PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kiedy najlepiej wymienić filtr kabinowy....



devilisch
08-03-2008, 09:37
Jak sądzicie kiedy najlepiej wymienić filtr kabinowy. Czy przed samym nabiciem i odgrzybieniem klimatyzacji (planuje za około 2 tyg), czy może zrobić to teraz, dzisiaj? Akurat mam troszkę czasu i myślałem żeby go poświęcić na wymianę filtru :) :) Jak jest właśnie zalecane ?

CzarekJ
08-03-2008, 11:31
,,Mądra książka" zaleca wymianę co 30tys km,więc myślę że możesz to zrobić w każdej chwili..cena takiego filtru (węglowego) to ok 60zł a wymiana to jakieś 15min.
Dwa wkręty kratki podszybia i dwie klamerki obudowy filtra :-)

Sławomir
08-03-2008, 11:53
Ja wymieniam dwa razy w roku ,przed zimą i przed latem.

Tyberiusz
08-03-2008, 11:54
Jak sądzicie kiedy najlepiej wymienić filtr kabinowy. Czy przed samym nabiciem i odgrzybieniem klimatyzacji (planuje za około 2 tyg), czy może zrobić to teraz, dzisiaj? Akurat mam troszkę czasu i myślałem żeby go poświęcić na wymianę filtru :) :) Jak jest właśnie zalecane ?

w Twoim przypadku to poczekałbym te 2 tygodnie :metal:

a wyieniać można jak koledzy wyżej napisali :metal:

Lipa
08-03-2008, 12:33
Ja wymieniam zawsze wszystkie filtry przy wymianie oleju(czyli tak raz na 6 miesięcy)

Marq
08-03-2008, 13:41
Ja z kolei wymianiam filtr kabinowy podobnie jak slawciu dwa razy w roku. Pierwszy raz wymieniam w maju robiąc coroczny przegląd klimy z uzupełnieniem czynnika, a drugi raz na przełomie października i listopada. Nie jest to aż taki duży wydatek.

kamilos_sid
08-03-2008, 18:43
Ja wymieniam jak mi zaczynają parować szyby.

Tyberiusz
08-03-2008, 18:45
Ja wymieniam jak mi zaczynają parować szyby.

parująca szyba to nie zawsze skutek zużytego filtra :terefere:

Robert68
08-03-2008, 19:39
Czy przed samym nabiciem i odgrzybieniem klimatyzacji

Przyjmując, że założysz filtr dobrej firmy (Ford) to należy wymieniac co dwa lata. Chyba, że śmigasz w terenie silnie zapylonym wtedy zaleca się wymianę częściej. Nie ma potrzeby wymiany częściej niż co dwa lata w normalnych warunkach, szkoda kasy, lepiej przeznaczyć na :beer:

:)