PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] ABS i TC Pomocy!!!!!



condi
05-04-2008, 15:59
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!!!

Więc tak..
Po ostatniej mojej wizycie w Polsce mandolina stała trzy tygodnie na parkingu lotniskowym a po ruszeniu nagle zaczęła dzialać kontrola trakcji.Po wci¶nięciu przycisku na kontroli ¶rodkowej problem ustał, a po chwili zapalił się abs. Tak jest do teraz. Po odpaleniu silnika wszystko jest ok, po paru metrach musze wyłaczyć TC i w tym samym czasie zapala się kontrolka ABS b±dz po chwili co niezmienia faktu , że nie mam ani ABS ani TC. Czy macie Szanowni koledzy jakie¶ pomysły co jest nie tak?

leszcz
05-04-2008, 16:28
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!!!

Więc tak..
Po ostatniej mojej wizycie w Polsce mandolina stała trzy tygodnie na parkingu lotniskowym a po ruszeniu nagle zaczęła dzialać kontrola trakcji.Po wci¶nięciu przycisku na kontroli ¶rodkowej problem ustał, a po chwili zapalił się abs. Tak jest do teraz. Po odpaleniu silnika wszystko jest ok, po paru metrach musze wyłaczyć TC i w tym samym czasie zapala się kontrolka ABS b±dz po chwili co niezmienia faktu , że nie mam ani ABS ani TC. Czy macie Szanowni koledzy jakie¶ pomysły co jest nie tak?

kiedy¶ było o tym ale nie chcę wprowadzać w bł±d.............chyba trzeba było przejechac jaki¶ odcinek (ile¶ tam km) aby problem wyeliminować ....
wiem że na 100% o tym ktos pisał .......
je¶li to nie to to .......pewnie pompa padła ...koszt raczej duży

pawpor
05-04-2008, 17:10
Wygl±da to taj jakby jaki¶ czujnik się zawiesił, ale to takie wróżenie. Ja bym na twoim miejscu podjechał do jakiego¶ bosch service zczytać błędy

1olek
05-04-2008, 17:15
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!!!

Więc tak..
Po ostatniej mojej wizycie w Polsce mandolina stała trzy tygodnie na parkingu lotniskowym a po ruszeniu nagle zaczęła dzialać kontrola trakcji.Po wci¶nięciu przycisku na kontroli ¶rodkowej problem ustał, a po chwili zapalił się abs. Tak jest do teraz. Po odpaleniu silnika wszystko jest ok, po paru metrach musze wyłaczyć TC i w tym samym czasie zapala się kontrolka ABS b±dz po chwili co niezmienia faktu , że nie mam ani ABS ani TC. Czy macie Szanowni koledzy jakie¶ pomysły co jest nie tak?

Sorki ze nie na temat ale jak ocenisz LONG TERM na lotnisku ? Gdzie stales w Dublinie ? Bo ja lece w maju na kilka dni i tez zastanawiam sie nad zostawieniem autka na parkingu lotniskowym. Mam tylko jedno pytanko czy to bezpieczne ?

condi
05-04-2008, 18:53
Zrobilismy test czujnikow w warunkach polowych i opor jest ksiazkowy.
Z racji pobytu w Irlandii nie mam mozliwosci dobrej diagnostyki komputerowej. Problemem ostatnio bylo dla mnie kupienie swiec i oprzewodow do V6. Moze ma ktos jeszcze jakies pomysly?

P.S. Long Term jak najbardziej polecam ale jak mieszkasz w Dublinie to chyba nie ma sensu.

1olek
05-04-2008, 19:10
Condi jak ja walczylem z moim ABS i TCS to przyczyna okazala sie nie laczaca wtyczka od czujnika przy lewym przednim kole. Ukryta jest pod nadkolem. Nalazlo do niej jakims cudem syfu i styki zasniedzialy. Pozadne wyczyszczenie rozwiazalo sprawe.

condi
05-04-2008, 19:29
Ok sprobuje w poniedzialek. Dzieki!!