PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka miski oleju



grzeba
30-07-2005, 23:05
Po dzisiejszej wizycie u mechanika, zwrócił mi uwagę (o czym wiedziałem :( ) że mam wyciek z uszczelki miski olejowej. Dodał niestety że wymiana wiąże się z wyciągnięciem silnika (! :wall: !) Koszt robocizny kilka razy większy od ceny części. Czy to prawda ???

LaBobas
31-07-2005, 00:03
Po dzisiejszej wizycie u mechanika, zwrócił mi uwagę (o czym wiedziałem :( ) że mam wyciek z uszczelki miski olejowej. Dodał niestety że wymiana wiąże się z wyciągnięciem silnika (! :wall: !) Koszt robocizny kilka razy większy od ceny części. Czy to prawda ???Heheh no moze Mondi to wyjatkowy samochod i czasem specjalnej troski,ale nie sadze,ze az tak.Mysle,ze chce Cie nabic w wielka butelke :getsome:

waldemarz
31-07-2005, 00:10
Ale masz miske aluminiowa czy metalowa. I wydaje mi sie ze mechanior moze miec racje, ale nie musi. Moze sie myle, moze nie ma dobrego dostepu w twoim modelu do srub mocujacych miske olejowa. Nie dam glowy uciac czy trzeba wyjmowac silnik , moze wystarczy tylko go troszke uniesc albo opuscic. Bo zeby caly silnik wyjmowac to naprawde byloby kiepsko.

TUTAJ (http://img325.imageshack.us/img325/1278/miseczka2an.jpg)

LaBobas
31-07-2005, 01:06
Ale masz miske aluminiowa czy metalowa. I wydaje mi sie ze mechanior moze miec racje, ale nie musi. Moze sie myle, moze nie ma dobrego dostepu w twoim modelu do srub mocujacych miske olejowa. Nie dam glowy uciac czy trzeba wyjmowac silnik , moze wystarczy tylko go troszke uniesc albo opuscic. Bo zeby caly silnik wyjmowac to naprawde byloby kiepsko.

TUTAJ (http://img325.imageshack.us/img325/1278/miseczka2an.jpg)zalezy dla kogo kiepsko,dka grupowicza tak,ale nie dla wspanialego mechaniora.ktory na latwizne idzie bo to on kosi kase i zdziera.

Valent
31-07-2005, 02:21
Sam osobiście wymieniałem w swoim Zetecu uszczelkę miski olejowej i nie pamiętam abym wyjmował do tego silnik :)) .
Przyznać trzeba, że łatwe to nie jest, ale jak ma się sprawne paluszki to istnieje mozliwość wykonania tej czynności bez opuszczania ramy pomocniczej zawieszenia (a nie wyjmowania silnika 8O ).
Po odkręceniu wszystkich śrub mocujących miskę i opuszczeniu jej maksymalnie w dół, pozostaje nam około 5 cm wolnej przestrzeni na manualną zabawę naszych paluszków z gumową uszczelką :wall: .

Tak sprawa wygląda w beznzynowym 1,8 ale nie sądze aby u Ciebie było inaczej.

grzeba
31-07-2005, 09:03
Ale masz miske aluminiowa czy metalowa. I wydaje mi sie ze mechanior moze miec racje, ale nie musi. Moze sie myle, moze nie ma dobrego dostepu w twoim modelu do srub mocujacych miske olejowa. Nie dam glowy uciac czy trzeba wyjmowac silnik , moze wystarczy tylko go troszke uniesc albo opuscic. Bo zeby caly silnik wyjmowac to naprawde byloby kiepsko.

