PDA

Zobacz pełną wersję : Antena do CB - mocowanie



werc
30-07-2005, 23:44
No fajnie koledzy - podpowiedzcie teraz, czy ktoś z was montował uchwyt do anteny w miejscu mocowania bagażnika pod uszczelką w htb - czy są jakieś gotowe uchwyty?
Długo myślałem - ale lepszego miejsca w sedanie i htb nie widzę - pozostaje kwestia z przodu/tyłu ew lewa/prawa ale dziury nie trzeba robić i uważać na magnes też - nie mam zamiaru przy 150 mysleć, czy jak mi klient z przodu zahamuje, to mu mój magnes wybije szybę czy nie (a tak się często jedzie) :metal wystarczy że mam problem żeby mu w :ass: nie wjechać :))

P.S. Miałem dopisać w wątku odnośnie CB ale i tak się długi zrobił :)

Pablo81
01-08-2005, 21:27
Właśnie. Przymierzam się do zakupu CB i też już się zastanawiałem gdzie założyć antenkę w hb. Myślałem raczej o magnesie, tak by nie potrzebnie nie wozić po Warszawie, coby się komuś nie "przydała" moja antenka. Czy magnesik wytrzyma np 180 km/h i co przy hamowaniu?

werc
01-08-2005, 21:44
Właśnie dzisiaj zakupiłem sopie komplet w tym mocowanie antenki na klapę - według opinii sprzedawcy: ma pasować, w niczym nie przeszkadzać i ładnie wyglądać - przy tym antena na klucz zamykana :metal
Jak zamontuję to może jaką fotkę zrobię :)

Graluu
02-08-2005, 11:19
Właśnie. Przymierzam się do zakupu CB i też już się zastanawiałem gdzie założyć antenkę w hb. Myślałem raczej o magnesie, tak by nie potrzebnie nie wozić po Warszawie, coby się komuś nie "przydała" moja antenka. Czy magnesik wytrzyma np 180 km/h i co przy hamowaniu?

teoretycznie powinien magnes wytrzymać - ale podkreślam teoretycznie - dużo zależy od samego magnesu i tu raczek kup dobrą antenę no i miejsce gdzie przyczepiasz magnesik przeczyść zawsze szmatką

werc
02-08-2005, 12:00
Teoretycznie tak - tylko jak sobie podumałem to mi wyszło więcej na korzyść stałki:
- solidność mocowania - nie martwuisz się czy wrazie gwałtownego manewru nie będziesz szukał anteny w rowie, lub w innym miejscu na dachu,
- idealne zestrojenie - zawsze jest zamocowana w tym samym miejscu, blacha nadwozia też pracuje
- mniejsze zniszczenie lakieru - niestety przesuwający się magnes po jakimś czasie powoduje rysowanie lakieru i to niezależnie od jakości gumy na stopie prawidłowo zamocowany i zabezpieczony uchwyt daje idealne połączenie z karoserią i nie dopuszcza do powstawania korozji.
- no i nie ściągasz za każdym razem jak idziesz na 5 minut na kawę - stałą zabierasz tylko na noc, albo dłuższy postój, a jak jeszcze ma zabezpieczenie na klucz :metal

Graluu
02-08-2005, 14:11
Teoretycznie tak - tylko jak sobie podumałem to mi wyszło więcej na korzyść stałki:
- solidność mocowania - nie martwuisz się czy wrazie gwałtownego manewru nie będziesz szukał anteny w rowie, lub w innym miejscu na dachu,
- idealne zestrojenie - zawsze jest zamocowana w tym samym miejscu, blacha nadwozia też pracuje
- mniejsze zniszczenie lakieru - niestety przesuwający się magnes po jakimś czasie powoduje rysowanie lakieru i to niezależnie od jakości gumy na stopie prawidłowo zamocowany i zabezpieczony uchwyt daje idealne połączenie z karoserią i nie dopuszcza do powstawania korozji.
- no i nie ściągasz za każdym razem jak idziesz na 5 minut na kawę - stałą zabierasz tylko na noc, albo dłuższy postój, a jak jeszcze ma zabezpieczenie na klucz :metal

z tych właśnie powodów ja też mam stałkę :metal

davcio
02-08-2005, 16:59
Ja tez myslalem na uchwyciku u mnie dac w kombaiczku ale bardzo nie ma gdzie dac uchwytu i zostanie chyba magnes. :terefere:

werc
02-08-2005, 18:09
Widziałem gdzieś na Allegro uchwyty do relingów dachowych - ciekawe co to?
Albo pomyśleć jak taki jak mój tylko założyć pionowo w koću klapy bagażnika - tylko nie wiem czy wyjdzie?

davcio
02-08-2005, 18:11
To lipa na reling i nikt tego nie zaklada a swoja droga kolego wercu jaki posiadasz uchwyt i gdzie autko stawiasz na noc :satan: :))

werc
02-08-2005, 18:56
Autko stoi pod domem (jak jestem w Zamościu)
alarm jest dosyć dobry :metal
a o kulach daleko do Lubartowa :)) :satan:

Andy
06-08-2005, 19:25
Jeśli chodzi o magnesy to w większości przypadków seryjne są do 120 w porywach do 150 km/h czyli lipa, kupując dobrą antenę należy pogadać ze sprzedawcą i fabryczną podstawę zamienić na coś konkretnego. Osobno to koszt ok. 50 - 90 zł.

