PDA

Zobacz pełną wersję : Lifting Mondeo MKIII - pytanie & link



rambobambo
22-02-2008, 18:26
Witam,

Od dłuższego czasu szukam Mondeo Kombi w dieslu - znalazłem coś takiego:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4195380

Co mnie niepokoi - to "jakby" przód auta jest "po liftingu" - natomiast w środku jest "przed liftingiem". Czy tak w rzeczywistości jest ?

Samochód chce obejrzeć w następnym tygodniu - jak się spodoba to podjadę do salonu Forda na przegląd (300zl) - żeby być spokojniejszy ;)

Czy jest ktoś w stanie stwierdzić czy moje podejrzenia są słuszne ?

Z góry dziękuje za pomoc - to mój pierwszy post ;)

Pozdrawiam,

Andrzej10
22-02-2008, 18:57
Dokładnie tak przód jest poliftowy a wnętrze jest wcześniejsze. Wszystkie poliftowe miały klimatyzację automatyczną. Pozdrawiam

Jakub
22-02-2008, 19:09
To auto to jest generalnie jakiś wynalazek, bardzo prawdopodobne że jest po jakiejś przekładce, kombinacji. Ma środek z Ambiente z przed liftu ( powinien mieć atrapę bez chromu i czarne listwy i klamki), a widzę że ryjek ma poliftowy, listwy i klamki malnięte, a środek z przedlifta. Jak dla mnie podpadający egzemplarz.

kreeecik
22-02-2008, 22:31
Przed liftem Ambiente miało malowane klamki, za dopłatą oczywiście i listwy tyż, moj po FL ma kalmki czorne (a kolorek mam Magnum Grey),
Jak dla mnie to albo był walony z przodu, albo to przekładka z anglika.

Jeżeli się nie mylę to wajchy po FL nie miały tej plastikowej blokady wstecznego podnoszonej do góry.

Jakiś dziny ten samochód :los2:

Jakub
22-02-2008, 23:01
Jak dla mnie to albo był walony z przodu, albo to przekładka z anglika.


Jakiś dziny ten samochód
Nic dodać nic ująć.

Damiano
23-02-2008, 00:42
Ktos dodal troszke chromu przy listwach i nad rejestracja. :)) zdaje mi sie ze MkIII z tego rocznika mialy 4xelektr.szyby. przy kierowcy jest tylko jedna para szyb. czyli moim zdaniem jest to przekladka z anglika.pozdro :beer:

kreeecik
23-02-2008, 01:14
Ja mam 2x elektryke :niewiem:

Andrzej10
23-02-2008, 10:05
Ktos dodal troszke chromu przy listwach i nad rejestracja. :)) zdaje mi sie ze MkIII z tego rocznika mialy 4xelektr.szyby. przy kierowcy jest tylko jedna para szyb. czyli moim zdaniem jest to przekladka z anglika.pozdro :beer:

Jeśli jest to ambiente to mógł mieć tylko 2 szybki elektryczne. To jest tak samo jak zdażają się egzemplaże z manualnymi lusterkami. Pozdrawiam

berater
23-02-2008, 10:37
Panowie,
Samochód nie musiał być walony. Ja mam z lutego 2003. Z własnej nieprzymuszonej woli zmieniłem zderzak i atrapę na te po lifcie, bo mi się bardziej podoba. Na potrzeby sprzedaży w przyszłości wziąłem oświadczenie od lakiernika, który robił mi przekładkę, że zmiana tych elementów nie była wymuszona stłuczką. Mamy zbyt mało danych i bez dokładnego zbadania samochodu nie wydawajmy wyroków. Jedno jest pewne, nie było fabrycznej kompletacji ze środkiem przed a przodem po lifcie.

