PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Koło dwumasowe



senior
20-04-2008, 21:35
Witam, posiadam mondeo z roku 2002 z silnikiem 2,0 TDDI. Po wciśnieciu sprzegła słychać piszczenie a podczas gaszenia silinika nieprzyjemny klekot. Mechanik twierdzi, że do wymiany jest koło dwumasowe...co trochę odczuje moja kieszeń - z wymianą ok 2300 zł. Być moze ktoś ma ekonomiczniejsze rozwiązanie lub wie ile kosztuje ta część w niemczech.

dzięki za info
Marcin

artu
20-04-2008, 22:18
Witam.
Jeśli chodzi o koło dwumasowe polecam forum fordów focusów. Tam w dieslach siadają dość często. Kumpel ma focusa 2002 rok i ten problem z tym, że żadnego piszczenia a klekot tylko przy zimnym rozruchu. Używka wraz z montażem coś koło 1000 zł.

senior
20-04-2008, 22:28
Dzięki za info, u mnie nie ma klekotu przy pracy silnika tylko przy gaszeniu...a pisk to podobno od jakiegoś łożyska, którego nie trzba wymieniać tylko wystarczy wyczyścić - jeżeli miałbym je wymienić to koleje 900 zł :(. Kolo do focusa jest tańsze, kosztuje ok 1200 zł.
dzięki i pozdrawiam

MarioK
21-04-2008, 11:13
Niestety mechanik ma racje.
Koło dwumasowe i wysprzeglik hudrauliczny do wymiany. Ze wzgledu na duży koszt robocizny zaleca sie wymienić niejako przy okazji tarcze sprzegła, nawet jak bedzie jeszcze OK.
Koszt w zaleznosci od miejsca w Polsce ok. 2500, lub mniej, oczywiscie na zamiennikach produkcji LUK. No w ASO bedzie trochę drozej...
Ja wymienialem za 2500 brutto - i dostalem fakture VAT na całość.

I naprawde nie ma co kombinowac czy szukac "piszczącego łożyska".
Objawy są tak charekterystyczne ze własciwie nie ma o czym dyskutowac.
Pisk moze pojawiac się i zanikać, podobnie jak nieprzyjemne klekotanie/łomotanie przy naciśnietym pedale sprzegla.
Jest prosty test - lekko polóż na sprzegle stope, nie nasiskaj tylko leciutko ja oprzyj. Jezeli poczujesz "lekkie masowanie" stopy nie ma dalej o czym dyskutowac, a jezeli nie poczujesz, to pojeździj jeszcze miesiac i znowu sprobuj. Aha, kase na dwumas zacznij zbierac juz teraz.... :(

pozdr.
Mariusz

Mariusz_ch
21-04-2008, 12:54
dokaldnei jak koledzy radza, nie kombinuj, jak mechanik mowi tak zrob bo chlop ma racje.

i zadnych uzywek bo za jakis szybki czas znow ci sie rozsypie a jak cchesz miec spokoj na kolejne 100kkm to zrob to na nowych czesciach, jak przeliczysz do na kilometry to w sumie jest tak drogo :P:P

BS
21-04-2008, 13:11
Panowie ... jeżeli robić to przyzwoicie -sprzęgło (tarcza+docisk), dwumasówka i wysprzęglik-jak robić to raz a porządnie... montowanie używanej dwumasówki to proszenie się o problemy, nerwy i nową robotę przy aucie ...

GTomek
21-04-2008, 13:43
mnie koszt wymiany sprzęgła + wysprzęglik + koło dwumasowe wyniosło 2200,-
polecam tego gościa ma ceny ok szybko przesyłka doszła zaledwie w jeden dzień i polecam naprawde cena za dwumas i sprzęgło kompletne jaką za to wszystko zapłaciłem to 1880,- a zauważyłem że teraz sprzęgło komp. potaniało u niego w sklepach wychodzi o wiele drożej
a tu linki do jego aukcji
http://www.allegro.pl/item343854814_kolo_dwumasowe_ford_mondeo_iii_2_0_t ddi_tdci_.html
http://www.allegro.pl/item344450219_kompletne_sprzeglo_ford_mondeo_iii_2 _0_tdci_tddi.html

senior
21-04-2008, 22:26
Serdeczne dzieki chłopaki za informacje... w zadnym wypadku nie wymienilbym na uzywkę... wiem , ze temat z uzywkami wraca jak bumerang... GTomek dzieki za linki ...
pozdrawiam

MateuszT
04-12-2013, 23:53
Witam,
odkopuję wątek, ale mam powód
mianowicie w moim Mondeo podczas gaszenia słychać stukot (opisując: takie dwa stłumione stuknięcia), podobnie, lecz krócej dzieje się, gdy puszczam sprzęgło przy cofaniu. Podczas jazdy do przodu jest spokojnie. Gasząc przy puszczonym/wciśniętym sprzęgle, to samo. Niedawno było robione sprzęgło i koło dwumasowe (jakieś 30 tyś. temu). Przy zapalaniu silnika brak objawów. Dodatkowo, trzymając rękę na lewarku zmiany biegów (tylko na czas badań) podczas dodawania i ujmowania gazu czuć, jak lewarek "chodzi".
Przeszukałem całe forum, ale nie mogłem znaleźć podobnych do moich objawów.
Proszę o Waszą pomoc/opinię, czego jest to objaw.
Pozdrawiam.

Stasio1948
05-12-2013, 13:18
trzymając rękę na lewarku zmiany biegów (tylko na czas badań) podczas dodawania i ujmowania gazu czuć, jak lewarek "chodzi".Proszę o Waszą pomoc/opinię, czego jest to objaw.

Wybite poduszki zawieszenia silnika.W Mk2 taki objaw to na 100% tylna poduszka skrzyni biegów-przypuszczam ze w Mk3 jest podobnie.

goldpedro
09-12-2013, 08:01
witam czy ktoś wie może jak samemu wymienić dwumas?

Netoper
09-12-2013, 10:10
W jedną osobę diablo ciężki, albo wyciągasz silnik ze skrzynią do góry,
albo od dołu zrzucasz skrzynię.
Trzeba odpiąć półosie, odkręcić sanki. No i pozostaje później odłączenie skrzyni od silnika.

MarekPrint
09-12-2013, 10:26
W MKIII skrzynia do dołu idzie, wcześniej podwieszenie chłodnic , odkręcenie sanek , półosie idt , roboty sporo.

goldpedro
09-12-2013, 10:49
Acha spoko a czy wiecie może z jaka sila w nm do kręcić śruby przy skaladaniu.
Spodziewam sie ze latwo nie bedzie ale w peugeocie 407 hdi tez nie bylo a zrobilem :-D