PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] problem z podwsietleniem:(



diprophos
11-03-2008, 23:48
witam!
jestem tu nowy wiec jak cos by niepasowalo to nie karajcie mnie odrazu:)
problem w tym ze probowalem zmienic podswietlenie z zielonego na niebieskie..
zmienilem wiec:
-zegarek
-nawiewy
-ogrzewanie szyby tylniej
-zegary
no i wlasnie wymienilem 2 zarowki w pokretlach od wlaczania swiatel i ustawienia swiatel a w pokretle od przygaszania i rozjasniania zgarow wmontowalem diodke zamiast standardowej zarowki

no i chlup jak w m... strzelil zegary przestaly swiecic ogrzewanie tylniej szyby tez przestalo swiecic(ale diodka od guzika sie pali jak nacisne) tylko o tyle dziwne ze zegarek swieci ,pokretla od wlaczania swiatel i regulacjii swiatel tez swieca..
przestaly tez swiecic guziki od elektrycznych szyb..



czytalem rozn posty ale nikt takiej usterki niemial.. niewiem czy jakies zwarcie zrobilem czy jak ale wydaje mi sie to niemozliwe!

zegary swiecily mi przez az 2 dni wiec sie nacieszylem;/

bezpieczniki sprawdzalem i niby wszystkie sa dobre
niewiem poradzcie mi cos bo chyba na leb dostane bez podswietlenia..

chociaz zapomnialem dodac ze jak przekrece razkluczykiem to kontrolki wokol obrotomierza i predkosciomierza sie wlaczaja.. tak samo kierunkowskazy i swiatla dlugie wiec niewiem gdzie lezy problem.. prosze o jakies rady:(

gorilla666
12-03-2008, 09:25
Witam nowego kolege z P-ń




bezpieczniki sprawdzalem i niby wszystkie sa dobre

albo dobre ale nie

opisz troszke dokladniej co Ci nie dziala


chociaz zapomnialem dodac ze jak przekrece razkluczykiem to kontrolki wokol obrotomierza i predkosciomierza sie wlaczaja.. tak samo kierunkowskazy i swiatla dlugie wiec niewiem gdzie lezy problem.. prosze o jakies rady:(

nie dziala podswietlenie czy kontrolki :jezyk1: co maja do tego dlugie i kirunki 8O

diprophos
12-03-2008, 14:23
no chodzi o to ze na zegarach kontrolki sie zapalaja(wokol obrotomierzy) jak przekrece kluczyk..
ale te 5 diod od samych obrotomierzy nieswieca..
rowniez nieswieca nawiewy,przyciski od elektrycznych szyb ..

ale radio i pokretla od wlaczania swiatel i regulacjii swiatel swieca..

wszystko dzialalo jak nalezy dopoki nierozkrecilem pokretel od wlaczania swiatel i regulacjii oraz rozjasniania i przyciemniania zegarow.. wydaje mi sie ze tam tkwi problem.. w tym od rozjasniania zegarow wmienialem zaroweczke na diodke(nadal nieswieci) a w pozostalych poprostu zamienilem zarowki na diodki z taka samą oprawka..

bezpieczniki sa dobre na 100% podlaczalem poprzez diode i jednym koncem dotykalem akumulatora a drugim do bezpiecznika i dioda na bezpiecznikach od swiatel dziala inne rowniez.. aha ja mam bezpieczniki pod maska obok akumulatora . moze sa gdzies jeszcze jakies ukryte w kabinie odpowiadajace za zegary?

benekb
12-03-2008, 15:12
są jeszcze bezpieczniki z lewej strony pod kierownicą musisz zdjąć tą osłone od psodu deski rozdzielczej zeby miec dobry dostęp lub też nachylic sie dobrze i zobaczysz musisz pociagnac taka dźwigienke i ci sie otworzą bezpieczniki dokadnie mieszcza sie za tym małym schowkiem po lewej stronie

Breko
12-03-2008, 16:51
Przy lewej nodze kierowcy. Wsadzasz rękę, wymacujesz pudełko, szukasz wystającego "patyczka", wciskasz go i wyskakuje skrzynka z bezpiecznikami.

diprophos
12-03-2008, 17:22
dobra sprawdze i pozniej napisze czy sie zaden niespalil...

diprophos
12-03-2008, 20:55
No wiec sprawdzilem te bezpieczniki i sie okazalo ze jeden jest spalony.. to byl 7,5 mA czy jak to sie tam pisze.. niestety takiego zapasowego niemialem i wsadzilem 10 mA czy to jest jakas roznica? bo narazie wszystko dziala ..

mad
12-03-2008, 21:00
Chłopie kup i zmień chyba że lubisz swąd palonej izolacji w samochodzie :))

Breko
12-03-2008, 23:16
Chłopie kup i zmień chyba że lubisz swąd palonej izolacji w samochodzie :))

Na miejsce 7,5 wsadzic 10 to jeszcze nie grzech, pare dni od biedy można pośmigac, gorzej jakby wsadził 30 :satan:

diprophos
13-03-2008, 00:02
mam nadzieje ze sie nic narazie niestanie.. ale dzieki za rady bo mialem juz przed oczami wydatek na nowy licznik albo i nawet oddac samochod do elekryka wiaze sie to z $ ... a tu naszczescie tylko jeden bezpiecznik:)
tylko zastanawia mnie to dlaczego sie spalil..;/ nic takiego nierobilem zeby jakas zwara byla albo cos;/

diprophos
09-04-2008, 15:01
no i ponownie problem z podswietleniem tylko ze to juz niejest bezpiecznik:(
przeciagalem kabelek od akumulatora do wzmacniacza tu za amortyzatorem przez ta gume co ida standardowo przewody.. przeciagnalem chce jechac gdzies a patrze zegary czarne :niewiem: tak jak wtedy po przekreceniu kluczykiem kontrolki na chwile zapalaja sie wokol zegarow po czym zapalam silnik i wszystko czarne.. jedyna rzecz ktora sie swieci wieczorem to zegarek oraz oczwiscie radio.. wszystkie bezpieczniki w kabinie oraz pod maska sprawdzone i zaden sie nieprzepalil. dzisiaj rozkrecilem wszystko pod kierownica myslalem ze moze sie cos rozlaczylo ale niestety wszystko tak jak powinno byc :( niewiem co mam robic czy zostaje wizyta u elektryka?