PDA

Zobacz pełną wersję : LPG czy warto ?



Krzysztof
01-08-2005, 15:32
Witam,

od niedawna mam MKII 1,8b 16V kombi, zauważyłem, że na forum dużo ludzi ma zainstalowane LPG. Właśnie chciałem się zapytać czy warto montować instalacje, dowiadywałem się i koszt jest ok 3800,00, niestety dosyć często zmieniam auta (ok 1/rok) i nie wiem czy warto pakować kase w instalacje. Pozatym nie ufam naszym w rządzie i nie wiem czy im coś nie odbije i nie wymyślą czegoś aby podnieść ceny gazu.

Więc napiście czy warto się w to bawić?

Dzięki za radę i pozdrawiam.

RWalentynowicz
01-08-2005, 16:00
Witam,

od niedawna mam MKII 1,8b 16V kombi, zauważyłem, że na forum dużo ludzi ma zainstalowane LPG. Właśnie chciałem się zapytać czy warto montować instalacje, dowiadywałem się i koszt jest ok 3800,00, niestety dosyć często zmieniam auta (ok 1/rok) i nie wiem czy warto pakować kase w instalacje. Pozatym nie ufam naszym w rządzie i nie wiem czy im coś nie odbije i nie wymyślą czegoś aby podnieść ceny gazu.

Więc napiście czy warto się w to bawić?

Dzięki za radę i pozdrawiam.

A ile kilometrów planujesz zrobić tym autem zanim je sprzedasz?

Adek
01-08-2005, 17:42
A ile kilometrów planujesz zrobić tym autem zanim je sprzedasz?

Właśnie :metal podstawowa sprawa sam musisz przekalkulować bo gaz się zwraca jednym szybciej drugim później ale się zwraca :beer: :beer:

krzys-68
01-08-2005, 19:32
Witam,

od niedawna mam MKII 1,8b 16V kombi, zauważyłem, że na forum dużo ludzi ma zainstalowane LPG. Właśnie chciałem się zapytać czy warto montować instalacje, dowiadywałem się i koszt jest ok 3800,00, niestety dosyć często zmieniam auta (ok 1/rok) i nie wiem czy warto pakować kase w instalacje. Pozatym nie ufam naszym w rządzie i nie wiem czy im coś nie odbije i nie wymyślą czegoś aby podnieść ceny gazu.

Więc napiście czy warto się w to bawić?

Dzięki za radę i pozdrawiam.Jeśli zdażysz ja zamortyzowac to tak,szybciej sprzedasz auto z LPG.Jesli malo km robisz to nie ma sensu ekonomiczniego zakładanie instalacji LPG.Tym bardziej ze za taka kwotę myslisz o sekwencji LPG

Krzysztof
01-08-2005, 21:06
Witam,

od niedawna mam MKII 1,8b 16V kombi, zauważyłem, że na forum dużo ludzi ma zainstalowane LPG. Właśnie chciałem się zapytać czy warto montować instalacje, dowiadywałem się i koszt jest ok 3800,00, niestety dosyć często zmieniam auta (ok 1/rok) i nie wiem czy warto pakować kase w instalacje. Pozatym nie ufam naszym w rządzie i nie wiem czy im coś nie odbije i nie wymyślą czegoś aby podnieść ceny gazu.

Więc napiście czy warto się w to bawić?

Dzięki za radę i pozdrawiam.Jeśli zdażysz ja zamortyzowac to tak,szybciej sprzedasz auto z LPG.Jesli malo km robisz to nie ma sensu ekonomiczniego zakładanie instalacji LPG.Tym bardziej ze za taka kwotę myslisz o sekwencji LPG


A można założyć inne LPG, bo tylko takie mi podawali i jak się sprawuje tańsze?

PrestoN
01-08-2005, 23:23
nie ma raczej duzo tanszego
mondek nie golf na jeden wtrysk za 1500zl nie da sie zalozyc :)

a czy sie oplaca czy nie nie wiem
ja mondka kupilem niedawno na dluzej
ale upatrzylem sobie od razu z instalacja
chyba tak oplaca sie najbardziej
nie biorac pod uwagi zwrotu z eksplatacji
cena mondka przy sprzedazy bedzie nieznacznie wyzsza z instalacja
ale napewno nie MONDZIAK + GAZ :(

krzys-68
01-08-2005, 23:36
A można założyć inne LPG, bo tylko takie mi podawali i jak się sprawuje tańsze? Spokojnie bedzie chodzila intalacja II generacji,ale zawsze polece sekwencję,Niestety koszta mniejsze o 50% ,wiec częśc osób montuje starszą generację.Trzeba tylko troszke wiekszej staranności w dbaniu o silnik i układ zaplanowy i bedzie jeżdziło :satan:

sanofi
11-08-2005, 10:43
Mondeo kombi 2000 r 2.0 plus LPG sekwencja
Właśnie założyłem gaz do swojego Mondeo.
Sekwencja pierwotny koszt 3800 PLN ale podobno spadły ostatnio ceny
i w Trójmieście założyłem za 3500 - BRC tak mi doradzili w Argaz.
Wcześniej kombiak spalał jakieś 9-12 l benzyny. Mam ciężką nogę więc spodziewałem się po przeróbce, że będzie więcej.
Jestem cholernie miło zaskoczony bo okazuje się, że spalanie na gazie to 10 l/100 km. Żadnego spadku mocy,
Dla mnie to była konieczność bo robie moim Mondkiem jakieś 2500 km w miesiącu
przy obecnych cenach mam w suchym jakieś 600 PLN
Zobaczę po pierwszym przeglądzie i napisze swoje obserwacje

Pawi
11-08-2005, 15:29
zdecydowanie polecam
moje mondeo to jzu kolejny samochod "zagazowany" i kolejny raz jestem bardzo zadowolony
a przy ostrej jezdzie spala mi max 11/100Km w miescie wiec chyba widac czy oplaca sie zakladac instalacje czy nie:)
Pozdrawiam

kerid
11-08-2005, 15:37
Witam,

od niedawna mam MKII 1,8b 16V kombi, zauważyłem, że na forum dużo ludzi ma zainstalowane LPG. Właśnie chciałem się zapytać czy warto montować instalacje, dowiadywałem się i koszt jest ok 3800,00, niestety dosyć często zmieniam auta (ok 1/rok) i nie wiem czy warto pakować kase w instalacje. Pozatym nie ufam naszym w rządzie i nie wiem czy im coś nie odbije i nie wymyślą czegoś aby podnieść ceny gazu.

Więc napiście czy warto się w to bawić?

Dzięki za radę i pozdrawiam.

Jak założysz to już nie będziesz chciał zmieniać bo komfort jazdy i niskie koszty eksploatacji.
A co do podnoszenia cen gazu to mówi się o tym od kilku lat i poszły ale ile poszła cena benzyny :(
Też z tym długo zwlekałem, bo cena instalki, bo może gaz do góry pójdzie i itd. I gdym odrazu się zdecydował już dawno by mi się zwróciła, spalanie ma na poziomie 10 l :banan:


P.S. I tylko sekwencja.