PDA

Zobacz pełną wersję : [Mk1] Strasznie telepie wentylator chłodnicy / zaniżona temp



adamlop
03-05-2008, 09:36
Witajcie, od wczoraj posiadam mondka i oto zaczynam przygode.
Pierwsze pytanko: gdy włącza się wentylator na chłodnicy, słychać go w budzie i telepią sie wszystkie plastiki w kabinie, wentylator cały wibruje na chłodnicy, jakby te gumy były wyrobione.

Druga sprawa, temperatura cały czas wskazuje mi poniżej pola norm, a wiem że auto się normalnie grzeje bo wentylator się włącza.
Rozumiem że to czujnik temperatury. Gdzie go szukać i jaki będzie pasował do mojego mondka 1.8B (wiem że ford ma oznaczenie kolorystyczne czujników), ten obecny niby coś wskazuje, ale jak mówie jest cały czas na początku pola norm i nie wiem czy jest uwalony, czy ktoś dobrał zły.

Dziękuję za pomoc.

Netoper
03-05-2008, 10:52
Co to wentylatora to możliwe że łożyskowanie poszło, złap ręką za łopatki i zobacz czy luzu nie ma.
Jeszcze mi się przypomniało że na warsztacie w kilku wentylatorach widziałem poprzyczepiane ciężarki wyważające, może u Ciebie jak był to mu się spadło.
Czujnik od wskaźnika temperatury jest od dołu termostatu.
Od góry termostatu podaje sygnał do PCM-a
Tylko ostrożnie wykręcaj i iwkręcaj, bo kilku kolegów pisało że potrafi obudowa termostatu pęknąć jak za dużo siły się wkłada.

1olek
03-05-2008, 14:59
I wylacz silnik i dla bezpieczenstwa wyjmij kluczyk ze stacyjki jak bedziesz macal ten wentylator, bo jak by sie zalaczyl to by Ci pace mocno poturbowal.