PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]wybor glosnikow ktory patent wybrac:)



diprophos
26-03-2008, 15:41
witam!
chce zalozyc glosniki do swojego mk1 i pytanie.. kiedy bedzie lepszy dzwiek
wtedy jak zaloze glosniki 5x7 w przednie drzwi :

http://www.allegro.pl/item331285001_blaupunkt_gtx_572_mk_ii_duza_moc_wym iar_5x7.html

a w tylne przerobie na 165mm i tam wejda basowki:

http://www.allegro.pl/item332123238_rewelacyjne_woofery_daxcaraudio_no_b as_no_fan.html

czy jak ktos bedzie siedzial z tylu to zaduzego basu przez nie niebedzie?

czy jak we wszystkie drzwi wloze te co w przednie?

a moze przerobic wszystkie otwory na 165mm i poszukac jakis innych glosnikow? kwestia abym sie wmiescil w 200-250zl.

Angelo
26-03-2008, 18:09
I pierwsze i drugie głosniki bym od razu odradzał. Bedziesz miał g@#$% a nie muzyke z tego.
Moja propozycja to założyc na przód takie http://www.allegro.pl/item328957362_helix_dark_blue_62_nowy_model_fv_gwa rancja_od_ss.html i to zastapi ci wszystko. Masz tu tweetery czyli słyszyszł wokal,wizdki syczki i takie tam, masz woofery które daja ci średnie tony i bass. Sorry ze tak pisze jak chłop ale chce koledze wytłumaczyc jak co gra.
Przedewszystkim scene robi sie z przodu, nie zakladaj nic na tył chyba ze suubwoofer (maszynka do robienia ostrego basu ) do bagażnika. No a przedewszystkim wytłumienie drzwi bo to połowa sukcesu w car audio.
Nastepna sprawa to jak bedziesz kupował kable to nie zastanawiaj sie zeby zaoszczedzic 20 zł tylko kup grube kable bo cienkie to syf który nie poprowadzi pradu tak zeby ci ładnie grały głosniki a po drugie za jakis czas ci walną i tak naprawde wpakujesz zaoszczedzone 20 zł w nowe kable. Przykladem jest kolega któremu ostatnio wymieniłem kable w kadecie bo te jego nitki bo tak mozna tylko nazwac cienkie kable poprostu zaczey przerywac, a po wymianie stwierdził ze te jego głosniki zresztą własnie te helixy nigdy tak nie grały nawet jak były nowe.
Wiec chyba dałem ci troche do myslenia co??? :D jak co moge pomóc w sprawach car audio mam dos spore juz doswiadczenie. Wrazie co pisz tu co chcesz wiedziec itp.

diprophos
26-03-2008, 23:45
no dobra wiec lada dzien zakupie sobie te glosniczki jak tak je chwalisz:)
myslalem tez nad tym zeby te tweetery zamontowac w slupkach.. jest tam taki artykul..
teraz pytanie czy te glosniczki z tylu seryjne zostawic aby graly bo graly? czy beda slabiej grac te helixy jak jest wiecej glosnikow? czy lepiej je zupelnie odlaczyc?
rozumiem ze te kable co sa w zestawie zastapic grubszymi?
za wytlumienie sie tez bede bral lada dzien tylko zeby pogoda dopisala..

samo radio uciagnie te glosniki ?bo mam jakiejs badziewnej firmy clarion
o tyle dobrze ze karta pamieci i mp3 mozna podlaczyc tylko niewiem ile to jest wat ale chyba 40 wiec bedzie hulac?

diprophos
26-03-2008, 23:52
albozamiast w slupkach zamontowac tu :
http://mondeo.fordclubs.org/clanky/vym_pred_repro.htm

wogole to jest jakas roznica gdzie te tweetery beda zalozone?

Tyberiusz
27-03-2008, 00:19
badziewnej firmy clarion

:yel:

diprophos
27-03-2008, 00:49
wielkie sory to nie clarion tylko clatronic :)

diprophos
27-03-2008, 00:58
znalazlem instrukcje od radyjka i jest napisane 4x25w uciagnie te glosniki? mozna jakos zmostkowac aby bylo 2x50w zeby glosniki lepiej graly?

boro
27-03-2008, 01:27
wielkie sory to nie clarion tylko clatronic :)

Więc najpierw powinieneś kupić radio :). Wymiana głośników przy takim badziewiu - jak sam to dobrze określiłeś - chyba niewiele pomoże. Szkoda kasy...

diprophos
27-03-2008, 02:19
tylko ze te radyjko ma ok 6 miesiecy i kosztowalo 299zl w media markt (nie ja kupowalem) da sie jakos zrobic zeby glosniki dobrze graly na tym radyjku?

