PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Poświetlanie przycisków radia Travelpilot EX



strive
15-03-2008, 15:39
Witam,
Zauważyłem w moim radiu nieco dziwne zachowanie. Przy wyłączonej stacyjce kiedy włączę radio przyciski radia są podświetlone prawidłowo natomiast kiedy włączę stacyjkę (niezależnie od włączenia świateł) podświetlanie przycisków gaśnie.
Czy jest jakiś trick żeby to włączyć ? może radio jest źle podłączone ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Arek

xinek
06-09-2014, 23:59
witam

Mam niestety ten sam problem. Sterowanie radiem w nocy jest nieco utrudnione. Czy jest jakas opcja aby spowodowac podswietlenie przyciskow??

pozdrawiam

lukasz2525
07-09-2014, 23:11
Pewnie że tak , podłączenie plusa pod stałego plusa , zamiast pod stacyjkę .

xinek
17-09-2014, 09:42
Ale czy takie zachowanie radia jak u mnie jest normalne i standardowe?

1olek
17-09-2014, 19:20
nie jest

lukasz2525
17-09-2014, 22:02
Ja mam tak w Sprinterze , że zegarek oraz licznik kilometrów za kierownicą i tachograf święcą mi dosyć mocno w ciągu dnia , żeby można było coś zobaczyć , a po zapaleniu świateł wieczorem przygasają , żeby nie oślepiać z kolei . Natomiast w Mondeo nie powinno tak być w oryginalnym radiu ( za zdaje się , że o takim rozmawiamy ) . Ktoś musiał wcześniej grzebać w instalacji , jakby co służę pomocą .

xinek
18-09-2014, 11:27
Tak caly czas rozmawiamy o radiu oryginalnym Blaupunkt TravelPilot EX. U mnie podczas zapalania przygasa ekran radia, natomiast klawisze gasna zawsze jak wlacze silnik :( Ponadto nie mozna skomunikowac radia przez bluetooth z telefonem. Otrzymuje komunikat ze aby sparowac kolejny telefon trzeba rozparowac poprzedni czego jednak nie da sie zrobic :( Ze juz nie wspomne o sterowaniu glosem (ktore tez nie dziala)

co robic???

lukasz2525
18-09-2014, 23:55
Musisz załatwić klucze do radia ( podobno pasują też pilniczki do paznokci ) , wyciągnąć i zobaczyć czy coś jest przerobione , jakieś polutowane , poklejone taśmą kable . Jeżeli są , to trzeba spróbować przywrócić to do oryginalnej wersji . Jeżeli nie , to potrzeba już trochę więcej umiejętności , należałoby poszukać kabla od zapłonu i odciąć go . Kupujesz taką kontrolkę na stacji http://s2.ifotos.pl/img/DSC0029[1_eanasqx.JPG za 3,50 - 5 zł , krokodylka zaciskasz na najlepiej niemalowanym metalowym elemencie , chociaż najbliżej deski rozdzielczej masz chyba szyny od foteli , dobre są zawiasy w drzwiach , ale nie wiadomo czy kabel ci sięgnie , a później " śrubokrętem " dotykasz każdego kabla w kostce od radia i sprawdzasz , gdzie zapala się żarówka w kontrolce , potem przekręcasz kluczyk i sprawdzasz jeszcze raz tam , gdzie się nie zapaliła . Jak znajdziesz dany kabel , to dotykasz go cały czas kontrolką i kręcisz kluczykiem , żeby sprawdzić czy na pewno żarówka gaśnie i zapala się , jeżeli tak - obcinasz kabel . Radio powinno przestać gasnąć po przekręceniu kluczyka . Chętnie pomógłbym osobiście , ale nie wybieram się do Legnicy .

xinek
16-07-2016, 22:28
No i stał się cud... Nawet powtarza się co jakiś czas :)
Podświetlenie radia co jakiś czas włącza się. Mam dziwne wrażenie (choć do abstrakcyjne), że ma to związek z wrzucaniem przeze mnie biegu wstecznego. Raz świeci przez kilka dni, raz przez kilka dni świeci tylko przy wyłączonej stacyjce i światłach. Coś ewidentnie nie styka, tylko co i gdzie (być może jak cośtam to coś się porusza i styka bądź nie)?? Przemacałem wszystkie kabelki i nic nie udało się stwierdzić :(
A może coś w radiu nie bangla??, raz po zakończeniu rozmowy telefonicznej przez zestaw bluetooth w momencie rozłączania podświetlenie zgasło :(

Ma ktoś jakieś pomysły???

krismk3
19-07-2016, 14:16
ja miałem cos podobnego w innym aucie po włączeniu świateł gasło podświetlenie rozwiązaniem było rozebranie wyświetlacza i usunięcie zimnych lutów na kablach zasilających. rozbierz i profilaktycznie przeleć lutownicą luty w pinach zasilających