PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Co jest grane?



adasn
01-04-2008, 00:45
Witam
Po uruchomieniu klimy sprężarka się włącza i działa przez 1min potem wyłącza i włącza co ok.4-5s w tym czasie często włącza się wentylator.
Mam pytanko czy takie zachowanie jest gdy mamy mało gazu???? :zly: :zly: :zly: mam jeszcze kod 1242 resetuje i wraca. :niewiem: :niewiem:

Brudsien
01-04-2008, 00:49
Masz liste kodow i co one oznaczaja
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=190&mode=&order=0&thold=0

Twoj oznacza "Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego"

A jaka byla temp na zewnatrz gdy wlaczales klime ?

adasn
01-04-2008, 00:58
silniczki działają(wymontowałem radio i ten po lewej stronie działa),słychać a temp 14C

Brudsien
01-04-2008, 01:00
No jak po resecie blad powraca to albo faktycznie cos z silniczkami ale jak mowisz ze dzialaja to przejedz sie do jakiego speca od klimy niech sprawdzi czynnik moze ci sie juz konczy

adasn
01-04-2008, 01:20
jutro pojadę dobić czynnik i zobaczymy co dalej.Mam cichą nadzieje ,że to pomoże dzięki

pabloss
02-04-2008, 00:55
jutro pojadę dobić czynnik i zobaczymy co dalej.Mam cichą nadzieje ,że to pomoże dzięki

Witam
Napisz koniecznie czy pomoglo i jaka byla u Ciebie diagnoza. Dzisiaj u siebie sprawdzilem klime i wyskoczyl ten sam blad 1242. A klima nie chodzi od lutego br. Nie zalaczaja sie nawet wiatraki. Dzieki. Pzdr

pabloss
05-04-2008, 17:32
jutro pojadę dobić czynnik i zobaczymy co dalej.Mam cichą nadzieje ,że to pomoże dzięki

U mnie tez sie pojawial ten komunikat. W zwiazku z czym rozebralem caly kokpit, odlaczylem wszystkie mozliwe silniczki i czujniki, oczyscilem z kurzu i psiuknalem niekontaktem. Pojawily mi sie wszystkie mozliwe bledy jakie sa :) Podlaczylem wszystko spowrotem wyzerowalem kody bledu i teraz nic sie nie pojawia. Dodam iz kod 1242 spowodowany jest wadliwa praca silniczka recurkulacji ktory przymocowany jest do wentylatora dmuchawy. Wystarczy wyjac schowek pasazera i ma sie go jak na dloni :)

chodaki4
28-02-2010, 18:17
U mnie tez sie pojawial ten komunikat. W zwiazku z czym rozebralem caly kokpit, odlaczylem wszystkie mozliwe silniczki i czujniki, oczyscilem z kurzu i psiuknalem niekontaktem. Pojawily mi sie wszystkie mozliwe bledy jakie sa :) Podlaczylem wszystko spowrotem wyzerowalem kody bledu i teraz nic sie nie pojawia. Dodam iz kod 1242 spowodowany jest wadliwa praca silniczka recurkulacji ktory przymocowany jest do wentylatora dmuchawy. Wystarczy wyjac schowek pasazera i ma sie go jak na dloni :)[/quote
Wyjałen ten schowek ale nie wiem jak odkręcić z tej pozycji ten silniczek przymocowany do wentylatora.
Czy te trzy śróby ,którymi jest przykrecony da się przez schowek odkrecić.
Mam ten powracający błąd 1242 i stawiam na niego.