PDA

Zobacz pełną wersję : I i II bieg wentylatora chłodnicy



kosa
01-08-2005, 14:57
Czy istnieją 2 biegi wentylatra chłodnicy? Jesli tak kiedy sie włącza I a kiedy II bieg?

Jak można sprawdzić jaka jest temperatura płynu chłodzącego (w st Celcjusza) metodami domowymi?

vMZe
01-08-2005, 15:16
Istnieją dwa biegi wentylatora (przynajmniej u mnie). Pierwszy załącza się przy literze L (z napisu NORMAL) co daje około 93C i działa do czasu, aż temeratura spadnie do 89C (litera R).
Drugi bieg mi się nie załączył jeszcze nigdy.
Niestety nie wiem czy można sprawdzić temp. domowymi sposobami - mi wskazał sprawę komputer u znajomego mechaniora.
Poza tym jak badasz kody migowe powinieneś słyszeć dwa biegi (podczas testu samodiagnostyki).
Pozdrawiam
vMZe

werc
01-08-2005, 15:17
W dieslu nigdy mi sie drugi nie włączył - nawet jeśli jest :metal - taki silnik

Co do temperatury - najlepiej organoleptycznie - palcem jak parzy to ok 75 st.C jak zobaczysz bąble to powyżej 95 st.C :))

Sorry :pad: ale nie mogłem się powstrzymać - masz u mnie :beer:

digital123
01-08-2005, 19:20
Ja ostatnio mierzyłem temp. w zbiorniku wyrównawczym w momencie kiedy się załączył wiatrak i było 84"C. Pomiar przeprowadzałem miernikiem elektronicznym z sondą temperaturową

waldemarz
01-08-2005, 20:11
Sa dwa biegi to juz ustalone i dzialaja tak ze pierwszy bieg zalacza sie w temperaturze 84-87 stopni C a drugi gdyby nadal nie chlodzilo to przy temperaturze 92-96 stonia C.

kosa
01-08-2005, 20:27
a dzie ześ tą sąde wtykał.. tez mam miernik temperatury z sądą PT100 malutką mam też termopare tyle że nie wiem dzie to najlepiej wsadzić...

Piszecie ze wam sie włacza np przy 93stC rozumiem ze to ustaliliscie przy pomocy komputera podłaczonego do złacza diagnostycznego.

Podejrzewam u siebie walniety czujnik temperatury ktory idzie do kompa wiec chcialbym sprawdzic temperature innym termometrem i sie zastanawiam jak to najprosciej zrobic...

digital123
01-08-2005, 20:33
a dzie ześ tą sąde wtykał.. tez mam miernik temperatury z sądą PT100 malutką mam też termopare tyle że nie wiem dzie to najlepiej wsadzić...

Piszecie ze wam sie włacza np przy 93stC rozumiem ze to ustaliliscie przy pomocy komputera podłaczonego do złacza diagnostycznego.

Podejrzewam u siebie walniety czujnik temperatury ktory idzie do kompa wiec chcialbym sprawdzic temperature innym termometrem i sie zastanawiam jak to najprosciej zrobic...

Przecież wyraźnie napisałem że do zbiornika wyrównawczego, ale trzeba pamiętać że tam temp. jest zawsze troszkę niższa

werc
01-08-2005, 20:39
a dzie ześ tą sąde wtykał.. tez mam miernik temperatury z sądą PT100 malutką mam też termopare tyle że nie wiem dzie to najlepiej wsadzić...

No nie chłopie ty się aż prosisz :)) :)) :))
dośpiewaj sobie :banan:

digital123
01-08-2005, 20:43
No nie chłopie ty się aż prosisz :)) :)) :))
dośpiewaj sobie :banan:


:jaja: :jaja: :jaja:

kosa
01-08-2005, 20:47
ha ha ha :zly:

Temperature ciała to ja inaczej sobie mierze :)

werc
01-08-2005, 20:55
ha ha ha :zly:

Temperature ciała to ja inaczej sobie mierze :)

A czy ktoś mówił o temperaturze ciała :niewiem: :jaja: tak mi się tylko napisało :)
Naprawdę masz u mnie duuże :beer: przy najbliższej okazji - dawno się tak nie ubawiłem :metal

waldemarz
01-08-2005, 21:00
a dzie ześ tą sąde wtykał.. tez mam miernik temperatury z sądą PT100 malutką mam też termopare tyle że nie wiem dzie to najlepiej wsadzić...

Piszecie ze wam sie włacza np przy 93stC rozumiem ze to ustaliliscie przy pomocy komputera podłaczonego do złacza diagnostycznego.

Podejrzewam u siebie walniety czujnik temperatury ktory idzie do kompa wiec chcialbym sprawdzic temperature innym termometrem i sie zastanawiam jak to najprosciej zrobic... Zeby sprawdzic temperature to nie trzeba az jak to okresliles sądy( poprawnie sondy) uzywac zeby sprawdzic, wysokosc temperatury to juz niektorzy poznaja po wskazaniu na tabliczy z licznikami. Kilkanascie lat praktyki i spoko :jezyk1: sam bedziesz wiedzial jaka temperature wskazuje czujnik :metal

kosa
01-08-2005, 21:02
no chyba ze sie ma czyjnik niepewny i najprawdopodobniej uszkodzony...

numerek
01-08-2005, 21:10
Czy istnieją 2 biegi wentylatra chłodnicy? Jesli tak kiedy sie włącza I a kiedy II bieg?

Jak można sprawdzić jaka jest temperatura płynu chłodzącego (w st Celcjusza) metodami domowymi?

ok pytanie rozumiem ale za diabła nie moge skumac na co Ci to potrzebne ?
czyzby chłodnica nie chlodzila czy co ?
nie żebym się czepial ale ciekawi mnie to po co mierzyc temperaturę cieczy chłodzącej ?
skoro fabryka zrobiła tzn tak ma byc :satan:
jesli jest 1 bieg i chłodzi znaczy OK jesli nie chłodzi (nie załacza) trza wymienić czujnik i tyle

kosa
01-08-2005, 21:25
Poprostu mialem ostatnio dziwną sytuacje...

Zawsze mialem wskaznik temp miedzy R a M (w napisie NORMAL)

A ostatnio na trasie przez pierwsze 150 km pwedrowal mi az do L a przy kolejnych 200 km był na N...

(technika jazdy i warunki takie same)