PDA

Zobacz pełną wersję : Oglądąłem dziś mondeo - moja pierwsza jazda i kilka py



biela
24-02-2008, 18:29
Witam

Oglądałem dziś mondeo. Kombi z 1.8TD. Rocznik 2000 więc mam kilka pytań czy tak to ma działać co dziś zobaczyłem

- silnik - to była moja pierwsza jazda dieslem więc nie mam porównania. Z tego co czytałem to myślałem, że diesel już jedzie od samego dołu i wymięka przy 3,5-4 tys obr. Tu było inaczej, strasznie wolno ruszał, turbo zaczynało brać tak od ponad 2 tys obr i wtedy zaczynał normalnie jechać. Czy ten typ i generalnie diesle tak mają? Odniosłem wrażenie, że silnik jeździ tak między 2 a 4 tys. obr.

- zaczynały już rdzewieć tylnie nadkola, to normalka w tym roczniku? Po za tym miał purchawki na drzwiach kierowcy i pasażera pod taką czarną ramką wokół szyby. Normalne to jest żeby tam coś rdzewiało czy raczej coś podejrzanego?

- sprzęgło dosyć wysoko bierze

- skrzynia biegów - wajha luźno lata, biegi wchodzą ok, przejmować się tym?

Brudsien
24-02-2008, 18:47
To ze turbo bieze przy 2000obr to normalne jest, od samego dolu to biora ale inne disle np te w BMW, ten w mondeo to tylko TD, co do nadkoli to zalezy u jedengo szybciej u drugiego nie, to ze sa te bambelki na słupkach to zdaza sie i nie jest to wyjatek, co do lewarka skrzyni biegow to moze troche latac ale nie bez przesady, co do sprzegla to trudno powiedziec kazdy ma inna noge, trzeba wyczuc czy sie slizga np rusz z dwojki i jak ruszy to ok, natomiast jak ruszysz z 4 i zgasnie to dobrze jak nie zgasnie zle

BartekM
24-02-2008, 18:51
Z tego co czytałem to myślałem, że diesel już jedzie od samego dołu i wymięka przy 3,5-4 tys obr.
Ale nie mondeo.


turbo zaczynało brać tak od ponad 2 tys obr i wtedy zaczynał normalnie jechać. Czy ten typ i generalnie diesle tak mają?
Diesel w mondeo tak ma. Powinien dużo lepiej jecahć od 2200 rpm, czyli tak, jak napisałeś.


zaczynały już rdzewieć tylnie nadkola, to normalka w tym roczniku?
Przeważnie tak.


miał purchawki na drzwiach kierowcy i pasażera pod taką czarną ramką wokół szyby.
Jeżeli na dole, to parapety do wymiany. W nich jest taka aluminiowa listwa, która się utlenia i pęcznieje rysując niemiłosiernie szyby. Choć w tym roczniku powinny być już plastikowe.


sprzęgło dosyć wysoko bierze
Znaczy się powoli się kończy. Jak kupowałem, to też wysoko brało. Przez rok nic się nie zmieniło. Dopóki się nie ślizga - jeździć.


skrzynia biegów - wajha luźno lata
Co rozumiesz po pojęciem "luźno"? Lekko? Jak biegi dobrze chodzą, to ok.

biela
24-02-2008, 19:04
Jeżeli na dole, to parapety do wymiany. W nich jest taka aluminiowa listwa, która się utlenia i pęcznieje rysując niemiłosiernie szyby. Choć w tym roczniku powinny być już plastikowe.


Nie na dole, mniej więcej po środku z przodu. Ale to wyjaśnia co tam jest :).


Co rozumiesz po pojęciem "luźno"? Lekko? Jak biegi dobrze chodzą, to ok.

Niektóre skrzynie mają tak, że jak są na luzie to drążka za dużo nie poruszysz bo ma mały wolny obszar do poruszania się, tutaj dźwignia latała mi podobnie jak w lanosie, po prostu luźno. Chodzi mi o to, że na luzie można nią troche poruszać w różne strony.

BartekM
24-02-2008, 19:07
Z tą skrzynią wydaje mi się, że jest ok ale to już zależy od interpretacji (nie pamiętam już jak to jest w dełu).

marasol
24-02-2008, 19:08
z tą dźwignią to chyba tak juz jest,ale jakis opór byc powinien przy tym ruszaniu w różne strony.

biela
24-02-2008, 19:10
okej, dzięki za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogliście :).

MICZ
24-02-2008, 19:58
z tymi nadkolami to różnie może być

mój chrzestny ma kombiaka z 93, jeździ nim już ze 3 lata na taksówce i o dziwo nigdzie śradów rudej, a nadkola z tyłu mają wciąż nietknięte fabrycznie wyprofilowane ....jak to nazwać.... płaskie profile wzdłużne :los2: czego w wielu mondkach już nie ma (szpachla na zjedzonych nadkolach)

GrekuPL
24-02-2008, 20:17
*T.T.T.M







*T.T.T.M-ten typ tak ma :satan:

jvsi
19-10-2013, 22:36
Te nadkola to sie zgodze prawie w kazdym mondku leca ja mam 96 i juz robilem, parapety wada fabryczna uszczelki juz ingerowalem w nie. Z reszta sie zgodze z kolegami.