PDA

Zobacz pełn± wersję : [Audio][Mk1] Głosniki Infinity 5022i



SteelRat
25-03-2008, 22:33
ha.. tak sobie ostatnio jezdzilem, wkurzajac sie na fabryczne 13-letnie glosniki. trafilem na jakies pioneery, 100/30 W, ale coz.. nie zachwycaja dzwiekiem, jakims takim dziwnym sposobem zakupilem glosniki infinity 5022i, stad rodzi sie male pytanko:
czy warto montowac glosniki 130mm w miejsce 5x7? dystans sie zrobi, klopotem to nie jest, nawet moge do dystansu 5x7>165 dokrecic dystans 165>130 :> pytanie, czy to ma dzwiekowy sens?

pioneery planuje wsadzic z tylu, niech tam sobie brzdekaja, szkoda tylko, ze jeden ma dziure w membranie, bo koledze sie reka "obsunela" przy montazu.. ale coz, za free byly, to mu tej reki nie urwalem :)

Angelo
25-03-2008, 23:51
szoku nie bedzie ale zagraja duzo lepiej od fabryki, oczywiscie jesli nie bedziesz rozkrecal na full
miałem cały zestaw infinity (woofer,tweetery,suba i wzmaka) w 206ce i grało si tyle ze ten zestawik kosztował w sumie ok 4 tys zł :D

SteelRat
26-03-2008, 11:45
mi nie trzeba rewelacji, byle jakos sensownie gralo, martwi mnie tylko, ze kupilem 13ki zamiast 16tek, ale moze kiedys sie je gdzies przelozy ;] na razie musze wymyslic redukcje/dystanse i zalozyc

Angelo
27-03-2008, 13:52
dystanse mozesz kupic tutaj http://www.powe.com.pl/index.php/cPath/35

SteelRat
27-03-2008, 22:31
nie widze tam przejscia z 5x7 na 13 cm... ale to nic, cos sie pokombinuje jak sie ociepli i jak kumpel czasu troche znajdzie, wzor redykcji juz sobie zrobilem wstepnie, jakos to polatam, zaloze, a jak sie pojawi kolejny pieniadz, kupie lepsze glosniki zapewne.

/EDIT/
posiedzialem dzis troche przy mojej Mondi, zalozylem te Infinity na przo, musze stwierdzic, ze roznica brzmienia jest ogromna, w porównaniu do niedawno tam zalozonych jakichs pioneerow. tylne mam fabryczne, "pierdzace" wiec z brak czasu na zamiane, po prostu przekierowlem dzwiek na przod, nawet bez "basujacego"tylu, efekt jest swietny :) bede musal za jakis czas kupic kolejne glosniczki, zaloze ja na przod, a 13 cm infinity pojda na tyl :)
no i wciaz mysle nad porzadniejszym wygluszeniem, niz fabryka zaoferowala...