PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynia biegów-dziwny problem?



pejko
26-07-2005, 14:04
mam mk2 kombi 2.0 1999r ze skrzyniom manual /MTX75/, przebieg 240tys km. mam od pewnego czasu dziwny kłopot.? problem polega na tym , że dość czesto mam kłopot z wyrzuceniem /wyłączeniem/-czuć spory opór- 3-ki w momencie gdy samochód stoi zarówno przy włączonym jak i wyłączonym silniku zarówno na ciepłej jak i na zimnej skrzyni. ogólnie mam wrażenie, że dzwignia zm. biegów porusza się najcieżej pomiędzy 3-ką i 4-ką. nie ma żadnych zgrzytów i dopóki samochód sie chociaż tocz biegi przełączają się ok. olej wskrzyni jest, zewnętrzny mech. zmiany biegów wygląda ok. czy ktos miał taki zgryz. co robić jeżdzić czy szukać przyczyny? z góry dzięki.

gnacik
26-07-2005, 14:19
Mam podobnie u siebie przy troszke wiekszym przebiegu - stawiam na synchronizator biegu 3 :) chyba sie konczy pomalutku :(
wszak przy miejskiej jezdzie 3 to bardzo popularny bieg. :)

Henryk
26-07-2005, 14:33
A czy przypadkiem w tym modelu nie ma regulacji wybierania biegów na linkach?

pejko
26-07-2005, 14:35
ja raczej stawiam na wewnętrzny mech. zm. biegów. synchronizator dawałby objawy raczej przy jadącym samochodzie a nie na postoju. jednak liczę, żk ktoś miał taki problem i zna jego rozwiązanie.

Henryk
26-07-2005, 14:45
Osobiście sprawdziłbym te linki ( o ile ten patent własnie jest u Ciebie).Jedna z nich własnie może być np:zatarta i stąd ten opór na poziomie 3 i 4 biegu. Nie wiem jaki zewnętrzny mechanizm jest akurat w Twoim modelu ale identyczny objaw spotkałem ostatnio w matizie który ma właśnie wybieranie na linkach.

pejko
17-08-2005, 14:55
sprawdziłem i znam przyczyne. pękniete są widełki wodzika 3-go i 4-go biegu. jestem na etapie poszukiwania takiego wodzika-najlepiej z uszkodzonej skrzyni. gdyby ktoś mógł mi pomóc z góry dzieki.

HEVA
17-08-2005, 15:11
sprawdziłem i znam przyczyne. pękniete są widełki wodzika 3-go i 4-go biegu. jestem na etapie poszukiwania takiego wodzika-najlepiej z uszkodzonej skrzyni. gdyby ktoś mógł mi pomóc z góry dzieki.

Dowiedz sie czy od Sierry 2.0 1992 podejdzie ta czesc. Jak tak, to mam na sprzedanie cala skrzynie za 100 zl :)

STraits
17-08-2005, 20:27
pejko : Zrób jeden test. Samochód na jałowym i BEZ SPRZĘGŁA spróbuj wrzucić po kolei wszystkie biegi. Obroty powinny spadać do jakiś ~500-600 w momencie wrzucania. Jeżeli przy wrzucaniu 3-ki zazgrzyta to masz do wymiany synchro. Nie bój się - dysyć mocno pchnij lewarek do przodu...