PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana oleju - gaz



Ksiezyc
26-07-2005, 12:34
mysle o zalozeniu gazu(chociaz nie wiem jak sie to uda), czy to prawda ze przy instalacji gazowej kupuje sie jakis specjalny olej? i pytanie nr 2 - nie wiem jaki olej mam wlany, a musze go wymienic. jaki polecacie? chce cos w miare taniego.pozdro (mam 190 k przebiegu)

tokocz
26-07-2005, 12:40
Ja mam zalany Mobilem 10W40, a też jeżdżę na gazie.
Temat "olej" jest już przerabiany, możesz sobie doczytać. :)
Ale teoretycznie masz taki sam olej jak ja.

kerid
26-07-2005, 12:40
mysle o zalozeniu gazu(chociaz nie wiem jak sie to uda), czy to prawda ze przy instalacji gazowej kupuje sie jakis specjalny olej? i pytanie nr 2 - nie wiem jaki olej mam wlany, a musze go wymienic. jaki polecacie? chce cos w miare taniego.pozdro (mam 190 k przebiegu)

Ja jeżdzę na fordowskim oleju 10W-40 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57993740), u tego gościa też kupywałem, zresztą dużo forumowiczów na tym jezdzi.
Nie słyszałem o specjalnym oleju do gazu.

fuel111
26-07-2005, 17:25
Dawaj fordowski jak ci piszą inni. a o gazie do działu LPG

krzys-68
26-07-2005, 18:29
nieprawda,kazdy dobrej kalsy olej spełnia normy dla silnika zasilanego LPG

LaBobas
28-07-2005, 00:47
nieprawda,kazdy dobrej kalsy olej spełnia normy dla silnika zasilanego LPGoleje zalecane do silnikow z LPG to wielka bujda na resorach.NICZYM sie nie roznia.Tylko koncerny zwietrzyly interes i niedlugo to bede filtry powietrza do gazu,potem paski klinowe i rozrzadu,opony klocki hamulcowe.Nie dajmy sie zwariowac.Na lpg jest wyzsza temp ale przeciez tak jak olej tak i silnik maja pewna tolerancje i zapas w tej kwestii.

rydzadam
28-07-2005, 12:14
Nie słyszałem o specjalnym oleju do gazu.
Są oleje dedykowane specjalnie do gazu (np. Lotos Gaz), ale jak pisał mój poprzednik - jedna wielka ściema marketingowa. Nie zwracajcie na to uwagi.

LaBobas
28-07-2005, 16:53
Nie słyszałem o specjalnym oleju do gazu.
Są oleje dedykowane specjalnie do gazu (np. Lotos Gaz), ale jak pisał mój poprzednik - jedna wielka ściema marketingowa. Nie zwracajcie na to uwagi.Oooo wymyslilem jeszcze zapach do samochodow specjalnie dla tych co maja LPG :satan: :) Ale chlyt materkingowy jak to mowich chinczyk w ani mru mru :satan:

roobboo
29-07-2005, 08:41
Każdy markowy olej się nadaje i wymieniać go tak samo jak przy benzynie.