PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Dobór komputera do silnika



Scaraab
01-04-2008, 23:08
Witam. Mam mundka 1999r po wymianie silnika. Oryginalnie był 1.8 16v a w tej chwili jest silnik 2.0 16v z "czarnym deklem". Mam pytanie : Jak sprawdzić czy wraz z silnikiem był wymieniony komputer? Podejżewam że jednostki sterującej nie wymieniono wraz z silnikiem. Czy komputery są takie same, czy tylko mają inny soft? Komputer prawidłowo współpracuje z silnikiem nie ma błędów ani nic takiego...(sprawdzone w ASO ale konkretnych odpowiedzi na moje pytania nie podali) Samochód bez problemów rozpędza się do fabrycznej Vmax dla tego silnika. Czy są warsztaty w okol. Krakowa które mają możliwość wgrania softu do danej jednostki silnikowej? Czy dawki paliwa dla 1.8 nie zaszkodzą 2.0? (w sensie za małe dawki paliwa, przegrzana głowica z powodu zubożonej dawki paliwa) Czy przepływomierze są takie same do 1.8 i 2.0? Proszę o odpowiedź osoby kompetentne. Dzięki!!

pawpor
01-04-2008, 23:36
Już odpowiadam
Więc tak po pierwsze jeżeli ktoś kupił tylko silnik to wątpie aby przełożył też kompa, bo bardzo trudno dobrać odpowiedniego(bo kompa nie dobiera się tylko do silnika). Ja w moim przekładałem prawie wszystko z 2.0 więc i kompa mam przełożonego, ale u lukiego_b zmieniliśmy silnik z 1.6 na 1.8 zostawiając kompa z 1.6. Nic niepokojącego się nie działo więc tak zostawiliśmy. Teraz miną rok po przekładce i z tego co mi wiadomo nic złego się nie dzieje (spalanie na na trasie ~7,5l/100). Co do przepływomierzy są takie same od 1.6 do 2.0, zobacz tylko czy nie masz czasem zostawionej przepustnicy z 1.8, poznasz po tym że zwęża się mocno ku dołowi(od 2.0 jest praktycznie prosta do samego dołu). Softa raczej nikt Ci nie wgra, bo jest to poprostu nieopłacalne. Moim zdaniem zostaw kompa takiego jakiego masz.

Scaraab
01-04-2008, 23:59
Wiem ze komp tez odpowiada za immobilizer. W moim nie było immobilizera wiec ewentualne jego założenie chyba nie stanowi problemu... Za co jeszcze odpowiada komp w tym samochodzie? Nieopłacalne mówisz? Czyli schemat i cześci komputera czyli komp jest taki sam?

pawpor
02-04-2008, 11:39
Komp odpowiada np za włączenie wentylatorów gdy właczasz klime, więc kompa musisz dobierać także po wyposażeniu. Z immo też możesz mieć problem bo jeżeli założysz teraz kompa z immo to musisz dołożyć nadbiornik immo oraz nowe kluczyki