PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] tzresie i puka...



bodo87
26-04-2008, 21:35
witam
dzis troche dawalem mondziakowi pare razy ruszalem z piskiem i takie tam...
i zaczelo mi cos pukac na dziurach ale to nie jest pukanie z zawieszenia do jechalem do domu i zauwazylem ze przenosza sie mocne drgania z silnika na karoserie mozliwe czy bylaby to poduszka silnika lub skrzyni??

Tyberiusz
26-04-2008, 21:44
mozliwe czy bylaby to poduszka silnika lub skrzyni??

chyba nie, bo wtedy przy odejmowaniu gazu lub przy puszczaniu sprzęgła na wstecznym słyszałbys taki metaliczny dźwięk.

bodo87
27-04-2008, 08:59
wlanie jak wzialem go na reczny i ruszalem do przodu i do tylu to az caly silnik sie unosi i puka...

Netoper
27-04-2008, 20:56
wlanie jak wzialem go na reczny i ruszalem do przodu i do tylu to az caly silnik sie unosi i puka...
Jak widzisz że silnik się unosi i puka to będzie poducha. Przy takich objawach to raczej poducha jest całkiem zerwana i powinieneś z kanału to zobaczyć. Zacznij oględziny od tej przy podszybiu.

jedros1
28-04-2008, 02:27
Miałem podobny problem co ty i założę się że poleciała ci poducha silnika na wysokosci skrzyni biegów :beer:

Koszt poduchy okolo 100 zeta :helm:

martinez98
28-04-2008, 18:16
Wlasnie sam przyznales sie do wlasnej glupoty. Niestey wlasnie rwanie kapcia i takie tam to najszybszy sposob, zeby ciezki silnik diesla porwal Ci poduszki. Nie sa te poduszki tanie, ale jak normalnie sie jezdzi to czesto sie ich nie wymienia.

rc23
28-04-2008, 20:37
Wlasnie sam przyznales sie do wlasnej glupoty.

Kolego "martinez98" nie oceniamy tutaj zachowania kierowcy!!!!!!!!!

to dział porad technicznych i jako taki niech bedzie traktowany, fatalnie czyta sie słowo wyjąśnienia od kolegi z forum który na wstępie pisze, że jesteś głupi

co do wibracji to mój typ to też poduszka, o ile podczas ostrego ruszania słyszałeś stuknięcie pod podłogą

gilotyna
28-04-2008, 20:46
U mnie podczas ostrego skręcania prawo - lewo przy małej prędkości coś mocno stuka, jakby tuż za pedałami, czuć to też na nich, to też może być poducha?? Przy automacie takie same koszta??

Netoper
28-04-2008, 20:55
Poducha do automatu 250 zł, piszę o tej przy podszybiu która najczęściej pada.

kraVco
28-04-2008, 21:21
piszę o tej przy podszybiu która najczęściej pada.od kiedy montują poduszki na wierzchu silnika i jak to wygląda :niewiem: może jakieś zdjęcie poglądowe :hmm:

w 1,8Td tylna poduszka jest montowana do skrzyni biegów i sanek zawieszenia i kosztuje org kpl 250zł lub jak ma aluminiową obudowę tej poduszki to wystarczy sam wkład za 100zł.

gilotyna
28-04-2008, 22:14
Poducha do automatu 250 zł, piszę o tej przy podszybiu która najczęściej pada.


Jakie objawy padniętej tej właśnie poduchy??

Netoper
29-04-2008, 07:33
od kiedy montują poduszki na wierzchu silnika i jak to wygląda
Sczegółów się czepiasz :) Określiłem tylko położenie poduchy a nie konkretne miejsce mocowania.
Żebyś się już więcej się nie musiał na złośliwości wysilać, to od razu napiszę, że kolejna jest przy chłodnicy, następna od strony akumulatora i ostatnia jest przy rozrządzie. Myślę że taki opis jest bardziej obrazowy niż np. "tylnia poduszka skrzyni biegów."
Stosowanie wymiany samych wkładów jest dokładnie opisane na forum i ogólnie nie jest zalecane.


Jakie objawy padniętej tej właśnie poduchy??
Objawów kilka, w zależności w jakim stopniu poduszka jest uszkodzona
Nadmierne bujanie silnika
Ogólne zwiększenie się głośności auta, ponieważ wibracje nie są tłumione.
Wibracje na karoserii
Stuki/puki z okolic pedałów przy gwałtownym wciśnięciu gazu
Mogą występować problemy z biegami, ciężej chodzi lewarek, w skrajnych przypadkach biegi się nie "zapinają" do końca i potrafią zgrzytać przy zmianie lub wyskakiwać.
Jak walnie ta poducha przy chłodnicy to objawy podobne z tym, że silnik mniej się buja niż przy uszkodzeniu tej przy podszybiu.

bodo87
29-04-2008, 18:11
no i problem z glowy:) urwana byla poduszka ta pod filtrem powietrza na skrzyni jak wyjalem obudowe filtra to poduszke wyciagnałem ręką czesc tej poduszki bo urwala sie szpilka która przechodzi przez gume i wogole nie trzymala skrzyni:) kupilem uzywke cała łape za 40zł i smiga pieknie cisza w aucie i zadnych stukow

martinez98
29-04-2008, 21:10
Celem wyjasnienia... nie napisalem, ze pytajacy jest glupi, tylko, ze popelnil pewien blaad, kazdy robi glupoty i nie oceniam zachowania, wskazuje tylko powod zaistnienia problemu, tez popelniam sporo bledow. Jestem daleki od pouczania i oceniania. Nie tak mialo to byc odebrane, niestety prawda jednak jest taka, ze kazdy samochod dostaje po czesciach. Dostaja przy rwaniu kapci przeguby, skrzynia, poduszki, silnik, zawieszenie, opony...

rc23
29-04-2008, 21:24
Celem wyjasnienia... nie napisalem, ze pytajacy jest glupi, tylko, ze popelnil pewien blaad, kazdy robi glupoty i nie oceniam zachowania, wskazuje tylko powod zaistnienia problemu, tez popelniam sporo bledow. Jestem daleki od pouczania i oceniania. Nie tak mialo to byc odebrane, niestety prawda jednak jest taka, ze kazdy samochod dostaje po czesciach. Dostaja przy rwaniu kapci przeguby, skrzynia, poduszki, silnik, zawieszenie, opony...

spox tak to po prostu odczytałem :los: