PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Stuki przy maksymalnym skręcie kierownicy



vin42
14-03-2008, 21:10
Witam! Nie znalazłem odpowiedzi na forum na mój problem dlatego zakładam nowy temat. Dzisiaj jak przyjechałem do domu stanąłem sobie i mając zapalony silnik, na biegu jałowym skręciłem maksymalnie koła w prawo i zacząłem ruszać kierownicą (szybkie energiczne ruchy takie jak każą robić na przeglądzie technicznym) przypominam że robiłem to na maksymalnym skręcie w prawo, a potem w lewo. Słyszę wtedy dość głośne stuki pojawiające się w takim tempie jak ruszam kierownicą. Na zewnątrz są mniej słyszalne ale w środku słychac to głośno i wyraznie. Co to może być???? :wall:

Autko było 2 tyg temu na szarpakach zawieszenie porobione całe niby wszystko ok.

W poprzednim Mondim nigdy sie nie spotkałem z tą przypadłością.

POMOCY bo jutro jade w trase 400 km :wall: :zly:

filip9
14-03-2008, 21:22
a jak autko jedzie (na skreconych na maksa kolach) to nie stuka?

vin42
14-03-2008, 21:25
Jak jedzie na maksymalnym skręcie to nic nie stuka. Stuk słychać tylko w momencie "dobijania" kierownicą do końca ale nie tak głośny jak przy tym ruszaniu kierownicą, które mu dzisiaj zafundowałem. Jak skręce koła na maksa, i kierownica stukiem dobije do końca to mogę robić kółka i nic juz dalej nie słychac,jest normalnie.

filip9
14-03-2008, 21:33
to troszke komplikuje bo nie wiem czy przegub puka na postoju jak ja mialem zrabany to pukalo ale jak jechalem a czy na postoju to nie pamietam wiec musza sie wypowiedziec madrzejsi :bigok:

vin42
21-03-2008, 21:56
Wczoraj byłem u jednego mechaniora ale nie wie co to jest :niewiem:

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc. Załamka pomału :wall:

martinez98
22-03-2008, 22:22
Przeguby tylko w czasie jazdy na prawie pelnym lub pelnym skrecie. Ja mam tak, ze kierownica mi jakby przeskakuje i czuc opor przy kreceniu kolkiem, szczegolnie przy koncu skretu w obie strony. Przy skrecie w prawo dodatkowo jak dobije do konca to slychac pisk (chyba pompa) puki nie odpuszcze. Poziom plynu jest ok. Lekko to uciazliwe w manewrowaniu. Podczas jazdy ok.

zbigniew
23-03-2008, 01:37
może być luźny pasek od wspomagania i przy max. skręcie się ślizga

andaluz
23-03-2008, 04:10
U mnie to samo. Cale zawieszenie nowe i caly czas slychac jakies stuki w prawym kole :wall: . Podejrzewam maglownice.

Paolo
23-03-2008, 07:54
Ha miałem tak samo i znalazłem przyczynę :) dzięki podpowiedziom kolegów . Potrzebny będzie klucz 18 mm odgięty oczkowy oraz imbus 6, odkręcamy nakładki te od góry mocujące amorki do kielichów (auta stoi na kołach). Po zdjęciu nakładek pod nimi kolejne nakrętki :) mocujące poduszkę amorka - w przypadku jeżeli jest nie dokręcona to będą występować stuki nie wykrywalne dla mechaników. Dokręcić z wyczuciem i problem z głowy :bigok:

martinez98
23-03-2008, 11:54
No prosze rozwiazanie tak blisko, a ja myslalem, ze albo pompa zlom, albo maglownice trzeba wyciagac. Sprawdze napewno jak nie dzis to jutro i dam znac.

pepekrak
23-03-2008, 14:25
I to jest super porada . Mam tylko pytanie czy niedokręcenie tej podkładki , która jest pod spodem ma wpływ na to ze u mnie jest taka szpara na 2 cm pomiedzy kielichem karoserij, a tą blachą na górze .Czy jak dokrece to szpara sie zmniejszy ?

Paolo
24-03-2008, 03:27
Powinna się zmniejszyć ponieważ poduszka amorka zostanie dokręcona :)

martinez98
24-03-2008, 13:25
Sprawdzilem, dokrecilem i problem znikl niemal calkowicie. No poprostu 5 minut roboty a jaka radocha z prowadzenia Mondka ;] Idealnie nie jest bo na samym koncu jest delikatne blokowanie, ale to juz mi nie przeszkadza. Moze to juz wylatane lozyska mcpersonow, ale generalnie jest o wiele lepiej. Serdeczne dzieki za pomoc. Pozostaje mi juz tylko pare szczegolow do pelni szczecia z nowym nabytkiem. Pozdrawiam

edit:
Po glebszym rozpoznaniu problemu okazuje sie, ze jednak jak jest zimny to na poczatku troche blokuje kierownice, a potem juz dziala normalnie. Moze ktos ma pomysl, ja wymyslilem, ze moze to dawno niezmieniany plyn wspomagania, albo ewentualnie slabo naciagniety pasek pompy i po rozgrzaniu chodzi normalnie (wilgoc na pasku?) choc predzej przypuszczam zmiane plynu. Jeszcze poczekam na zmiane pogody na + temperature. Albo moze lozyska mcpersonow? moze ktos mial podobne doswiadczenia?