PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Do blosowców :)



Netoper
27-04-2008, 19:34
Teoretycznie blos powinien być bez krokowego, ale okazuje się że z krokowym auto o litra mniej pali a mocy nie ubyło. Co więcej przepływ gazu na blosie zwiększyłem. Odczyt z sondy stał się "szybszy"
Na razie rozważam teorię że te oszczędności są z wolnych obrotów, w mieście przy korkach.
Krokowy jest ustawiony tak żeby na maxa się otwierał jak tylko sygnał z TPS-a wzrośnie a ustawienia dla wolnych obrotów są na minus 50 zaprogramowane.

Co o tym myślicie?
Experymentował ktoś z Was z krokowym i blosem?

ARTi
27-04-2008, 19:49
Regulacja mieszanki dla wolnych obrotów w BLOSie jest zabardzo czuła na kręcenie tą małą śrubką i ciężko ustawic optymalną mieszankę. Dlatego wiele autek jest podlanych żeby normalnie chodziły. Tak mi sie wydaje przynajmniej :) zresztą pamiętam jak kiedys miałem problem z ustawieniem wolnych w Sierce na blosie, tez musiałem ją podlać.
Jesli działa Ci na krokówce OK to bym zostawił, tylko ciekawi mnie reakcja na nagłe dodanie gazu - bo wiadomo że BLOS otworzy momentalnie, a krókówka jednak ma "spóźniony zapłon" :))

Netoper
27-04-2008, 20:07
Jak był sam blos to (nie wiem co było przyczyną) ale były problemy ze składem mieszanki, patrząc na odczyty lambdy, albo wchodziła na bogatą i "strzalenie" z pedału gazu powodowało że skład się zmieniał albo na ubogo stało.
Podejrzewam że bocznikowy domaga się czyszczenia, ale nie za bardzo czas i chęci są.
Na krokowym też się zdaża że są te objawy,ale są dużo rzadsze i już bez pomocy gazu odczyty się poprawiają.
Odczyt z TPS na wolnych jest 0.86V albo 0.96 , nie pamiętam, natomiast otwarcie krokowego na maxa jest ustawione dla 1V, u nas jest automat i może przez to nie czuć żadnego opóźnienia w dostarczaniu gazu, żadnych szarpnięć żadnych przymuleń. Dotti nawet stwierdziła że autko lepiej się zbiera, ale to wpływ tego zwiększenia przepływu na samym blosie. Bo przed krokowym był o ćwierć obrotu bardziej ograniczony.
Jeszcze po krokowym na wolnych obrotach zniknęło takie bardzo delikatne dudnienie/ pukanie jakby co jakiś czas na świecy zapłon wypadał

Arti a masz może fotkę jak blos w sierce jest zainstalowany?