PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie przełącznik gazu ??



dorian
29-07-2005, 09:44
Witam, niedługo zakładam instalację gazową i nie bardzo wiem gdzie umieścić przełącznik, jakośmi nigdzie nie pasuje. Napiszcie gdzie wy macie. Pozdrawiam

tokocz
29-07-2005, 11:24
Pod kierownicą po lewej stronie. Przyklejony na tej małej półeczce na dole. :)
Minus - kierownica trochę zasłania diody, ale i tak jeżdżę "na licznik".

Pozdrawiam

rydzadam
29-07-2005, 11:31
Między pokrętłem regulacji mocy oświetlenia wskaźników, a obudową plastikową kolumny kierownicy. Na początku może przeszkadzać, że trochę zasłania go koło kierownicy, ale po paru dniach okazuje się, że to żaden problem. Miejsce dobre - polecam.

rydzadam
29-07-2005, 11:32
A to się zgraliśmy z kolegą Tokoczem :))

rydzadam
29-07-2005, 11:34
Do tego z Bydgoszczy widzę. Może jeszcze na ul. Czerwonego Krzyża gaz zakładałeś ?

tokocz
29-07-2005, 11:34
Ano fakt. Ale Ty masz wyżej. :)
A ja żeby wyłączyć brzęczyk jak mi się gaz skończy, muszę się trochę schylić. A w czasie jazdy to trochę upierdliwe (to drugi minus). :)

Fredee
29-07-2005, 11:35
u mnie jest między kierownicą a pokrętłem sterowania lusterek. też dobre miejsce chociaż też kierownica odrobinę zasłania ale tak jak inni - jeżdzę na licznik..:) Pozdrawiam :bigok:

tokocz
29-07-2005, 11:35
Nie. Ja zakładałem w Brzozie k/Bydgoszczy.

damga
29-07-2005, 13:57
Ja mam pod lewą kratką nawiewu. Nie ma tam u mnie żadnego przycisku, w jakiejś bardziej wypasionej wersji coś tam chyba siedzi. Na zdjęciu kierownica zasłania, ale chyba wiadomo, o co chodzi.

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050729125805.JPG

Lampkę ładnie widać, a z kolei nie razi jakoś na maksa

Graluu
29-07-2005, 15:02
a ja mam przełącznik pod regulacją nawiewów w zaślepce radia ( kiedyś było 2 DIN a teraz mam normalne), więc nad radiem :metal

davcio
29-07-2005, 19:33
Ja mam w tym schoweczku malym gleboko po lewej stronie tak ze go prawie nie widac bo i po co jak sie go czesto nie uzywa to po co ma psuc etetyke

Adek
29-07-2005, 19:36
tokocz napisał

Pod kierownicą po lewej stronie. Przyklejony na tej małej półeczce na dole. Smile
Minus - kierownica trochę zasłania diody, ale i tak jeżdżę "na licznik"

Ja mam podobnie z tą różnicą że nie na półeczce tylko nad półeczką .
Wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie , tak mam podwieszony ,że mogę go opserwować przy jeżdzie poprzez wycięcie w kierownicy (kwestia dobrego ustawienia ).Przy przełączaniu sposobu zasilania Pb<=> LPG nie ma problemu szybko i sprawnie . :beer:

sourner
03-08-2005, 14:08
a co myślicie o uchwycie na monety na tunelu środkowym ??
jeśli sięzmieści oczywiście

tokocz
03-08-2005, 14:11
Chyba kiepski pomysł. Można sobie przez przypadek przełączyć. :)

RWalentynowicz
03-08-2005, 14:53
a ja mam przełącznik pod regulacją nawiewów w zaślepce radia ( kiedyś było 2 DIN a teraz mam normalne), więc nad radiem :metal

Też mam w tej zaślepce tyle, że jest ona u mnie pod radiem :)

PPatricko
03-08-2005, 17:48
Dla mnie ważne będzie, żeby nie świeciło po oczach w czasie nocnych wypadów. Jeżdżę przede wszystkim na licznik. Przy długich trasach przydaje się zmniejszenie podświetlenia deski i jak "gazowe diody" miałyby mnie naświetlać to lepiej, żeby było schowane gdzieś niżej. Chyba nikt nie ma przygasania diód po włączeniu świateł?

kerid
04-08-2005, 21:32
A ja wybrałem sobie miejsce pomiędzy zegarkiem a włącznikiem ogrzewania szyby :wall: i już żałuję bo przy max pełnym zbiorniku te cztery diody świecą jak szalone, no trudno :( jakoś przeżyję.

