PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] przekaznik rozrusznika - zmostkowany?!?



_Danplus
25-04-2008, 21:23
Ostatnio zblokował się rozrusznik. Zaraz po podłączeniu akumulatora kręcił jak wariat. Po sprawdzeniu wszystkiego okazało się, że winny jest przekaźnik rozrusznika. Po wymianie wszystko ładnie śmiga, ale.... okazało się, że mam coś zamieszane.

http://dan24.pl/foto/1.jpg
http://dan24.pl/foto/2.jpg

przekaźnik jest zmostkowany między pinem 2 i 5. Oczywiście bez tego mostka auto nie kręci rozrusznikiem (zarówno na starym jak i nowym przekaźniku).

Czy ktoś wie o co chodzi? Po co to? Czyżbym miał gdzieś przepaloną instalację elektryczną, że takie cyrki ktoś odstawił?

Exodos
25-04-2008, 21:28
Zdaje się że masz ominięty immo.

lyssy
25-04-2008, 21:40
Dokładnie.
Ból jest taki, że (pomijając już powód ominięcia immo) przekaźnik w ogóle nie spełnia swojej roli - cały prąd zasilający automat rozrusznika (elektromagnes ruszający bendiksem) płynie przez stacyjkę :wall: tj. na styk 2 i dalej przez mostek do "wyjścia" przekaźnika na styku 5 i stamtąd do automatu.

Dioda od immo miga jakoś? Świeci się w ogóle?

_Danplus
25-04-2008, 21:48
Dioda od immo miga jakoś? Świeci się w ogóle?
z pewnością coś migocze, ale jutro się temu przyjrzę dokładniej (spoglądałem tam najczęściej przy programowaniu kluczyka).

czyli pewnie jest coś zwalone z immo skoro poprzedni właściciel auta zrobił coś takiego :wall:

Exodos
25-04-2008, 21:51
Dioda od immo miga jakoś? Świeci się w ogóle?
z pewnością coś migocze, ale jutro się temu przyjrzę dokładniej (spoglądałem tam najczęściej przy programowaniu kluczyka).

czyli pewnie jest coś zwalone z immo skoro poprzedni właściciel auta zrobił coś takiego :wall:

Pewnie immo Boscha, a wszyscy wiemy jaki to jest padający sprzęt.

_Danplus
25-04-2008, 21:56
Pewnie immo Boscha, a wszyscy wiemy jaki to jest padający sprzęt.

ok - dzięki za info. Skoro to się spisuje od 3 lat, to niech tak zostanie. Jakoś za immo nie będę płakał.
Ale pytanie z innej beczki - czy w takim razie mogę dorobić kluczyk i go bezkarnie używać bez specjalnego programowania w serwisie (brak klucza matki)?

lyssy
25-04-2008, 21:58
Immo Bosch'a to chyba w MkI było?

Zobacz co mówi dioda immo - jeśli mruga wsciekle po włączeniu zapłonu a mimo to wózek jeździ, to możesz dorabiać kluczyki...

Swoją drogą to ciekawe - byłem przekonany, że PATS nie tylko odcina rozruch, ale też blokuje wtrysk paliwa (albo chociaż pompę odcina). Bo jeśli do obejścia immo wystarczy kawałek drutu, to... :wall:

Exodos
25-04-2008, 22:01
Immo Bosch'a to chyba w MkI było?

Ja tam nie wiem :)

wojpet
26-04-2008, 10:10
U mnie to samo- przekaznik zmostkowany,bez mostka nie kreci. Dioda immo wymruguje kod 32.Mam nadzieje,ze nie upale stykow stacyjki w najblizszym czasie ..

BS
26-04-2008, 10:59
Swoją drogą to ciekawe - byłem przekonany, że PATS nie tylko odcina rozruch, ale też blokuje wtrysk paliwa (albo chociaż pompę odcina). Bo jeśli do obejścia immo wystarczy kawałek drutu, to..

w dieslu dodatkowo odcina elektrozawór -ale i rozrusznik i elektrozawór można drutem ominąć ... po awarii immo udało mi się uruchomić auto ku zdziwieniu tłumu na parkingu :satan:

_Danplus
26-04-2008, 11:01
Mam nadzieje,ze nie upale stykow stacyjki w najblizszym czasie ..
Spokojnie - ja tak mam od 3 lat. Pierwsze co mechanik stwierdził to upalenie styków w stacyjce, co się okazało całkowicie błędną diagnozą.

Zaraz się zbieram i idę zobaczyć jak się u mnie zachowuje dioda immo. Jak odczytałeś "kod 32" - rozumiem, że na podstawie migotania?

wojpet
26-04-2008, 14:05
Jak odczytałeś "kod 32" - rozumiem, że na podstawie migotania?


Tak,po szybkim miganiu ledy nastepuje wymiganie kodu *** **

Czyli jak wnioskuje 32 :)