PDA

Zobacz pełną wersję : Szum powietrza w przednich drzwiach mkIII.



pjj
28-07-2005, 17:53
CZy ktos mial ten sam problem i wie jak z nim walczyc?
Podobno to dosc czesto wystepujacy mankament w tym modelu.

kolpi
28-07-2005, 18:06
Ja sie z czyms takim nie spotkalem, moze gdzies w drzwiach mata odstala i jest mniejsze wygluszenie, lub szyba o milimetrowa wartosc sie nie domyka

pjj
28-07-2005, 19:45
Tu nie chodzi o mate tylko odglos jest taki jaby drzwi niedomkniete, z przodu od strony lusterka slychac.
Spotkalem ten sam problem na jakichs stronach brytujskich ale niestety nie byl o odpowiedzi. :(

krzys-68
28-07-2005, 22:12
CZy ktos mial ten sam problem i wie jak z nim walczyc?
Podobno to dosc czesto wystepujacy mankament w tym modelu.stary problem i nierozwiazywalny przez Forda.Szum powstaje na łaczeniu listew zgarniających wodę z szyb bocznych.Nie są rowno spasowane w jednej lini zdrzwi przednich i tylnych.Tylna lekko wystaje i lapie wiatr.Dobrze widać w lusterku bocznym

waldemarz
28-07-2005, 22:15
Albo zle uszczelka drzwi od gory jest spasowana. Moze nie dotyka dokladnie i jest malenka szczelina, bo uszczelka mogla sie juz za bardzo wbic czyli zgniesc :metal

pjj
28-07-2005, 22:46
Szum powstaje na łaczeniu listew zgarniających wodę z szyb bocznych.Nie są rowno spasowane w jednej lini zdrzwi przednich i tylnych.Tylna lekko wystaje i lapie wiatr.Dobrze widać w lusterku bocznym

Nie bardzo rozumiem co to sa za listwy, ale wydaje mi sie, ze dobrze kombinujesz. :) To jest chyba cos z wystajacymi uszczelkami zwiazane, moze to sa te listwy po bokach szyby przedniej tuz przy drzwiach przednich?

pjj
28-07-2005, 22:47
waldemarz: uszczelke dokladnie ogladalem i nawet sprawdzalem kartka papieru czy jest trzymana. To niestety nie to, bo by znacznie uproscilo problem.

zelazo
04-03-2007, 23:38
wiem że to starszy temat ale ja tu nowy i znalazlem go teraz a trapi mnie ten wlasnie problem pocyztalem ze macie z tym problemy i ze nie spasowane uszczelki ale JAK TEN PROBLEM ROZWIĄZAC, BO MNIE SZLAK TRAFIA :wall:

krzys-68
04-03-2007, 23:43
Nikt sobie z tym problemem nie poradzil,takze Ford :satan:

cortes
04-03-2007, 23:56
NIE JESTESCIE SAMI ........

Robilem z tym juz cuda ....

1. wyklejalem uszczelki do uszczelniania okien domowych na drzwi mojego Mondka ....

2. wymienialem te listwy na zewnetrznej stronie okien - te dwie podluzne po 10Ł sztuka - moje drzw i te z tylu ....

3. wymienilem piny w drzwiach bo troszke chodzily i myslalem ze to to - teraz sa stywne jak ...... i dalej to samo

4. upychalem gabki w przestrzeniach - laczenie - maski i blotnika w okolicy przedniej szyby

5. wciskalem kawalki pianki w rogach przy szybie ...

6. przestawialem drzwi na zawiasie w kazda mozliwa pozycie (zachodzaca nad tylne drzwi, wchodzaca pod tylne drzwi)

7. obklejalem tasma - listwy, drzwi na laczeniu przednich z tylnymi .... i nic .... szumi

....... dzis zakleje wszystko .... :zly:

NIC - NIE DZIALA !!!!!!!!!

szumi - a mnie czasami piana z pysia leci ,,,,,,,,,, - kupilem sobie Alpinke i zagluszam ten szum ..... grrrrrrrr :) to chyba jedyne rozwiazanie ...


Umeczeni szumem wiatru w drzwiach - Jednoczmy sie :)

Domel
05-03-2007, 18:22
Tez mam to samo,ale mialem wklejana przednia szybe i myslalem ,ze to Ci co ja wklejali cos spartolili :satan: Jednak okazuje sie co innego.

Rajaz
05-03-2007, 18:39
Mam to samo w MKI, w czwartek wymieniłem szybę i coś gwiżdze, może to również te listwy :niewiem:

krzys-68
05-03-2007, 18:42
w MKI i MKII czesto winne sa obudowy lusterek

cortes
06-03-2007, 14:44
sprawdzcie ...


znalazlem jedna rzecz z tymi uszczelkami w MKIII


Szyba chodzi w tej swojej rynnie mowie o tej pionowej czesci ktora znajduje sie obok barku siedzac ladnie w autku.

Czyli mamy szybe (wewnatrz auta) z lewej (polska strona - u mnie prawa) jej strony uszczelka pionowa - taki jakby wywiniety w ksztalt "U" - ona jest dosc twarda (to nie guma tylko jakies tworzywo) - piekna konstrukcja zdania :)

Dokleilem to to - na calej pionowej dlugoci do reszty drzwi --- jest ciszej....

cortes
08-03-2007, 19:17
Dziala ktos w temacie dalej - czy odpuszczamy ????

krzys-68
08-03-2007, 22:19
Ty dzialasz,My czekamy na efekty :satan:
praw aerodynamiki nie zmienisz jednak :satan:

cortes
08-03-2007, 23:02
ooooo... ty zlosliwcze :zly:

Dzis planuje pociagnac tasme po calej szybie kierowcy (na okolo) - wchodzac delikatnie na drzwi .... potem traska do domu 70km autostrady (sprawdzi sie)


:satan: ..... to musi byc gdzies przy szybie ....:satan:

Dam znac jutro ....

P.S. musze gdzies popytac o pole silowe do mondeo - moze pomoze :)

Rajaz
08-03-2007, 23:09
w MKI i MKII czesto winne sa obudowy lusterek

U mnie w MKI już zapanowała cisza. Winna okazała się ....antena. Oryginalny maszt wymieniłem na inny bez wymiany stopki. Plastykowa osłona masztu nie pokrywała w całości śruby w stopce i w tej szczelinie powietrze wywoływało gwizd. Wkręciłem stary maszt i cisza.... :metal

adlerek
08-04-2009, 21:33
a próbował ktoś silikonem do okien bezbarwnym, oczywiście tam, gdzie styka się z blachą...:)

rafantek
01-05-2011, 16:03
jakies newsy w temacie szumu? mnie szumi, a wiem ze nie musi, jeżdze w pracy róznymi i nie szumi. Czy po lifcie coś zmienili?