TUTAJ (http://img325.imageshack.us/img325/1278/miseczka2an.jpg)

Powiedział że miska jest aluminiowa.

waldemarz
31-07-2005, 10:23
Nie powiedzialem ze jest tylko wedlug rysunku z Microcatu ta dolna czesc o nr 19 na rysunku jest aluminiowa dla silnika 1.8 TI a ty masz TD wiec chyba nie w twojej wersji. Daj mi na PW swoj VIN i sprawdze dokladnie jak jest u ciebie. Bo ja tak to tylko sprawdzalem wedlug rocznika a nie danego modelu.

waldemarz
31-07-2005, 19:27
Nie chce cie martwic ale po sprawdzeniu twojego VIN mozesz miec wlasnie gleboka miske olejowa i w dodatku moze byc aluminiowa, wiec nie bedzie latwo jej zdjac aby wymienic uszczelke pod miska. Moze nie az tak zeby wyjmowac silnik, ale napewno bedzie trzeba uniesc silnik.
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050731173253.JPG

waldemarz
31-07-2005, 19:28
Grzeba pytalem sie u swojego znajomego mechaniora to koszt wymiany uszczelki to jest okolo 80 zl. i nie trzeba wyciagac silnika tylko go podniesc, ale powiedzial mi jeszcze ze to moze nie byc spod usczelki tylko z simeringa (uszczelniacza) walu i tu wtedy trzeba wyjmowc silnik i taki koszt naprawy jesli spod uszczelniacza to okolo juz ....zl. Wiec upewnij sie z czego masz wyciek bo to naprawde jest roznica. :metal

grzeba
31-07-2005, 22:05
Grzeba pytalem sie u swojego znajomego mechaniora to koszt wymiany uszczelki to jest okolo 80 zl. i nie trzeba wyciagac silnika tylko go podniesc, ale powiedzial mi jeszcze ze to moze nie byc spod usczelki tylko z simeringa (uszczelniacza) walu i tu wtedy trzeba wyjmowc silnik i taki koszt naprawy jesli spod uszczelniacza to okolo juz ... zl. Wiec upewnij sie z czego masz wyciek bo to naprawde jest roznica. :metal

Masz "pomógł". Oby to była usterka z pierwszej części Twojego postu, swoja drogą muszę chyba usunąć drugą część tego postu bo jak moja żona ją zobaczy (cenę) to chyba będę z tydzień :pad: wieczorem przy łóżku, jej odp. i tak będzie :terefere: :terefere: :terefere:

waldemarz
31-07-2005, 22:26
Grzeba pytalem sie u swojego znajomego mechaniora to koszt wymiany uszczelki to jest okolo 80 zl. i nie trzeba wyciagac silnika tylko go podniesc, ale powiedzial mi jeszcze ze to moze nie byc spod usczelki tylko z simeringa (uszczelniacza) walu i tu wtedy trzeba wyjmowc silnik i taki koszt naprawy jesli spod uszczelniacza to okolo juz .... zl. Wiec upewnij sie z czego masz wyciek bo to naprawde jest roznica. :metal

Masz "pomógł". Oby to była usterka z pierwszej części Twojego postu, swoja drogą muszę chyba usunąć drugą część tego postu bo jak moja żona ją zobaczy (cenę) to chyba będę z tydzień :pad: wieczorem przy łóżku, jej odp. i tak będzie :terefere: :terefere: :terefere: Juz nie zobaczy nie martw sie :wow: znam ten bol :satan: tylko ty jeszcze popraw i bedzie OK.

digital123
01-08-2005, 19:26
Ja właśnie przymierzam się do wymiany uszczelki pod miską olejową, ponieważ mi zacieka. Przy wymianie rozrządu wymieniłem też siemmering, ale niestety dalej cieknie, więc to bedzie spod miski. Chyba pojutrzę będe się brał za to. :metal

grzeba
21-10-2006, 21:52
Właśnie w moim MDO wymieniono (wykonawca ASO Rybnik) uszczelkę miski (aluminiowej) olejowej (65 zł) i uszczelniacz wału korbowego (195 zł) przy koszcie robocizny 250 zł, lecz z uwagi na to że miska jest aluminiowa nie można wstawić oryginalnego korka spustu oleju ponieważ gwint lekko się "wyrobił" i stąd moje pytanie co z tym fantem zrobić? Można to jakoś uszczelnić?