PDA

Zobacz pełną wersję : Charczące głośniki



Krzysztof
31-07-2005, 18:09
Witam,

czy może mi ktoś przedstawić schemat jak dostać się do głośników w drzwiach i jakie tam pasują, gdybym chciał wymienić?
Dwa głośniki (jeden przedni i jeden tylny), po podgłośnieniu i dodanu basu strasznie charczą, nie da się słuchać.
Nie muszę mieć jakiegoś super dźwięku, ale tego nie da się słuchać. Na pewno jest to wina głośniuków bo to radyjko (Pioneer) miałem już w poprzednich autach i odbierało super. Przy radiu poprzedniego właściciela też głośniki charczały.

Oktan
01-08-2005, 01:54
sorry za zamieszanie w twoim temacie :pad: :pad: :wall: :wall: cos pochrzaniłem !!!!!!!!!!!!!!!!

Oktan
01-08-2005, 01:58
mam napewno glosniki fordowskie
niestety kiepskiej jakosci jak ja :(
rozkrecic drzwi jest w miare prosto
masz to w instrukcji gdzies tu na forum mozna ja sciagnac
a co do samych glosnikow to wymiary dosc nietypowe bo elipsa 5x7"




ostatnio wymieniałem głośniki u siebie ,moge stwierdzic ze nie jest to nic trudnego jedyna rzecz na jaka moge zwrócić uwage to ukryta sruba pod plastikowa zaslepka w raczce za która sie łapie aby zamknac drzwi.
takze zakupilem glosniki 5x7 wszystko pasuje idealnie oprócz otworów do zamocowania tych głośników sa w innym miejscu niz oryginalne takze zapatrz sie w wiertarke i male wiertelko aby nawiercic nowe otwory.




Na razie możesz zregenerować stare a póżniej spokojnie rozglądać się za zcymś dobrym i tanim na wymianę. Rozkręcasz boczek,Srubki na około drzwi oraz w uchwycie do zamykania dwie (po uprzednim wyciągnięciu długiej zaślepki uchwytu) i jeszcze jedna pod zaślepką przy klamce otwierania. Dobrze też wykręcić ten trójkącik lusterka zewnętrznego. Po ściągnięciu tapicerki głośnik masz na wierzchu. Cztery śrubki i masz go w ręce. A teraz regeneracja głośnika: lekko podważasz plastikową osłonkę z góry i wyciągasz. Potem mimo wszystko musisz odkleić membranę głośnika na około. Charczący element to amortyzator membrany który odkleił się od magnesu(na dole przy cewce głośnika). Bierzesz klei kropelke i kleisz go do magnesu. Takie połączenie jest skuteczniejsze niż oryginalne( testowane). Przy powrotnym składaniu przyklei również membranę do obudowy głośnika którą wcześniej rozerwałeś. Reszta w odwrotnej kolejności. Powodzenia.


nie wpadło do głowi mi nic lepszego - najmocniej przepraszam wszystkich zainteresowanych :pad:

Truszek
01-08-2005, 09:45
Nic nie pochrzaniłeś - widać jak wół że na wątku jest zamknięta kłódeczka, znaczy zablokowałeś go do edycji, otworzyć kłódeczkę proszę :satan: (oczywiście jak się umie :)) ) i po wrzasku będzie :) .
A tak wogóle to widzę, że paluszki ci zdrętwiały lekko na urlopie :satan:

Oktan
01-08-2005, 11:13
Nic nie pochrzaniłeś - widać jak wół że na wątku jest zamknięta kłódeczka, znaczy zablokowałeś go do edycji, otworzyć kłódeczkę proszę :satan: (oczywiście jak się umie :)) ) i po wrzasku będzie :) .
A tak wogóle to widzę, że paluszki ci zdrętwiały lekko na urlopie :satan:

nie no trochę pochrzaniłem, tamtego tematu nie odblokuje bo wspisujemy się w tym.

co do zdretwiałych palcy to też się nie zgadzam z tym stwierdzeniem :))