Angelo
27-03-2008, 13:48
tylko ze te radyjko ma ok 6 miesiecy i kosztowalo 299zl w media markt (nie ja kupowalem) da sie jakos zrobic zeby glosniki dobrze graly na tym radyjku?
a ma to radio wyjscie RCA??? tzn na wzmacniacz???? bo samo radyjko bedzie grało na tych glosnikach ale rewelki to to nie bedziesz mial a pozatym nie wycisniesz z tych głosników przy samym radiu wiecej niz 25% ich mocy i jakosci.
Ja bym proponował dac jakis piecyk, albo taki
http://www.allegro.pl/item333343858_gmm_wzmacniacz_carpower_hpb_602_skle p.html to jest dwukanałowy albo jesli bedziesz w przyszłosci rozbudowywał o suuba to kup 4 kanały za ok 450 zł. Powiem ze te wzmaki w porównaniu cena/jakosc wychodza bardzo dobrze, ciezko znalesc nowy wzmak 4 kanałowy za takie pieniądze i i z taka mocą. Sam mam 4 kanałówke w tech chwili tej firmy.

Co do głosników z tyłu to proponuje je wywalic wogle bo będa psuły efekt.
Co do linku ktory podaem to podam jeszcze jeden http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/27/products_id/243 tez dobra firma mniej znana troche u nas ale robi naprawde dobre głosniki, plusem jest kupno u nich tych głosników ze za symboliczna zł dostajesz dystanse do nich takie jakie chcesz.

co do kabli to kup o przekroju conajmniej 2-2,5mm2

nawiązujac do wygłuszenia to polecam
- http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/207
- http://www.allegro.pl/item331279980_app_profesjonalne_maty_wygluszajace_ gratisy.html
jedne i drugie sa dobre i z jednymi i z drugimi mialem juz doczynienia.
Oczywiscie do wygłuszenia to podstawa musisz miec opalarke i dobry odtłuszczacz.

diprophos
27-03-2008, 15:02
tak ma wyjscie RCA.
a dlaczego wzmacniacz czy glosniki mam kupowac mniej znanych firm jak moge kupic np. blaupunkta,sony czy innych takich znanych?
one sa gorsze czy jak?
dobra to juz sie jednak skusze na glosniki ze wzmakiem bo chce aby to mi jakos gralo a nie kasa wyzucona w bloto..
tego wzmaka hpb602 znalazlem za 180zl+przesylka 25 wiec to i tak jest mniej niz te 260 z tego linku co podales.. dobre w nim jest to ze jak kiedys mi sie zachce suuba to kupie drugiego i wtedy moge wszystko ze soba polaczyc..

bo narazie ze wstepnego pulapu gotowkowego 200-250zl przechodze na 500zl:) wiec na tego 4-kanalowego mnie zabardzo niestac..

a moze wiesz gdzie jest w poznaniu sklep w ktorym kupie dobre glosniki i do tego wzmaka do 500zl... albo chociaz ta sama mate?
moze na gieldzie cos dostane?
te glosniki z drugiego linku sa 130mm a ja chce 165 ..

Angelo
27-03-2008, 18:30
jasne , znajdziesz wszystko do ok 500 zł na obornickiej, a dokładniej jedziesz obornicką , przejezdzasz ten nowy most i za mostem masz stacje i tuż za stacją masz na płocie Tadia samochodowe itp i tam gosc ma duzy wybór dosc.
Ale ja bym kupił tego wzmaka co znalazłes taniej i ten zestawik PowerBass'a i bedzie sii. wierz mi.

diprophos
27-03-2008, 19:16
no ok tego wzmaka moge kupic ale te glosniczki mi zabardzo niepsuja bo sa 130mm a ja wolalbym 165mm wiec moze jakas inna propozycja tylko z serii 165:)?

