PDA

Zobacz pełną wersję : parowanie przedniej szyby od zewnątrz ????



XDX
30-07-2005, 11:56
Witam Panów
wybrałem się w trasę jakies 350 km i zauważyłem że po deszczu lub wilgotnej pogodzie paruje mi szyba przednia powyżej lini wycieraczek ? 8O
jak włacze klimkę ten problem ustepuje częściowo :(
Dziwne jest to że podczas jazdy powietrze zewnętrzne tego nie osusza ??
Gdyby to było wewnątrz to troche mniej bym się dziwił ale na zewnątrz i tylko w tym jednym miejscu. Szamani tych stron radźcie :pad:

olok
30-07-2005, 12:55
Mi szyba paruje na zewnątrz też po deszczu i po tym jak używam klimy.
Ja wytłumaczyłem sobie to w ten sposób że szyba i temperatura w środku auta jest chłodniejsza i normalnym prawem fizyki następuje skroplenie powietrza na najchłodniejszym miejscu szyby :brawo:

kamil87
30-07-2005, 12:58
dokladnie jezeli wewnatrz auta jest nizsza tempetarura nizeli w otoczeniu to jest normalne ze od zewnatrz paruje szyba jakis czas temu mialem taki sam efekt i coraz czesciej go mam jezdzac po miescie jak jest straszny upal klima ladnie chlodzi a na zewnatrz ludzie sie gotuja;) no i szyba od zewnatrz tak samo paruje ja zawsze wtedy wlaczam ogrzewanie przedniej szyby;) i po problemie;) wiec nie masz sie co przejmowac to jest normalne zjawisko a nie jakis defekt ;) pozdrawiam.

HEVA
30-07-2005, 14:17
Za nadmierne parowanie szyby odpowiedzialny jest filtr kabinowy. Wymiana powinna zlikwidować sprawę. No chyba, że jest już nowy, to wtedy taki urok :metal

olok
30-07-2005, 14:42
HEVA - czytamy temat postu :satan:

HEVA
30-07-2005, 15:16
HEVA - czytamy temat postu :satan:

No to se popisałem :)) :)) :))
Jeśli od zewnątrz, to może mgły nie zauważyłeś? :jezyk1: :jezyk1: :jezyk1:

XDX
30-07-2005, 23:16
mgły jakiej mgły ?
może okulary mi parują :) :) :)
:beer: :beer:

HEVA
31-07-2005, 00:02
mgły jakiej mgły ?
może okulary mi parują :) :) :)
:beer: :beer:

Nic nie pisałeś o okularach... :D Mam taki spray antyparujący na szkiełka :) :) :)
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

kamil87
31-07-2005, 11:37
ciekawe czxy ten spray wogole dziala;) naszczscie ja nie mam takich problemow :)

Bert_777
01-08-2005, 23:11
To klima. Też kiedyś byłem tym zaskoczony. Pamiętam że nawet zaczęło mi to przeszkadzać w podróży. Chwilę mi zajęło zanim wydedukowałem, że poprostu należy uruchomić wycieraczki :))

XDX
01-08-2005, 23:23
ale dzisiaj przyszedłem do MDO po 8 godzinnym parkowaniu pod pracą i nad prawą wycieraczka miał nalot od pary ?
przeciez nic nie działało przez 8 godzin ?
8O

burton
02-08-2005, 11:55
hehehe fajna jazda:))) a wiecie ze klima zamraza wilgoc od zewnatrz na szybie a jesli jest goraco to po prostu rosi;))))
co do ostatniego dopisu no to chyba stajesz pod jakims drzewem moze albo cos:)))

XDX
02-08-2005, 14:14
nie stałem pod drzewem !!
stałem dokładnie w tym miejscu co widać na fotce

burton
02-08-2005, 16:32
wiesz co w takim razie wracam do studiowania fizyki bo nad wycieraczka moglo raczej tylko nakapac jesli od zewnatrz chyba ze sie myle:( chyba ze zebrala sie tam woda i zaczela parowac na skutek wysokiej temp a ty trafiles na koncowa faze odparowywania. sorki ale innego pomyslu nie mam i wydaje mi sie ze nie powinienes sie sugerowac tym jednym przypadkiem a parowanie od zewnatrz z uwzglednieniem klimy wygladatak jak wczesniej opisano:)
mysle ze przyda ci sie :beer: i czekaj na kolejny moment zaparowania moze uchwycisz moment kiedy to sie dzieje (pogoda, cieplota auta, nawilgocenie, wlaczone urzadzenia itp)
:)

burton
02-08-2005, 16:34
To klima. Też kiedyś byłem tym zaskoczony. Pamiętam że nawet zaczęło mi to przeszkadzać w podróży. Chwilę mi zajęło zanim wydedukowałem, że poprostu należy uruchomić wycieraczki :))
:))) mozna tez przelaczyc nadmuch od szyby:)))np na siebie :banan:

XDX
02-08-2005, 20:31
co ja naprzełączałem aż ręka bolała szkoda gadać.
może ten filtr co jest na podszybiu jest za wilgotny i tak paruje jak jest ciepło ?
może jest już za stary nie wiem kiedy niemiec go wymieniał :(
czy taki filtr musi byc często wymieniany, i jakie skutki rodzi żadka wymiana ?