PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Co zrobić żeby było dobrze-regulacja instalacj



hicol
24-04-2008, 14:33
Witam kolegów.
Zaczynam dochodzić do przekonania, że gaz do Mondiego MK III to duża pomyłka.
Po kilku odwiedzinach gazowników :guns: wątpię w możliwość prawidłowego ustawienia instalacji tak aby nie zapalała się kontrolka "check engine" (uboga mieszanka), a tak przecież powinno być. Przed montażem instalacji nikt słowem nie wspomniał że będą takie problemy, rozjeżdzanie map benzyny itd.
Gdybym miał świadomość że tak będzie nigdy na gaz bym się nie zdecydował :nono: . Po resecie kompa i jeździe na benzynie auto chodzi bez żadnych problemów, po przejechaniu ok. 2 kkm na gazie zaczynają się problemy-szarpie po odpaleniu na benzynie, szarpie przy gwałtownym przyspieszaniu na gazie, dodam że przewody WN i świece wymienione.
Może zna ktoś magika w okolicach Słupska lub trójmiasta, który jest w stanie zaradzić i dopomóc? Mnie już ręce opadają, gazownicy wymyślają coraz to lepsze historie o możliwych przyczynach, które oczywiście sporo kosztują.
Za pomoc odwdzięczę się :beer:

puniu
24-04-2008, 19:47
szkoda ze tak daleko bo moglbym polecic ci swojego gazownika
u mnie check pojawil sie tylko 2 razy do pierwszej regulacji po 1000km
zrobilismy z gazownikiem 150km z laptopem na kolanach i auto smiga jak ta lala

CzarekJ
26-04-2008, 16:55
jezeli TM to trójmiasto - to właśnie o to kolega ze Słupska sie pyta :)

hicol
26-04-2008, 21:27
Puniu jeśli to trójmiasto lub okolice to jestem gotów śmignąć tam jeśli to pomoże. Może jakiś namiar na tego gazownika. :)

puniu
27-04-2008, 18:51
niestety TM to tomaszów Maz wiec z trojmiasta to ciutke ponad 400km

CzarekJ
28-04-2008, 09:20
Zaczynam dochodzić do przekonania, że gaz do Mondiego MK III to duża pomyłka.
Tak na marginesie...
Co prawda mam MkI,ale tez wiele osób mówiło i mówi że do silników z ,,pełnym" wtryskiem sekwencyjnym i z elektroniczna regulacja zapłonu gaz nie bardzo pasuje a jezeli juz to jedynie sekwencyjny.
I tu zagadka:
Czemu w takim razie przy mojej IIgeneracji BRC Blitz ED w zasadzie nie ma problemów.Nie ma tu żadnych map,ustawiania z kompa itp.
W momencie kupna miał 70tys na LPG.teraz doszło kolejne 40 (prawie) i w ciągu tych 40-stu jedynie wyczyściłem przepływkę i wymieniłem kabelki WN i świeczki bo zaczął robić ,,bumm",a ostatnio reduktor bo zaczął ,,szaleć" ze spalaniem.
W takim razie wydaje mi się ze winę za nieprawidłowości w działaniu ponoszą jedynie instalatorzy LPG.
A z drugiej strony zastanawiam sie czy warto dla oszczędności 1-2l (?)LPG /100 warto wyrzucać 2,5 do 5tys zł na skomplikowane sekwencje,jezeli taka IIgen doskonale sie spisuje (przynajmniej u mnie)?

konrad2500
28-04-2008, 13:51
piniu gdzie w Tomaszowie Maz. jest taki dobry magik :beer: :beer: :beer:

michug
12-05-2008, 21:49
ja tu krótko jestem i gazik mam dopiero od 2 tyś. km dzisiaj byłam na kolejnej regulacji bo mi się check zapalił przedwczoraj - reset kompa, poprawka mapy - za ubogo było przy delikatnej jeździe - jak butowałem na maksa było ok. poprawka i działa - robiłem w Małwie u Nowotczyńskiego - kawałek masz, ale mi ładnie zmontowali instalkę (zobaczymy co będzie dalej)

pzdr

puniu
14-05-2008, 14:40
piniu gdzie w Tomaszowie Maz. jest taki dobry magik :beer: :beer: :beer:

caly czas mowie o tomanku z kwiatkowki

konrad2500
14-05-2008, 17:10
BRC się nie tyka :niewiem: :niewiem: :zaklopotanie: :zaklopotanie: :zaklopotanie:

puniu
18-05-2008, 16:27
czyli zostaje perka

konrad2500
18-05-2008, 19:04
jak możesz daj jakie namiary (tel. , adres)

irekp
28-05-2008, 13:38
Wiatam.
Żeby dobrze wyregulować instalację gazową najlepiej to zrobić na hamowni, a nie jeździć z laptopem na kolanach. Magik, który mi zakładał instalację (sekwencja STAG 300+lubryfikacja) posiada taka hamownię i mam silnik sprawdzony w pełnym zakresie obrotów. Mam przejechane ponad 1000km i nigdy nie zapaliła mi się kontrolka "check engine", a spalanie mam o ok. 1L większe niż na benzynie, a różnica mocy jest nieodczuwalna. Oby tak dalej. :metal:

Palec
28-05-2008, 18:27
Witam
Mimo to, że minęło już trochę czasu odkąd nie jeżdżę Foką na gaz (sekwencja Elpigaz) to pamiętam, że jak ją tylko założyłem to też kilka razy zapalił mi się check engine (błąd zbyt ubogiej mieszanki). Pomogła jak ręką odjąć wymiana wtrysków na bardziej wydajniejsze (jak to p. Gazownik określił). Może warto spróbować....

Pozdrawiam

akred
03-06-2008, 21:29
witam ja miałem podobny problem ale po wymianie świec i jednego kabla zaplonowego pomogło.Teraz to jest inne auto ,mocy przybyło zbiera sie rewelacyjnie, jak chcesz dobrego gazownika to moge ci polecic tego co mi zakładał .

hicol
03-06-2008, 22:25
Sam nie wiem co robić, sił i nerwów mi już brakuje na doszukiwanie się przyczyn. Po ostatnim resecie kompa machnąłem jakieś 2,5 tys. km i kontrolka się nie zapaliła (co wcześniej miało miejsce góra po ok. 1 tys. km). Ostatnio usłyszałem taką tezę, że gaz "zimowy" ma taki skład że jak byśmy nie ustawili instalację to i tak wyjdzie zbyt uboga mieszanka. Nie wiem może coś w tym jest? Od momentu założenia i wyregulowania mojej instalacji (maj 2007) przejechałem ok. 6-7 tys. km i nie działo się nic. Od jesieni zaczęły się kłopoty z kontrolką "check engine" a w zimie to była tragedia.

hicol
03-06-2008, 22:28
nagadałem się .. ale namiar na dobrego sprawdzonego gazownika by się przydał.
akred jeśli możesz podać to bardzo proszę, może na priva.