PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] problem z hydraulicznym zawieszeniem



sansey
13-03-2008, 18:20
Witam posiadam hydrauliczne zawieszenie chyba tak to sie nazywa tzn mam koło ręcznego przycisk po naciśnięciu którego oświeca sie literka s tylko ze na desce rozdzielczej pali sie cały czas zielony znaczek amortyzatora i nic ssie nie zmienia jak można sprawdzić czy te zawieszenie działa a jeśli nie działa to co może być nie tak bo ja po wciśnięciu tego przycisku nie czuje żadnej różnicy. A drugie moje pytanie to co zrobić jeżeli auto pali mi przy normalnej jeździe w mieście 16 litów czytałem na forum ze to pewnie sonda lambda ale nie działa mi tez wskaźnik temperatury silnika czy to moze byc tego wina tez.

Jakub
13-03-2008, 19:13
ale nie działa mi tez wskaźnik temperatury silnika czy to moze byc tego wina tez.
Być może masz martwy termostat, zanim się zagrzeje silnik to trochę trwa ( zasadniczo jest ciągle nie dogrzany), co skutkuje właśnie wysokim spalaniem.
Sonda i czujniki do sprawdzenia.

Tyberiusz
13-03-2008, 20:01
Masz ADS, czyli po jego wciśnięciu zawieszenie robi się sztywniejsze. Wpisz w wyszukiwarce ADS, powinno trochę lektury być o tym.

sansey
14-03-2008, 20:33
silnik si egrzeje w miare szybko bo ciepełko leci z nawiewów po przejechaniu kilku kilometrow ogólnie ogrzewanie jest bardzo mocne więc chyba termostat jest dobry i wyczytałem jeszcze o jakims czujniku który jest podłączony do komputera ale jak włącza sie wentylator chłodnicy to chyba jest ok sprawdze jeszcze sonde a moze lepiej najpierw odczytać kody migowe.

dzieki za informacje o tym zawieszeniu no ale u mnie ono niedziała i zastanawiam sie czy moze to być spowodowane uszkodzonymi czujnikami hamulców bo poprostu w klokach ich niema a kable są zaizolowane i świeci sie kontrolka na komputerze o wymianie klocków z góry dzieki za info