PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]Głośniki Pioneer



kristopher
27-04-2008, 18:46
Witam wszystkich
Zamierzam w swoim mondku zmienić głośniki (stare oryginalne deczko się zużyły).
Czy ma ktoś doświadczenia z głośnikami Pioneer TS-G1702i, TS-G1703i ewentualnie TS-G1749?
Może jakieś alternatywne propozycje?

Tyberiusz
27-04-2008, 19:58
Tak, ja mam głośniki Pioneera :) grają ładnie, basik konkretny :) w przednie drzwi chciałem to http://www.allegro.pl/item351218884_pioneer_ts_a1711_max_power_220w_nowe _f_vat.html włożyć, ale stwierdziłem, że nie będę inwestował więcej w audio, bo to co mam mi styka :metal:

leszcz
27-04-2008, 20:08
Witam wszystkich
Zamierzam w swoim mondku zmienić głośniki (stare oryginalne deczko się zużyły).
Czy ma ktoś doświadczenia z głośnikami Pioneer TS-G1702i, TS-G1703i ewentualnie TS-G1749?
Może jakieś alternatywne propozycje?

ja mam takie http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/2322

grają BDB .... znajmi pytają się gdzie jest woofer :satan: :satan: a go nie ma :) :) :)

kristopher
28-04-2008, 15:38
Dzięki, w końcu kupiłem TS-G1703i.
Zobaczymy....

Tyberiusz
28-04-2008, 19:17
W drzwi je pakujesz, czy w półeczkę z tyłu? :hmm:

Napisz jakie będą efekty akustyczne :metal:

kristopher
29-04-2008, 12:35
Pójdą w drzwi przednie.
Ale to za kilka dni...
Swoją drogą dopiero teraz zauważyłem że to produkt "made in Vietnam"...
Pożyjemy - zobaczymy..

kristopher
14-05-2008, 23:31
Kilka refleksji po montażu i próbnej eksploatacji, bo temat głośników wraca jak bumerang:
Głośniki są okrągłe, konieczne jest więc wykonanie "dystansów". Użyłem do tego celu kawałków paneli podlogowych MDF.
Grają lepiej od oryginalch. Zdecydowanie lepsze są tony wysokie (głośniki trójdrożne). Co do basu - jest on teraz mocniejszy, ale ostrzejszy, twardszy. Osobiście preferuję bas miękki, aksamitny - więc mam tutaj mieszane uczucia. Głośniki mają większą moc od oryginalnych (35W w stosunku do 20W oryginałów Forda). Grają więc czysto, nie charczą. Zniekształcenia słyszalne przy skrajnej głośności radia pochodzą raczej od wzmacniacza tego ostatniego.
W komplecie z głośnikami dostajemy ładne maskownice i cieniutkie przewody połączeniowe. Gadżety zupełnie nieprzydatne przy montażu w drzwiach.
Co mnie wkurzyło:
Producent podaje w katalogach, reklamach, na swojej stronie internetowej rewelacyjne wręcz pasmo przenoszenia 30Hz-30kHz. Jednak dopiero na opakowaniu jednostkowym drobniutkim druczkiem dodaje, że pasmo to określono przy spadku natężenia dźwięku o 20dB. Moim zdaniem to granda!!! Zwyczajowo dla "domowych" zestawów pasmo podaje się przy spadku o 6dB. Jeśliby odnieść je do tych ostatnich warunków, to pewnie okazałoby się, że głośniki mają pasmo przenoszenia np. 70Hz-18kHz - czyli podobnie jak u konkurencji i to tej wcale nie najwyższych lotów!!! Ot dałem się nabrać na niski chwyt marketingowy!
Na koniec jedno znamienne stwierdzenie: jestem zadowolony!!!
Za takie pieniądze (ok. 150 zeta w Media Markt) trudno się spodziewać audiofilskiego sprzętu. Przeciętnego jednak konsumenta rocka głośniki te w zupełności zadowolą!

Tyberiusz
14-05-2008, 23:35
a pod jakim radiem grają?

wytłumienie drzwi poprawi brzmienie, ale to od Ciebie zależy, czy chcesz się w to bawić, czy nie :)

kristopher
14-05-2008, 23:41
a pod jakim radiem grają?

wytłumienie drzwi poprawi brzmienie
Radio to ford 5000RDS.
Doskonale zdaję sobie sprawę z zalet wytłumienia. Nie zamierzam się jednak w to bawić. Chodziło mi raczej o porównanie z głośnikami oryginalnymi.

maniek_
14-05-2008, 23:45
Producent podaje w katalogach, reklamach, na swojej stronie internetowej rewelacyjne wręcz pasmo przenoszenia 30Hz-30kHz.
Zapewniam CIe ze wiekszosc z nas nie uslyszy tych 30kHz ale ok 17-18. Co do dolnego pasma to przy wytlumionych drzwiach dopiero zobaczysz jak glosniczki graja, ale ja zdecydownie bym wolal np Powerbassa

maniek_
14-05-2008, 23:46
Radio to ford 5000RDS.

Na tym radiu szalu nie będzie :satan: