PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Zmiana okablowania do głośników jaki jest efekt.



mariuszdr1
03-04-2008, 23:10
Proszę o opinię osób które zmieniały orginalne okablowanie do głośników w drzwiach. Wiem ze te kable sa cienkie ale czy ich zmiana daje poprawę w odtwarzaniu basów. Nie chcę tutaj spekulacji że powinno się zmienić itd, ale oceny w porównania odbioru przy orgialnych kabelkach oraz po ich zamianie na grubsze.

Lipa
03-04-2008, 23:26
Ja wygłuszyłem drzwi i zmieniłem okablowanie, i powiem, że efekt jest dużo lepszy, jednak ile w tym zasługa przewodów :niewiem:

Jedno wiem napewno, nie należy oszczędzać na chinczach do wzmacniacza

jachu
03-04-2008, 23:58
Jedno wiem napewno, nie należy oszczędzać na chinczach do wzmacniacza Ale jak je rozpoznać ,że są dobre :( :niewiem: ??

Stu
04-04-2008, 10:59
kiedyś, jak bawiłem się w audio w aucie, to przewody do głośników miałem najpierw 1mm^2, potem wymieniłem na 2,5mm^2 - generalnie różnicy nie zauważyłem (a wzmacniacz generował tylko ok 45W mocy ciągłej, 120 muzycznej). natomiast kolosalna zmiana była po wymianie właśnie kabli chinch - zamiast oryginalnych (i to wcale nie były jakieś supertanie chińskie wynalazki), zastosowalem kable, które sam polutowałem - porządne wtyki i kabel ok o.7mm^2 w porządnym ekranie.. - efekt był znaczny
pzdr, kuba

mariuszdr1
04-04-2008, 11:10
Właśnie o takie odpowiedzi mi chodzi. Generalnie wszędzie sie pisze że należy zmienic to lub tamto ale efekt ??? . Wielkie podziękowanie za konkretną wypowiedz dot. chinch. Po zmianie tego kabla zapewne bedzie poprawa bo u was była :metal:

Lipa
04-04-2008, 13:28
No co do Chinch to niestety im droższe, tym lepsze, jak to mówią, cała instalacja będzie grała tak dobrze, jak najsłabszy jej punkt.

U siebie jak robiłem to wszystko wywaliłem, całkiem nowa instalka plusy minusy itp itd, do Subwoofera 4mm2, do głośników średnich 2,5mm2, do wysokotonowych 1,5mm2.

Wszystko starałem się robić zgodnie ze sztuką, kable sygnałowe jak najdalej od prądowych itp itd. Wszystko poskładałem, no i efekt ok, ale przy wysterowaniu ze wzmaka i głośności radia tylko na 20 dało się słyszęc leciutkie szumy, takie zacięcia, itp itd. Po zmianie na te chinche:
http://www.allegro.pl/item321955800_dietz_chinch_kabel_4_kanalowy_5_metr _mnowy_fvat.html
problem zniknął

rc23
04-04-2008, 13:31
jesli masz zwykły odtwarzacz i nie korzystasz ze wzmacniacza to daj sobie spokój
jesli masz zamiar odtwarzacza uzywać jako jednostki centralnej sterujacą pracą wzmacniacza to owszem dobre kable się przydadzą, jak napisał Lipa dobre "czincze" zrobią dźwięk