PrestoN
04-08-2005, 23:44
ja mam z prawej strony pod kierownica
nie wybieralem niestety tylko juz takie autko kupilem
nie przeszkadz mi to
a nawet lepszy mam widok na diody.. - ile paliwa w zbiorniku

poza tym mysle ze prawa strona jest lepsza
kazdy jest przyzwyczajony do manewrowania lewa reka na kierownicy
a prawa do zmieniania biegow.. wiec jest po drodze
kwestia przyzwyczajenia po prostu - to tylko jeden przycisk :)

Graluu
05-08-2005, 10:28
Dla mnie ważne będzie, żeby nie świeciło po oczach w czasie nocnych wypadów.

spokojnie - te diody nie są aż tak mocne żeby raziły - ja często jeżdżę po nocach i jakoś mnie nie oślepiają a mam je cały czas na widoku

krzysztofj
14-08-2005, 22:56
Jaką ma wielkość i kształt ten przełącznik wraz ze wskaźnikiem diodowym dla instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu ?
Szczególnie interesuje mnie jak to wygląda w instalacji VSI Prins.

bary
15-08-2005, 12:17
A ja mam tuż pod dżwignią od przedniej maski. Też trochę żle widać, ale ja też jedżę jak większość kolegów na licznik.

mareckis
15-08-2005, 21:45
tokocz napisał

Pod kierownicą po lewej stronie. Przyklejony na tej małej półeczce na dole. Smile
Minus - kierownica trochę zasłania diody, ale i tak jeżdżę "na licznik"

Ja mam podobnie z tą różnicą że nie na półeczce tylko nad półeczką .
Wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie , tak mam podwieszony ,że mogę go opserwować przy jeżdzie poprzez wycięcie w kierownicy (kwestia dobrego ustawienia ).Przy przełączaniu sposobu zasilania Pb<=> LPG nie ma problemu szybko i sprawnie . :beer:

Ja też tak mam:0. Ale wolałbym w bardziej widocznym miejscu choć nie jest źle.

stefansm
17-08-2005, 02:15
u mnie jest chyba bardzo oryginalnie ;-) ; po prawej stronie w okolicach... ręcznego i lewarka od biegów. jak się łączy obudowa na tunelu. Jedyny feler to taki, że często pasażer nudząc się obok opowiada mi, że "już tylko jedna dioda się pali a jeszcze 10 km temy były dwie " ;-)
Pozatym nic a nic nie wadzi i nawet chyba nie szpeci bo bardzo małyi dobrze wpasowany

komandir
28-08-2005, 21:53
U mnie jest po prawej stronie obok kierownicy niedaleko pokręteł nawiewu ale nie jest "szczery" kontrolki mnie oszukują dlatego jeżdżę "na oko"

________________________

mk1 1.8gas SANDOMIERZ

damga
29-08-2005, 11:53
U mnie jest po prawej stronie obok kierownicy niedaleko pokręteł nawiewu ale nie jest "szczery" kontrolki mnie oszukują dlatego jeżdżę "na oko"

________________________

mk1 1.8gas SANDOMIERZ

Ja dlatego nie protestowałem bardzo, jak mi gazownik powiedział, że nie ma kontrolki z info o poziomie gazu.

BTW - dlaczego cytuje się Twoja sygnaturka?

bary
29-08-2005, 17:32
Witam, niedługo zakładam instalację gazową i nie bardzo wiem gdzie umieścić przełącznik, jakośmi nigdzie nie pasuje. Napiszcie gdzie wy macie. Pozdrawiam
W Mondeo jest problem żeby to estetycznie wyglądało.
Ja mam założony pod dżwignią od otwierannia maski. Nie kontroluje, bo jeżdże na licznik.

gozma
29-08-2005, 23:24
Między pokrętłem regulacji mocy oświetlenia wskaźników, a obudową plastikową kolumny kierownicy.

Też tak mam :metal
A wygląda to tak
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050829221313.JPG

krzysztofj
30-08-2005, 14:44
A ja mam pod lewym dolnym rogiem radia:

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050830133125.JPG

Swobi
12-12-2006, 20:01
a ja przerobilem włącznik ogrzewania szyby i zamontowałem po lewej stronie na miejscu zaślepki w miejscu gdzie powinien być włącznik ogrzewania przedniej szyby (którego fabryka mi nie dała :) )

Trochę zabawy i nie muszę oglądać niepasującego "czegoś" przyklejonego gdzies koło kierownicy :metal

Swobi
12-12-2006, 20:01
a ja przerobilem włącznik ogrzewania szyby i zamontowałem po lewej stronie na miejscu zaślepki w miejscu gdzie powinien być włącznik ogrzewania przedniej szyby (którego fabryka mi nie dała :) )

Trochę zabawy i nie muszę oglądać niepasującego "czegoś" przyklejonego gdzies koło kierownicy :metal

krzys-68
12-12-2006, 22:08
zamontowalem w zaslepce dla sterownia lusterek,uzywam i tak tylko jakow wylacznika i włacznika bo jezdze " na licznik przebiegu dziennego" :satan: