PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pytanie o Trip



janosikk
04-04-2008, 17:07
Witam
Panowie mam do was takie o to pytanie. Chciałem założyć do swojego mondka (TD wiem ze trip tam nie ma prawa bytu) termometr. Czujnik mam z check panela a trip leżał u mnie w szafie po starym aucie więc postanowiłem go wykorzystać. Po podłączeniu tego wszystkiego termometr hula. Pytanie jest takie czy oprócz funkcji wewnętrznych tripa cokolwiek jeszcze zadziała( o spalaniu itp. wiem ze nie ma mowy).

Pozdrawiam

Brudsien
04-04-2008, 17:13
Proponuje poczytac ten temat http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=39118

mikidr
04-04-2008, 17:48
Poza temp. zewnetrzna mozesz jeszcze podlaczyc VSS i bedziesz mial licznik dzienny km i srednia predkosc.

pleban
04-04-2008, 19:49
A ja mam takie pytanko.
Działa mi średnie spalanie ,chwilowe spalanie ,średnia prędkość,a dzienny licznik km pokazuje non toper---.
Ki grzyb.Trzeba jeszcze coś podłączyć,lub włączyć???

Andrzej10
04-04-2008, 20:05
Działa mi średnie spalanie ,chwilowe spalanie ,średnia prędkość,a dzienny licznik km pokazuje non toper---.
Skasuj R i zacznie naliczać tysz tak miałem. Pozdrawiam

pleban
04-04-2008, 20:40
Dzięki.sprawdzę jutro.
Poleciało by pomuk ale nie mój temat :los:

Mondeo18td
11-04-2008, 08:22
Poza temp. zewnetrzna mozesz jeszcze podlaczyc VSS i bedziesz mial licznik dzienny km i srednia predkosc.


Ale gdzie znaleźć ten sygnał VSS?? U mnie w kostce przy pinie 5 nic nie ma. Natomiast mam kabel przy pinie 10 czyli niby tym odpowiedzialnym za spalanie. Nie wiem o co biega w tym moim TD ;-). Jakaś podpowiedź gdzie znjde VSS??

mikidr
11-04-2008, 21:41
Poza temp. zewnetrzna mozesz jeszcze podlaczyc VSS i bedziesz mial licznik dzienny km i srednia predkosc.


Ale gdzie znaleźć ten sygnał VSS?? U mnie w kostce przy pinie 5 nic nie ma. Natomiast mam kabel przy pinie 10 czyli niby tym odpowiedzialnym za spalanie. Nie wiem o co biega w tym moim TD ;-). Jakaś podpowiedź gdzie znjde VSS??

VSS jest na 6 pinie mniejszej zlaczki licznika, przewod bialo niebieski pod warunkiem ze licznik jest elektroniczny nie na linke albo tez dochodzi do chech panela - wieksza zlaczka 10 pin bialy przewod ale warunek jest ten sam ze musi byc czujnik VSS zamontowany do skrzyni biegow czyli raczej auta z linka do licznika odpadaja choc mozna samemu czujnik VSSa zamontowac i duzo roboty przy tym nie jest. Pasuje kazdy bez roznicy czy z TD czy z Pb wszystkie sa takie same.

Mondeo18td
12-04-2008, 01:15
Dzięki za pomoc. Działa dzienny i średnia prędkość. Natomiast mam problem z wyświetlaniem temperatury. Raz pokazał 18 na plusie a później juz ani razu. Cały czas dwie krechy i zero wskazania. Na dodatek przez moment paliła się kontrolka żółta w check'u jakby niby przymrozek łapał. Później zgasła ale temperatury trip nadal nie pokazuje. HELP

mikidr
14-04-2008, 09:32
W jaki sposob masz podlaczony czujnik temp ?

Powinien byc odlaczony od check'a i podlaczony do 4 i 13 pinu tripa i zwrotny sygnal temp. z tripa z pina 3 powinien byc podlaczony do 17 pinu wiekszej zlaczki checka i musi dzialac poprawnie.

Mondeo18td
14-04-2008, 22:16
W jaki sposob masz podlaczony czujnik temp ?

Powinien byc odlaczony od check'a i podlaczony do 4 i 13 pinu tripa i zwrotny sygnal temp. z tripa z pina 3 powinien byc podlaczony do 17 pinu wiekszej zlaczki checka i musi dzialac poprawnie.


To już jakaś wyższa matematyka. Ja podłączyłem się bezpośrednio do czujnika zgodnie z tym co było w archiwum artykułów. Nie zrobiłem żadnego ruchu jeśli chodzi o check. Jutro pójdę do garażu i rozłącze czujnik od checka jednak nadal nie wiem co dalej. Czyli do checka wystarczy wyprowadzić z pinu 3 sygnał, jednak nie mam rozpiski który to pin 17 w checku. Jaki ma być kolor tego kabla, lub jak to bezpiecznie odnaleźć??