PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Adaptacja po zmapowaniu?



chwally
11-04-2008, 19:40
Właśnie załozyłem instalkę, IV gen. Z początku były małe problemy(brak wolnych obrotów jak zimny, jakis słaby), więc zrobiłem adaptacje, oczywiście na benzynie, problemy sie zmniejszyly ale ciągle to nie było to, acz kolwiek od tej chwili na benzynie chodził idealnie, jednak na gazie słaby jak diabli. Pojechałem do gaziarzy, wymienili dysze, zmapowali od nowa i bajka, nie zauważam najmniejszej różnicy w jezdzie na LPG i benzynie (oczywiście poza finansowymi), aż tu nagle wczoraj zonk, jak odpalę, to zimny na benzynie nie bardzo chce chodzić na niskich obrotach, rzuca nim, a jak dodałem ostro gazu to szczelił delikatnie. Pytanie mam takie, czy powinienem go mu znowu zrobić adaptacje po zmapowaniu, czy gaziarze podpinajac laptopa coś przestawili w kompie?
Czy adaptacja nic nie pogorszy z instalacją? Nie chciał bym, bo auto (silnik 2l) pali świetnie, właśnie zrobiłem 450 km od tankowania, głównie autostrada 120-130km/h i troche baaaaardzo zakorkowanego miasta, (zbiornik 52l) i gaz nadal jest w zbiorniku.
Dzięki, pozdrawiam. Waldek

RobertS
11-04-2008, 23:09
Wg mnie mapy benzyny się rozjeżdżają - masz w dalszym ciągu źle wyregulowaną instalację. Czy to stag-300?

chwally
12-04-2008, 13:58
A czemu tak sie dzieje, bede musial tak w nieskonczonosc jezdzic do nich co dwa dni i podpinac sie do laptopa? Nie instalacja (przynajmkniej sterownik) to jakis Versus.

RobertS
12-04-2008, 19:56
niech ustawią raz a porządnie...

w sekwencji instalacja oblicza czas otwarcia wtryskiwaczy gazowych w oparciu o czas otwarcia wtryskiwaczy benzynowych.
Załóżmy, że czas otwarcia wtryskiwacza benzynowego na biegu jałowym to 3ms, instalacja lpg odczytuje ten czas, dodaje czynniki modyfikujące (np.ciśnienie i temperaturę gazu oraz ustawiany ręcznie mnożnik) i wylicza, że czas otwarcia wtryskiwacza gazowego powinien wynosić powiedzmy 3,5 ms.
Jeśli ilość energii zawartej w benzynie wtryśniętej w ciągu 3 ms odpowiada ilości zawartej w gazie wtryśniętym w ciągu 3,5 sekundy to wszystko jest ok - instalacja jest dobre ustawiona.
Jeśli natomiast ilość energii zawartej w gazie jest niższa - komputer silnika wykrywa zbyt ubogą mieszankę i wydłuża czas wtrysku do powiedzmy 3,3ms. Wówczas sterownik gazowy odczytuje ten czas i po wprowadzeniu korekt otwiera wtryskiwacze gazu na powiedzmy 3,8ms i wszytko jest niby ok - mieszanka prawidłowa, auto jeździ sprawnie.

Jednak podczas pracy na gazie komputer silnika nauczył się, żeby na biegu jałowym otwierać wtryskiwacze na 3,3ms, co przy używaniu benzyny daje zbyt bogatą mieszankę i silnik działa źle. Tak mniej więcej wygląda proces rozjeżdżania się map. Oczywiście po pewnym czasie jazdy na benzynie komputer nauczy się prawidłowych wartości, ale zanim to się stanie będzie stękał i prychał :-)

Ustawianie sekwencji polega na regulowaniu ilości gazu która wpada do kolektora dolotowego w jednostce czasu otwarcia wtryskiwacza. Dokonuje się tego poprzez:
- regulowanie ciśnienia gazu
- regulowanie średnicy dysz wtryskiwaczy gazowych
- ustawienie wspomnianego mnożnika.

Mnożnik najczęściej musi być różny dla różnych obciążeń silnika i jego ustawienie czasami wymaga wielu korekt. Ustawiasz - jedziesz w dorgę i obserwujesz co się dzieje. Jeśli coś nie tak - modyfikujesz mnożnik (lub jeden z mnożników dla danego obciążęnia) Czasami trzeba się tak bawić kilka godzin, by w końcu stwierdzić, że dysze za małe i cała zabawa zaczyna się od nowa... Generalnie gazownicy rzadko się przykładają do należytej regulacji i jeśli auto jeździ, ma dobrą dynamikę, nie pojawiają się błędy i pali w normie to wg nich jest wszystko ok. A że mapy się rozjeżdżają...

chwally
13-04-2008, 11:24
Wielkie dzieki za tak fachowa i wyczerpujaca odpwiedz RobertS. Poszło pomógł dwa razy:)
To co ja mam teraz zrobić, jezdzic i czekac az sie pogorszy, jechac zeby znow podpieli laptopa, czy przed wizyta u mechanikow zrobic mu znowu adaptacje na benzynie ?

chakney
12-05-2008, 20:44
Dołączama się do prośby... :) z pytaniem czy robic adaptacje przed wizytą u gazowników.

W moim przypadku...wg mnie przy obciazeniu (4 osób) jest ogromnie mułowaty...Czy to wina źle ustawionego gazu?
W jeździe w pojedynke auto jest w miare elastyczne.
Posiadam instlacje IV Generacji STAG 200