Angelo
27-03-2008, 22:50
prosze bardzo masz 165 : http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/27/products_id/122
wierz mi ze bedziesz zadowolony z nich

diprophos
28-03-2008, 18:11
no i JUZ:) zakupilem wzmaka tego hpb602 i te glosniki power bass..
do wygluszenia drzwi kupilem ta mate app 8 arkuszy 25/50 cm i tasme dekarska soundbanda 15cm x 10m starczy mi to?
zestaw do podlaczenia wzmaka i glosnikow..
kupic gotowy?
samemu skompletowac? poniewaz juz mam kabel rca z zyła sterujaca a w zestawach jest ten sam kabel wiec po co mi 2..
i w tych zestawach kabel - masa jest tylko 1,2m a plusa 5 metrow
czyli mase podlaczyc pod karoserie tak? tylko czytalem ze moga wystepowac jakies zaklocenia czy cos..
wiec moze samemu kupic kabel plus i minus i pociagnac przez calosc auta az do akumulatora?

Angelo
29-03-2008, 00:45
Dobry wybór, bedziesz na bank zadowolony.
Napisz jak wrażenia jak juz założycs ok??

Co do wygłuszenia to ja wszystko robiłem matami APP i na jedne drzwi zużyłem 10 mat w sumie z tylna klapa no i 2 drzwi zużyłem 24 maty. Jak bedziesz wytłumiał to wyklej oczywiscie blache i jak założysz głosnik to zaklej drzwi tak by zrobic z drzwi taką zamknietą skrzynie. Wtedy efekt jest lepszy.

Co do kabli.
1,2 metra masy starczy, wzmaka do baga wkładasz tak??? to podczep go pod karoserie, ja w 206ce miałem tam kawał blachy i tam zamocowałem, zakłócen nie bedzie ale pamietaj zeby katówka zedrzec najpierw lakier zeby kabel stykał gołej blachy.
O czym jeszcze pamiętac??? wiadomo od aku kable sygnałowe jak i zasilajace nie moga isc ta samą strona auta bo beda zakłocenia. Czyli sygnałówka idzie np od pasażera strony a zasilanie od kierowcy do bagaja.

Trzecia sprawa to bezpiecznik przy aku zamontuj jak najbliżej, max odległosc to 30 cm ale najlepiej zamontowac na obudowie plastikowej w której jest aku.

Jak co to pytaj i powodzenia

diprophos
29-03-2008, 02:14
no ja chce od srodka drzwi wytlumic matami a pozniej jak zaloze glosnik to zaklejic wszystko ta tasma dekarska...zobaczymy jak to wyjdzie..
niema sprawy napewno sie pochwale jak wyszlo:) ale narazie czekam na wszystko i dopiero jak skompletuje to bede robil..

niewiem tylko czy bezposrednio za glosnikiem niedac podwojnej warstwy mat? gdzies mi sie to o uszy obilo..

jezeli zakladam glosniki tylko na przod to tylnych drzwi narazie niemusze wygluszac? czy lepiej odrazu wszystkie?

niedostalem odp na poprzednie pytanie w ktorym miejscu najlepiej zamontowac tweetera?

dobra a jak ten kabel zamontowac do tej blachy? przylutowac czy przyspawac czy jak?

wlasnie tak mysle czy wzmaka wkladac do bagaja czy pod siedzenie pasazera..

kabel zasilajacy: idzie kupic jakas taka wtyczke na kabel zeby ladnie weszlo pod normalne klemy?


"wiadomo od aku kable sygnałowe jak i zasilajace nie moga isc ta samą strona auta bo beda zakłocenia. "

kabel sgnalowy to jest ten rca tak? czy oprocz plusa od zasilania cos jeszcze idzie z akumulatora?

ten kabel rca z zyla sterujaca to taki ze jak radio wlaczam to i wzmacniacz sie wlacza tak?

no i najwazniejsza sprawa jaki mam ten bezpiecznik zalozyc 30A,40A,50A?

diprophos
29-03-2008, 02:17
sorry ze tak wypytuje ale chce byc przygotowany w 100% do sprawy:)
aby niezrobic jakiejs gapy przy montazu..

jarrro
29-03-2008, 09:46
:pc: tu masz wszystko...

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=167&mode=thread&order=0&thold=0

diprophos
29-03-2008, 19:56
no niby jest wszystko tylko niema odpowiedzi na moje pytania :

"dobra a jak ten kabel zamontowac do tej blachy? przylutowac czy przyspawac czy jak?"


"kabel zasilajacy: idzie kupic jakas taka wtyczke na kabel zeby ladnie weszlo pod normalne klemy? " i przy okazjii czym zaizolowac klemy od aku? bo sa na wierzchu ;/???

"no i najwazniejsza sprawa jaki mam ten bezpiecznik zalozyc 30A,40A,50A?"

"ten kabel rca z zyla sterujaca to taki ze jak radio wlaczam to i wzmacniacz sie wlacza tak? "

marcosx
31-03-2008, 23:46
Na końcach kabla zakładasz miedziane oczka, jak kupujesz gotowy zestaw kabli masz wszystko co trzeba :)
Masę można założyć do śrubki mocującej kabelki masy od tylnych świateł (przynajmniej w kombi nie ma z tym problemu)
Bezpiecznik w zależności od tego jaki masz bezpiecznik we wzmacniaczu.
Ostanie pytanie: Tak

diprophos
01-04-2008, 01:27
http://www.trimaudio.pl/index.php?a=opis&k=107&kt=2&id=160

z tego linku idzie wyczytac jaki bezpiecznik jest potrzebny?

diprophos
01-04-2008, 22:44
i jak z tym bezpiecznikiem? w wzmacniaczu z tylu jest bezpiecznik 30a wiec jaki mam zalozyc na kabel zasilajacy?

wracajac do tematu mam glosniki
power bass s-6c zamontuje je w przednie drzwi
do tego wzmacniacz car power hpb-602

i wpadly mi przypadkowo dodatkowe glosniki:
boschmann av-5200
jbl cs2104
radio:
pioneer deh-282omp

mysle tak zeby zamontowac power bass z hpb-602 a reszte pod radio

jak myslicie jak to bedzie gralo? moze wpadnie mi wzmacniacz jakis slaby do tych glosnikow boschmanna i jbl. wiec je uciagnie bo nawet same radio je uciaga.. ale jak i gdzie je zamontowac moze z tych boschmana zrobic jakas mala skrzynke do bagaja?

Angelo
01-04-2008, 23:24
nie montuj zadnych głosników prócz tych PB, takie moje zdanie i tak ja bym zrobił ale to twój wybór

diprophos
06-04-2008, 21:32
no wiec zaczelem prace nad moim car audio..
i mam 2 pytanka.
1.niestety kupilem komplet kabli i bylo tam ponad 6metrow kabla glosnikowego.. niestety niemialem mozliwosci dokupienia w ten dzien bo niestarczylo.. a ze mialem pol auta rozebranego to podzielilem na 2 rowne czesci i pociagnelem do polowy samochodu. teraz musze dokupic reszte i jak to polaczyc najlepiej zeby niestracic na jakosci dzwieku? moga byc takie kostki polaczeniowe jak do instalacjii elektrycznych(plastikowe)?
2.mam problem z przeciagnieciem przewodu do srodka drzwi bo przez te piny to czarno widze;/ slaby do nich dostep (od srodka auta za schowkiem bo mam tam wszystko pooklejane jakimis matami i niechcialbym tego wszystkiego zrywac..) ma ktos jakis pomysl zeby to obejsc?

Kuzek
07-04-2008, 11:12
odnosnie monatrzu audio, poniewaz chce zamontowac u siebie w moim Mk3 zestaw JBL gto 17t w trójkaty lusterek, mam dwa pytanka:
1 - jakiego koloru sa + i - w fabrycznych głośnikach z przodu po prowej i lewej stronie. ( moze ta informacja nie bedzie mi potrzebna , poniewaz okazuje sie ze mam w aucie zestaw Magnat'a z przodu i styłu. ale przy okazji chciałbym sprawdzic czy sa prawidlowo podłączone)
2 - czy ktos przerabiał trójkaty przy lusterkach i wie czy tweetery wejdą do środka , czy trzeba montowac z zewnatrz.
(moze wiecie gdzie mozna juz kupic gotowe trojkaty dostosowane do instalacji głośników ? ) Nie mam ani zdolności ani checi bawic sie ze szpachla i lakierowaniem, wiec zakup gotowych jest dla mnie idealnym rozwiązaniem, tym bardziej iz zestaw ma fajne kołyski i mozna spokojnie ustawic scene na lusterku wstecznym. Nie chce takze montowac tweeterów w słupkach.

maniek_
07-04-2008, 11:28
no wiec zaczelem prace nad moim car audio..
i mam 2 pytanka.
1.niestety kupilem komplet kabli i bylo tam ponad 6metrow kabla glosnikowego.. niestety niemialem mozliwosci dokupienia w ten dzien bo niestarczylo.. a ze mialem pol auta rozebranego to podzielilem na 2 rowne czesci i pociagnelem do polowy samochodu. teraz musze dokupic reszte i jak to polaczyc najlepiej zeby niestracic na jakosci dzwieku? moga byc takie kostki polaczeniowe jak do instalacjii elektrycznych(plastikowe)?
2.mam problem z przeciagnieciem przewodu do srodka drzwi bo przez te piny to czarno widze;/ slaby do nich dostep (od srodka auta za schowkiem bo mam tam wszystko pooklejane jakimis matami i niechcialbym tego wszystkiego zrywac..) ma ktos jakis pomysl zeby to obejsc?

