PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Centralny nawala!



kuciu007
31-03-2008, 23:03
witam. centralny w moim mk raz działa a następnym razem nie. Chodzi o zamykanie. otwieranie jest ok. oryginalnie centralny był z kluczyka, ale zainstalowałem alarm obsługujący centralkę. problem istniał też przed montażem alarmu. po przekręceniu kluczyka w zamku brak reakcji. jak się "zatnie" to nie działa zamykanie ani z kluczyka ani z pilota ani ze środka klamką. Normalnie ręce opadają.
:niewiem:

_Danplus
01-04-2008, 08:09
a w ogóle zresetowałeś centralkę? bezpiecznik 25 albo 26 - zerknij w instrukcję. U mnie po takiej operacji zawsze wszystko wraca do normy.

vectra
01-04-2008, 08:34
Moim zdaniem masz problem z zawilgoconymi kasetami zamków lub złączach drzwi-słupek. To stały numer w fordzie i nie tylko. W np VW po 98 roku kasety te psują sie nagminnie :) W Twoim przypadku radzę sprawdzić i potraktować kontakt sprayem najpierw złącza na słupkach a jak nie pomoże to ta sama operacja z kasetami zamków kierowcy i pasażera. Może też być kilka innych przyczyn, ale radzę zacząć od tego bo to najczęstsza bolączka naszych bolidów.
Pozdrawiam

kuciu007
01-04-2008, 09:39
Moim zdaniem masz problem z zawilgoconymi kasetami zamków lub złączach drzwi-słupek. To stały numer w fordzie i nie tylko. W np VW po 98 roku kasety te psują sie nagminnie :) W Twoim przypadku radzę sprawdzić i potraktować kontakt sprayem najpierw złącza na słupkach a jak nie pomoże to ta sama operacja z kasetami zamków kierowcy i pasażera. Może też być kilka innych przyczyn, ale radzę zacząć od tego bo to najczęstsza bolączka naszych bolidów.
Pozdrawiam

Całkiem prawdopodobne. Problem nasila się przy niskich temperaturach. Dobiore się najpierw do złącza drzwi. a z kasetami zamków to trochę lipa. wygłuszałem niedawno drzwi i wizja demontażu tak pieczołowicie wykonanej roboty mnie zbytnio nie bawi-no ale jak trzeba to trzeba. co do resetu centralki to wątpie, ale dla spokoju sumienia zrobię.

_Danplus
01-04-2008, 09:52
co do resetu centralki to wątpie, ale dla spokoju sumienia zrobię.
zrób, zrób zanim zaczniesz grzebać w drzwiach :) - bo u mnie bardzo podobne cuda się działy i już się wybierałem po zakup innej centralki, bo byłem przekonany, że jest do wywalenia :wall:
A od roku jak zrobiłem reset mam święty spokój.

kuciu007
01-04-2008, 10:03
co do resetu centralki to wątpie, ale dla spokoju sumienia zrobię.
zrób, zrób zanim zaczniesz grzebać w drzwiach :) - bo u mnie bardzo podobne cuda się działy i już się wybierałem po zakup innej centralki, bo byłem przekonany, że jest do wywalenia :wall:
A od roku jak zrobiłem reset mam święty spokój.

na jak długo wyjąć bezpiecznik?

_Danplus
01-04-2008, 10:09
na jak długo wyjąć bezpiecznik? na krótko - 5-10 sec. wystarcza, on nie ma żadnego podtrzymania napięcia.

BS
01-04-2008, 10:51
no klasyczny problem z centralem ... któryś zamek przybrudzony-pewno parapety do wymiany i woda z proszkiem aluminiowym z parapetów leje się na zamki... trzeba wywlec oba mastery i solidnie przelac wd40....

Mariusz_ch
02-04-2008, 12:39
winne parapety przy drzwiach, jak spuchna wlewa sie tamtedy woda i leje prosto na centralny mam to samo w focusie w mondeo przymierzam sie do wymiany parapetow. Niestety sterownik w drzwiach kierowcy bedzie do wymiany, dolegliwosc potwierdzona w ABSCAR

BS
02-04-2008, 14:36
abscar by tylko wymieniał ... kąpiel w wd40 zamki odmładza :satan:

Mariusz_ch
02-04-2008, 14:48
moze i masz racje ale twoja metoda nie usuwa przyczyny tylko skutek.

poza tym WD40 elektroniki nie naprawisz a w przypadku zamkow centralnych zalanych woda nie jest problemem mechanika bo z klucza dziala ok ale elektronika bo nie dziala z pilota. Wystarczy wejsc do samochodu i zaknac drzwi klamka, centralny zadziala.

takze aby wyleczyc problem to trzeba wymienic zbutwiale parapety, przy okazji szyby nie beda rysowane, koszt jednego to 50-70 PLN wiec chyba warto.

BS
02-04-2008, 14:57
a co napisałem wyżej?
1. parapety do wymiany
2. zamek do wyczyszczenia- nie naprawię elektroniki ale tam nie ma co naprawiać-zwyczajnie papką z aluminium i wody są styki pozabijane... u mnie właśnie wymiana parapetu +czyszczenie zamka dało żądany efekt...

kuciu007
02-04-2008, 18:37
ja mam problem typowo mechaniczny ponieważ jak się zatnie centralny to nie działa zamykanie ani z kluczyka ani ze środka klamką ani pilotem od alarmu. myślę że czeka mnie to czyszczenie. Zresetowałem centralkę i przeczyściłem kostki słupki-drzwi. zobaczymy.

Sebi
02-04-2008, 19:44
Prawdopodobnie pada centralka

vectra
02-04-2008, 23:43
moze i masz racje ale twoja metoda nie usuwa przyczyny tylko skutek.

poza tym WD40 elektroniki nie naprawisz a w przypadku zamkow centralnych zalanych woda nie jest problemem mechanika


Posłuchaj kolegów i zrób jak radzą a zaoszczędzisz parę złotych. Masz rację psuje sie elektronika, ale taka awarię można usunąć m. in. WD 40. Problem polega na tym, że na skutek działania wody przestaja działać mikroswitche. Pokrywają się warstwą syfu w postaci tlenków i siarczków i jak tylko ten syf usuniesz zamek działa jak nowy. Ja akurat nie polecam WD40 a raczej jakiś kontakt spray, ale WD też ma takie właściwości, że pomoże. Kasety forda naprawiam w zasadzie sporadycznie, ale w przypadku VW to nie mam tygodnia zeby nie wpadł do mnie jakiś klient z tą przypadłością. Każdy klient ma już gotową diagnozę z ASO że nie ma innej możliwości jak wymiana, a po kilkudziesięciu minutach odjeżdza z działającym zamkiem i półroczną gwarancją.... To Twoja kasa i Twój wybór, ale 99% kaset się naprawia i działają RÓWNIE dobrze jak NOWE. Przemyśl to proszę.

Pozdro