PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio][ALL] Głośniki, ogólnie.



SteelRat
05-05-2008, 16:24
Fabryczne fordowskie glosniki, w przeciwienstwie do zamontowanych pozniej, dawaly mi jakis basik, ale... fabryczne glosniki to wstawione w drzwi puszki, same sobie robia za komore rezonansowa. stad pytanko mi sie nasuwa, czy, oprocz ogolnego wygluszenia drzwi, mozna jakos poprawic "ubasowienie" auta? mam z przodu bardzo (niby) porzadne glosniki infinity afair 5022, z tym, ze kurde, 13ki, nie 16ki :( a z tylu jakies pioneery, 16ki, z tym, ze z przodu sa dwudrozne , a z tylu srednio/nisko, bo zestaw byl dwudrozny rozdzielny, ale tweeterow nie mam. teraz basy "jakies" sa, ale niezbyt takie, jakich bym oczekiwal, fabryczne glosniki duzo lepiej sobie radzily dopiete do mojego Kenwooda 3042.

jakies rady, jak w miare szybko, tanio i skutecznie basy poprawic? od razu zaznaczam, ze tuba, glosniki w tylnej polce... to nie dla mnie :) ja mam auto uzytkowe, bagaznik musi byc :)

Angelo
05-05-2008, 16:59
wiec tak, najlepszym i skutecznym rozwiazaniem twojej bolączki czyli brak basu jest podłączenie wzmacniacza gdyz radyjko ma max wyjscie 4x45 a tak na prawde w RMS mają zazwyczaj kolo 4 x30-35.
Głosniki o których piszesz z resztą prawie kazde infinity potrzebują troche wiecej mocy co nie gwarantują niestety same radia. Można zakupic jakis mały piecyk i zamontowac w schowku lub pod siedzeniem pasażera, lub troche lepszy piecyk uzywany i zamontowac w bagazniku.



od razu zaznaczam, ze tuba, glosniki w tylnej polce... to nie dla mnie ja mam auto uzytkowe, bagaznik musi byc
ojjjj o tu sie kłania czytanie forum albo jego brak, juz klka osób tak mówiło a ja proponowałem suuuper rozwiązanie. Jakie???? włożenie suuuba do koła zapasowego i wtedy bagażnik nie jest wogle zajmowany a głebia basu z suuba jest rewelacyjna.
aby nie tylko pisac to udowadniam to, w tym linku jest zabudowa suuba w kole zapasowym co można i zrobic w mondkach z resztą sam tak bede robil za jakis czas http://www.basser.pl/podstrony/6galeria/auta_cale/vw_passat_b6_kombi/vw_passat_b6_kombi.htm

SteelRat
05-05-2008, 23:42
no patrz, tego faktycznie nie spotkalem, ale u mnie by sie to slabo sprawdzilo, w bagazniku leza 2 koce :>, jezdzi przypieta skrzynka i albo by sie tlumilo, albo, po zlozeniu kocy, by mi skrzynka zaczela grac :)
natomiast pomysl ze wzmacniaczem, owszem, podoba mi sie najbardziej, ale... wtedy i tak bym musial wymienic przynajmniej tylne realnie 30W glosniki, wiec podejrzewam, ze zakup jakichs "dobrobasowych" glosnikow na tyl tez nie bedzie zly, co nie znaczy, ze za jakis czas nie doszedlby do tego jakis piecyk. wszystko zalezy od finansow w sumie :) chyba, ze znowu zainwestuje w komputery...

w kazdym razie, porzadne glosniki i wzmak... to jest bardzo pozadane rozwiazanie :)

Tyberiusz
06-05-2008, 00:55
jakies rady, jak w miare szybko, tanio i skutecznie basy poprawic?

wygłuszyć drzwi matami bitumicznymi, taśmą dekarską :) to sporo daje :metal:

Angelo
06-05-2008, 17:17
wygłuszyć drzwi matami bitumicznymi, taśmą dekarską to sporo daje
no własnie zapomniałem napisac.

SteelRat
06-05-2008, 19:51
tak, o tym wiem, ale, obawiam sie jednego, ze to dodatkowo obciazy drzwi, a zawiasy juz i tak mam lekko wyrobione i zaczynaja mi drzwi klekotac :(

kula159
06-05-2008, 22:17
No to faktycznie problem :( Ale to aż tak mocno to chyba by tych drzwi nie obciążyło?? :)

SteelRat
06-05-2008, 22:35
nie wiem, nie mam pojecia, ile taka tasma moze wazyc :)
ale tak dodam cos tresciwego do tematu:
glosniki mam wydaje sie zalozone prawidlowo, kable niby tez tak samo dopiete, a tu mi znajomy wsiadl, pomieszal radyjkiem i oswiadczyl, ze z lewej strony musze oba glosniki podpiac odwrotnie, niz mam, bo jednak sa w przeciwfazie... ze ponoc niektore radia tak maja, ze po podpieciu do starej instalacji wychodzi, ze trzeba odwrotnie.
niby faktycznie z prawej strony lepiej slychac dzwieki, ale w koncu lewa strona gra w kolano i w nerki :)

pierwszy raz taki tekst uslyszalem, spotkal sie ktos z Was z czyms takim?

/EDIT/ jak troche lepiej ze zdrowiem bedzie, wezme lutownice, przedluzacz i sprawdze teorie, sie niezle zdziwie, jesli to pomoze :)

BTW, co do wygluszania drzwi, czyz nie pisalem o tym na samym poczatku?

Angelo
06-05-2008, 23:32
ja sie spotkalem, bardzo czesto jest to i sam tak miałem w 206ce
Jak podłaczyłem na odwrót to bass był zuuupełnie inny, moze faktycznie ci to pomoze.

many
08-05-2008, 10:57
albo przed tą operacją posłuchaj jak gra osobno lewa strona i osobno prawa strona, bo jeśli masz źle podłączone to będzie różnica w dźwięku i to znaczna ;)

SteelRat
08-05-2008, 16:35
no niby jak sie bawie balansem, duzej roznicy nie slysze, ale tak w zasadzie am prawo byc, bo dopiero jak oba kanaly sie pusci to efekt przeciwfazy szybciej sie wylapie przeciez.

RockFord
29-05-2008, 10:31
U siebie musiałem puścić głośniki w drzwiach puścić w przeciwfazie żeby na miejscu kierowcy było dobrze. Jak były w fazie to po środku między głośnikami było ok ale na miejscu kierowcy i pasażera dźwięk był rozmyty. Teraz jest ok. Do ustawiania sprzętu polecam płyty testowe IASCA dostępne na p2p. Są tam m.in. testy na fazę.

SteelRat
29-05-2008, 22:56
o, to tochyba najszybciej jest szansa znalezc/zrobic... bo kurde nie mam mozliwosci rozebrania autka, mimo paru kolejnych podejrzanych rzeczy... brak swojego garazu daje bolesne skutki...