Aby przepchnąć kabel do drzwi musisz najpierw rozłączyć te wtyczki w drzwiach i rozwiercić ich średnicę. Niestety tak jak pisałeś dostęp jest słaby ale jest to wykonalne

maniek_
07-04-2008, 11:30
odnosnie monatrzu audio, poniewaz chce zamontowac u siebie w moim Mk3 zestaw JBL gto 17t w trójkaty lusterek, mam dwa pytanka:
1 - jakiego koloru sa + i - w fabrycznych głośnikach z przodu po prowej i lewej stronie. ( moze ta informacja nie bedzie mi potrzebna , poniewaz okazuje sie ze mam w aucie zestaw Magnat'a z przodu i styłu. ale przy okazji chciałbym sprawdzic czy sa prawidlowo podłączone)
2 - czy ktos przerabiał trójkaty przy lusterkach i wie czy tweetery wejdą do środka , czy trzeba montowac z zewnatrz.
(moze wiecie gdzie mozna juz kupic gotowe trojkaty dostosowane do instalacji głośników ? ) Nie mam ani zdolności ani checi bawic sie ze szpachla i lakierowaniem, wiec zakup gotowych jest dla mnie idealnym rozwiązaniem, tym bardziej iz zestaw ma fajne kołyski i mozna spokojnie ustawic scene na lusterku wstecznym. Nie chce takze montowac tweeterów w słupkach.

Kolory kabli głośnikowych to polecam opcje szukaj a otrzymujesz takie efekty:
Szary - tył prawy -
Biały - tył prawy +
Szary z czerwonym paskiem- prawy przód -
Biały z czerwonym paskiem- prawy przód +
Szary z białym paskiem- lewy tył -
Biały z wrzosowym paskiem- lewy tył +
Szary z czarnym paskiem- lewy przód -
Biały z czarnym paskiem- lewy przód +

diprophos
13-04-2008, 23:07
witam!
nowiec pisze zeby sie pochawalic poniewaz skonczylem przygode z moim skromnym car audio:)
efekt jest super basik elegancki i wogole przyjemny czysty dzwiek..
bardzo polecam te glosniczki i wzmacniacz..
ioczywiscie dzieki panu ANGELO za polecenie tego zestawiku!

aha i dla tych co maja problem z przeciagnieciem kabli do drzwi , to znalazlem sposob inny niz rozwiercanie pinow! owiele prostszy..
otuz za pinami jest guma i nalezy ja wyciagnac zrobic mala dziureczke posrodku ,wetknac ja spowrotem i kabel wciagnac do tego gumowego weza tuz za pinami i poprostu kabel mamy w drzwiach i wszystko na ten temat!

pozdrawiam:) jak cos to pytac..

diprophos
13-04-2008, 23:20
aha zapomnialemsie zapytac.. czy jak zmienie radyjko (obecnie clatronic 4x25) na jakies dobre to bedzie jeszcze lepiej grac? jak mam podlaczony wzmacniacz to dzwiek z niego wychodzi a nie bezposrednio z radia?

i jakie radyjko polecacie? tak 400zl i rowniez do 600zl bo niewiem ile przeznaczyc ogolnie wolalbym te tansze ale jak lepsze i ladniejsze bedzie drozsze to moze sie skusze:)

Kuzek
14-04-2008, 10:55
no i ja tez juz zamontowalem w trojkatach zestaw tweeterkow jbl i teraz gra o wiele przyjemniej. Co do radyjka to sam uzywam juz od kilku lat i polecam alipne. W tej cenie mozesz miec np. 9812.

diprophos
16-04-2008, 16:28
co myslicie o tej skrzynce z wzmacniaczem?
http://www.allegro.pl/item340589021_blaupunkt_gtb_1200_blaupunkt_gta_260 _model2008.html

bedzie ladnie grala z moimi power bassami , wzmacniaczem hpb-602??
wogole jest sens kupowac cos takiego ?