PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] podgrzewacze wody (świece żarowe)



jacek2266
04-05-2008, 14:48
czy ktoś wie gdzie można dostać takie świece i gdzie znajduje się bezpiecznik lub przekażnik do tych świec .

GTomek
04-05-2008, 21:39
dołączam się do pytania

i po drugie jak to sprawdzić czy to wogóle działa

BS
05-05-2008, 11:51
albo podgrzewacze albo świece żarowe ... rozumiem, że chodzi Wam o dodatkowe grzałki pomagające w złapaniu temperatury pracy przez silnik. Tak? Świece żarowe to co innego-są wkręcone w blok, bardzo blisko komory spalania i pozwalają na podgrzanie powietrza przy starcie auta-żeby ułatwić samozapłon...

Swistak
05-05-2008, 14:02
Taki podgrzewacz to tylko w serwisie i o ile wiewiórki nie kłamały to w granicach 600zł :-) Kiedyś sprawdzałem po używkach i jakoś nikt nie pomyślał,że to można sprzedać :-)

BS
05-05-2008, 14:07
Taki podgrzewacz to tylko w serwisie i o ile wiewiórki nie kłamały to w granicach 600zł :-) Kiedyś sprawdzałem po używkach i jakoś nikt nie pomyślał,że to można sprzedać :-)

bo nie występuje to w każdym dieselku MK3-tylko w niektórych :metal:

SteelRat
05-05-2008, 15:19
podgrzewacz to nie swieca zarowa, to wkrecona w blok grzalka, grzejaca plyn chlodzacy :) musi byc mozliwosc wkrecenia, nie wiem jak to w fordach wyglada, wiem, ze mercedesy mialy w bloku punkt montowania tych grzaleczek, przynajmniej diesle. byl to nagwintowany otwor, ktory byl zaslepiony jakas sruba o duzej srednicy, ale niestety, nie wiem, jak to w fordach wyglada.

Swistak
05-05-2008, 18:05
W MKIII jest to tak rozwiązane że zamontowany (wpięty) jest w małym obiegu płynu chłodzącego. Przymocowany jest do nadwozia praktycznie pod nogami kierowcy od spodu.

vMZe
06-05-2008, 20:26
Chce ktoś taki?? Mam na zbyciu. Podgrzewacz, wiązka przewodów od świec do pierwszego złącza i rurki (bez jednej bo jest przecięta). Cena - dobra - na PW

A i oczywiście jest to rurka z trzema świecami żarowymi