PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Mondeo II moduł regulacji w climatroniku,jak dziala?



LaBobas
03-03-2008, 15:21
Czy ktos z szanownych kolegow ma opis,albo wie jak to diabelstwo dziala?Wymienilem trybik w srodku i tak podlaczylem,zeby zobaczyc jak sobie to dziala.Myslalem,ze jak bede na panelu przestawial temperature to modul bedzie klapke o iles krokow zamykal i otwieral,a on,albo zamyka na maksa,albo otwiera.Nie wiem moze ja cos zle robie,a moze tak ma byc.Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki,pozdrawiam

lyssy
03-03-2008, 16:24
No tak on jakoś działa... :)
U mnie da się rozróżnić (po temperaturze powietrza z nawiewów) może ze cztery położenia klapy: gorąco, ciepło, chłodno, zimno :)) Skrajne przy różnicy wnętrze-ustawienie większej niż 1-2 stopnie.
Czy są pośrednie położenia to nie wiem. Ale, biorąc pod uwagę to, że klapa ma "czujnik położenia", należy sądzić, że nie musi to być tylko regulacja otwarte-zamknięte, ale też coś pomiędzy.

Test sterownika robiłeś?

RobertS
04-03-2008, 09:56
przy nagrzanym silniku i wnętrzu na postoju przy zgaszonym silniku i włączonym zapłonie słychać ruch silniczka praktycznie przy każdej zmianie temperatury. Podwyższasz o 1 stopień i spod deski słychać 'bryt' kolejny stopień i znów 'bryt', zatem na bank klapa temperatury ma więcej niż cztery położenia.

LaBobas
04-03-2008, 12:23
a jak sie robi test sterownika?dzisiaj chyba sie jeszcze tym pobawie.Aha i pytanie czy komp mogl zalapacblad i trzeba klemy odpiac.Pytam bo dobre 3 miesiace jezdzilem bez tego modulu.

LaBobas
07-03-2008, 14:32
No i co Panowie i nikt nic nie wie?Marcin,a Ty masz jakis schemacik.Nadal albo sie tylko na maksa na cieple otwiera,albo na zimne i lipa .Wkurza mnie to.Gdy sprawdzam ,testuje klime wychodzi kod 88 hehehe i co z tym kurde zrobic?