Karol_I
07-08-2005, 22:12
no Werc zapodaj zdjęcia:) jestem ciekaw jak ci to wyszło i jak wygląda :metal :beer:

werc
07-08-2005, 22:52
no Werc zapodaj zdjęcia:) jestem ciekaw jak ci to wyszło i jak wygląda :metal :beer:

Zdjęcia zapodam jak będzie pogoda bo jak montowałem to trochę padało :))
Dzisiaj byłem nad Białym (250 km) już się przydało :metal
Ale na forum CB-radio podpatrzyłem fajną metodę zamocowania anteny - na razie to tajemnica jak zrobię i sprawdzę to napewno opiszę bo gra warta świeczki i rozwiązuje wszystkie problemy z antenami :metal

Andy
08-08-2005, 08:42
Ale na forum CB-radio podpatrzyłem fajną metodę zamocowania anteny - na razie to tajemnica jak zrobię i sprawdzę to napewno opiszę bo gra warta świeczki i rozwiązuje wszystkie problemy z antenami :metal

:satan: 2 w 1 ?? :satan:

werc
08-08-2005, 08:59
Nie tak na prawdę to takie rozwiązanie nie do końca działą poprawnie kolega pingwin wie coś na ten temat - antena do CB to antena do CB, a do radia to do radia - uniwersalna do :ass: - inny zakres częstotliwości, więc inna konstrukcja i nie za bardzo się da :satan:

Andy
08-08-2005, 09:12
Wielce prawdopodobne, nie jestem ekspertem w tych sprawach ale też sobie odpuściłem i mam dwie antenki :metal

werc
09-08-2005, 23:20
No to po założeniu, próbach i pomiarach. S U P E R !!! :metal

Najlepiej założyć antenę w miejsce fabrycznej radiowej - a radiową w podsuftkę. Sprawdzone wszystko działa SWR na CB=1 - szok dla mnie i dla tego co sprawdzał (mierzył) zasięg zaj....sty łapię miejscowości po drugiej stronie Zamościa - jakieś 10-12 km bez zakłóceń, czyściutko :metal

Powyższe dotyczy Unidena 520 i anteny LEM 1200 - bez pierduł uchwytów i innych magnesów. Kabel antenowy docięty do długości od dachu do schowka "na gąbkę" + 25 cm zapasu w takiej konfiguracji możecie sobie podarować dostrajanie (chyba że pomiar z ciekawości = 5zł w każdej porządnej firmie)

Cyknąłem fotki - cały artykł odnośnie montażu CB w MDO, łącznie ze sposobem przeprowadzenia przewodów i podłączeniami elektrycznymi i mechanicznymi zapodam na forum w najbliższym czasie :metal

Graluu
10-08-2005, 00:28
no to już teraz bez CB nie będziesz mógł jeździć :)

wiem to po sobie

Oktan
16-08-2005, 11:35
:) bo rozmowa zeszła na inny temat

gozma
16-08-2005, 23:04
W końcu i ja zamontowałem CB u siebie. Najpierw myślałem nad anteną na magnes, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, odpuściłem sobie. Nie chciałem również robić żadnej dziury w aucie i dlatego zapodałem uchwyt na klapę i wygląda to tak:
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050816213629.JPG

Na forum polecaliście antenę N. Alaskę, ale ona nie ma możliwości regulacji kątowej i musi być montowana w pozycji pionowej i dlatego w moim przypadku by się nie sprawdziła. Zamontowałem President Oregon
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050816214222.JPG

Radio jakie posiadam to President Valery (nie mam zamiaru go zmieniać na inne, bo mam je dłużej niż Mondeo ma lat), więc ze względów na gabaryty jedynym sensownym rozwiązanie było zamocowanie go przy tunelu środkowym.
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050816215012.JPG

pingwin
19-08-2005, 00:19
Nie tak na prawdę to takie rozwiązanie nie do końca działą poprawnie kolega pingwin wie coś na ten temat - antena do CB to antena do CB, a do radia to do radia - uniwersalna do :ass: - inny zakres częstotliwości, więc inna konstrukcja i nie za bardzo się da :satan:

Zgadza sie, w miescie ten patent zdaje egzamin, ale poza miastem to raczej plyt sobie slucham :). Przy czym zbiera antena CB Hawaii i jest podlaczony splitter 27MHz - UKF. CB dziala super, radio w miesice tez super, na trasie tylko silniejsze stacje.

Pozdrawiam!

piatek77
04-09-2005, 00:29
No to po założeniu, próbach i pomiarach. S U P E R !!! :metal

Najlepiej założyć antenę w miejsce fabrycznej radiowej - a radiową w podsuftkę. Sprawdzone wszystko działa SWR na CB=1 - szok dla mnie i dla tego co sprawdzał (mierzył) zasięg zaj....sty łapię miejscowości po drugiej stronie Zamościa - jakieś 10-12 km bez zakłóceń, czyściutko :metal

Powyższe dotyczy Unidena 520 i anteny LEM 1200 - bez pierduł uchwytów i innych magnesów. Kabel antenowy docięty do długości od dachu do schowka "na gąbkę" + 25 cm zapasu w takiej konfiguracji możecie sobie podarować dostrajanie (chyba że pomiar z ciekawości = 5zł w każdej porządnej firmie)

Cyknąłem fotki - cały artykł odnośnie montażu CB w MDO, łącznie ze sposobem przeprowadzenia przewodów i podłączeniami elektrycznymi i mechanicznymi zapodam na forum w najbliższym czasie :metal

Współczynnik fali stojącej 1 jest niemożliwy do uzyskania więc masz uszkodzony reflektometr;)