w40 ... 4 wymiana mi się szykuje na tym oleum i wszystko w najlepszym porządku :metal:

Bierut
22-02-2008, 13:27
Pewnie się szarpnę na ten rozszerzony bo ciort wie co poprzedni właściciel za magię robił z moim mondim.
Można tej firmie ABSCar zaufać czy trzeba patrzeć na łapki, żeby nie wymienili nowej części na starą?

Poza tym ten link co podałeś to na stronie dotyczy wersji 115 kucowej, ja mam tą wykastrowaną 90, więc czy robi to jakąś różnicę w częściach?

To w tej sytuacji to wymień wszystkie filtry. Ja jak dotychczas nie mam do nich zastrzeżen, po drugie jest szyba z widokiem na warsztat, a ponadto jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz uczestniczyć bliżej. To nie jest autoryzowany serwis. Sprawdzają dosyc rzetelnie, czasami moim zdaniem zbyt wcześnie proponują wymianę zuzytych części, ale decyzja należy do ciebie. A że robią w Fordach to raczej się znają, a nie eksperymentują. Do rutynowych przeglądów jest OK. Ponadto je st kawa, wygodne fotele, Playboy, CKM.... :)
A koszt możesz sobie sprawdzić sam wybierając swój model na stronie. Ceny dotyczą oryginałów i tak jak mówiłem stosują także zamienniki, więc może być taniej

BS
22-02-2008, 13:30
no ja powiem tak... abscarowi trzeba patrzeć na łapy... rozrząd w moim aucie mieli robić na blokady-robili na znaki o czym dowiedziałem się dopiero później, dodatkowo powiedzieli żebym z ustawieniem pompy sobie do pompiarza pojechał bo ONI NIE UMIEJĄ-ale na szczęście nie poprzestawiali za bardzo... stwierdzili ze NA 200% nie trzeba robić pompy wody-przed chwilą musiałem ją wymienić bo zaraz po rozrządzie zaczęła hałasować a później gubić płyn... pogięli dodatkowo podłogę podstawiając lewarek w miejscu gdzie nie ma wzmocnienia progu... Koledze Mamut urwali śruby przy tulejach przedniego drążka stabilizatora i cięli sanki w celu wymiany tulei i obejm... oczywiście za swoje nieudacznictwo policzli sobie słono...