AndiK
23-02-2008, 15:06
Witam:)
Ja mam Mondka z 02.2006 r. - wersja niem. Ambiente (2.0 TDCi 125 KM , auto posiada filtr czastek stalych i elektroniczny EGR !) Z wyposazenia posiada on wlasnie tylko 2 szybki ust. elektrycznie, klimatyzacje (nie klimatronik, choc posiada czujnik naslonecznienia i temp. wewn. !) i wlasnie manualnie regulowane lusterka !! Zeby bylo smiesznie to ma xenony ze sprysk.,tempomat,podgrz. siedzenia, podgrz. prz szybe, 10 poduch, odlaczane przysc. ESP, oryg.zest glosn. Nokii
Pozdrawiam

Andrzej10
23-02-2008, 15:16
10 poduch
Jeśli to max 6. W MkIII było 4 lub 6 nigdy 8 czy 10 temat często wałkowany. W MkIV jest 7 bo doszła na kolana kierowcy. Pozdrawiam

AndiK
23-02-2008, 15:41
Sorki - dokladnie to 8 jest (kierownica, nad schowkiem, 2x fotele przednie z boku, 2x slupki srodkowe + 2x tylne slupki za drzwiami).
Pozdrawiam

Gderak
23-02-2008, 15:54
jest 6, kuryna jest jedna a nie dwie

Andrzej10
23-02-2008, 16:36
Sorki - dokladnie to 8 jest (kierownica, nad schowkiem, 2x fotele przednie z boku, 2x slupki srodkowe + 2x tylne slupki za drzwiami).
Pozdrawiam
To tylko oznaczenia są. Pozdrawiam

Piotr K
26-02-2008, 09:02
Jest 8 jak pisze AndiK. Kurtyna jest dwuczęściowa. Poduchy są w słupkach (środkowych i tylnych) odpalane do przodu w kierunku szyb bocznych. Typowa kurtyna wychodzi znad drzwi (w stanie "spoczynku" znajduje się pomiędzy uszczelkami drzwi a podsufitką).

aazinek
26-02-2008, 09:20
Typowa kurtyna wychodzi znad drzwi (w stanie "spoczynku" znajduje się pomiędzy uszczelkami drzwi a podsufitką).
I właśnie taka kurtyna jest montowana w MkIII, a na słupkach są tylko napisy AIRBAG, bo niby gdzie mieli je umieścić? Na podsufitce? - to byłby dodatkowy koszt jakiejś plastikowej wstawki.

Jakub
26-02-2008, 09:36
Jest 6.

kreeecik
26-02-2008, 10:38
Ciekawe jakby ta kurtyna iała ze słupka wyskoczyć, tzn ktrędy?

Andrzej10
26-02-2008, 10:54
Jest 8 jak pisze AndiK. Kurtyna jest dwuczęściowa. Poduchy są w słupkach (środkowych i tylnych) odpalane do przodu w kierunku szyb bocznych. Typowa kurtyna wychodzi znad drzwi (w stanie "spoczynku" znajduje się pomiędzy uszczelkami drzwi a podsufitką).
Zreknij na allegro jak wygląda wyciągnięta kurtyna z MkIII i wtedy pisz takie żeczy. Pozdrawiam

szoszo
09-03-2008, 21:17
Panowie,
Samochód nie musiał być walony. Ja mam z lutego 2003. Z własnej nieprzymuszonej woli zmieniłem zderzak i atrapę na te po lifcie, bo mi się bardziej podoba. Na potrzeby sprzedaży w przyszłości wziąłem oświadczenie od lakiernika, który robił mi przekładkę, że zmiana tych elementów nie była wymuszona stłuczką. Mamy zbyt mało danych i bez dokładnego zbadania samochodu nie wydawajmy wyroków. Jedno jest pewne, nie było fabrycznej kompletacji ze środkiem przed a przodem po lifcie.
Witam,
panowie takie pytanie dla scislosci tematu. Czy do MK3 2001r da sie zalozyc bez zadnych ciec itp zderzaki (przod/tyl) od wersji po lifcie ?

Jakub
09-03-2008, 21:26
tak. nie jestem pewien jak z atrapą, ale powinna pasować starsza.

berater
09-03-2008, 22:44
tak. nie jestem pewien jak z atrapą, ale powinna pasować starsza.
Ja jestem pewien bo to robiłem. Na siłę atrapa będzie pasować, ale wygląda to nieszczególnie (odstaje na dole przy zderzaku). Wymiana zderzaka i atrapy załatwia temat. Tylny zderzak po FL jest taki sam jak przed. Tylny zderzak jest inny dopiero po FL w 2005.