PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Filtr paliwa - wymiana////



brief99
09-05-2008, 23:21
Chciabym wymienić filtr paliwa, jednak nie wiem gdzie się znajduje... ??
Czy ciężko jest wymienić samemu ten filtr??
Czy trzeba potem odpowietrzać układ paliwowy??
Jaki filtr polecacie i jakie są koszty filtra??

doMcio
09-05-2008, 23:46
filtr kosztuje ~30zl, bynajmniej ja zaplacilem za dobrego zamiennika firmy KAGER, filtr znajduje siepo prawej stronie od dolu przy baku, luzujesz opaske metalowa (na plaski srubokret) wyciagasz jeden przewod (naciskajac na wypuklenie na szybkozlaczce) wkladasz do nowego, wsuwasz w opaske i to samo z drugim, pozdrawiam :P

pawelos
10-05-2008, 00:08
Chciabym wymienić filtr paliwa, jednak nie wiem gdzie się znajduje... ??
Czy ciężko jest wymienić samemu ten filtr??
Czy trzeba potem odpowietrzać układ paliwowy??
Jaki filtr polecacie i jakie są koszty filtra??

Uklad paliwowy odpowietrzy sie sam kichajac i mozliwe, ze gasnac pare razy :)
A ori filtr to koszt ok 37zl, reszte bajki opowiedzial kolega wyzej :los:

Krzychu32
10-05-2008, 06:18
Uklad paliwowy odpowietrzy sie sam kichajac i mozliwe, ze gasnac pare razy
Mi po zmianie filtra nie kichał ani nie gasł po wymianie włączyłem zapłon ,poczekałem chwile aż pompka nabije ciśnienie i odpaliłem :)

wersus84
10-05-2008, 09:59
Nawet nie potrzeba kanału....wystarczy położyć się pod samochodem poniżej wlewu paliwa tam sie znajduje.
Koledzy wyżej dokładnie opisali :up:

Troszkę benzynki się wyleje z tych przewodów i sporo z samego filtra ale samochodzik po wymianie tej drobnostki dużo ładniej pracuje :palacz: np. u mnie obroty już nie falują a myślałem że to "krokowiec"

Nic nie trzeba odpowietrzać, może zgasnąć po 1 odpaleniu ale to normalne...potem juz bedzie OK

metalbeast
10-05-2008, 11:06
dobrze że piszecie, bo też muszę wymienić, a nie wiem jak :]

brief99
10-05-2008, 11:36
serdeczne dzieki koledzy.... wiec do dziela....

MiG
10-05-2008, 23:05
filtr kosztuje ~30zl, bynajmniej ja zaplacilem za dobrego zamiennika firmy KAGER
'KAGER' i 'dobry zamiennik' to nie to samo.
To jak OPTIMAL - dobre niemieckie łożyska robione za wielkim murem.
Prędzej Sędziszów lub FILTRON.

marusarz mateusz
10-05-2008, 23:21
MiG masz,racje,pracowalem rok w sklepie z czesciami i Kager stawialismy kolo Filtrona,Mann Knecht fram to sa dobre filtry i nikt na nie nie narzekal

wersus84
10-05-2008, 23:37
KNECHT kosztuje 35zł do Mondeo taka cena na śląsku. Taki zakupiłem i założyłem. Ogólnie super firma produkująca filtry niczym nie ustępuje Motorcraftowi.

Knecht, Motorcraft lub Bosch jeśli chodzi o różnego rodzaju filtry do Mondeo, nic innego.

PavCo
11-05-2008, 00:59
Z filtrów polecam też markę Hengst - stosuję je w wielu samochodach i jestem zadowolony - nigdy nie miałem problemów z montażem. W przypadku filtra paliwa warto zwrócić uwagę na to, aby przy montażu nie uszkodzić folii, która jest na puszcze filtra. Chroni ona przed niszczącym działaniem korozji elektrochemicznej.
Pozdrawiam!

MiG
11-05-2008, 13:11
Chroni ona przed niszczącym działaniem korozji elektrochemicznej.
Pozdrawiam!
Co to jest "korozja elektrochemiczna"?

PavCo
11-05-2008, 13:38
Korozja elektrochemiczna- jest to korozja spowodowana działaniem substancji chemicznych, gdy reakcjom chemicznym towarzyszy przepływ prądu, np. reakcja metalu z elektrolitem. Najczęściej występuje w przypadku, gdy metal (żelazo, cynk) jest narażony na kontakt z elektrolitami w obecności pierwiastków o większym potencjale standardowym. W takiej sytuacji powstaje ogniwo galwaniczne, w którym pierwiastek bardziej szlachetny (o większym potencjale standardowym) jest katodą, a metal mniej szlachetny anodą. Za katodę najczęściej robią domieszki innych metali, jak również ziarenka grafitu. W miarę rozpuszczania się metalu coraz więcej domieszek zagęszcza się na powierzchni, liczba mikroogniw wzrasta i proces korozji przybiera na sile.

Źródło: Wikipedia

W przypadku filtra paliwa korozja ta może wystapić na styku stalowej opaski i puszki filtra wykonanej najczęściej z aluminium lub innego stopu. Zastosowanie izolacji z folii pomiędzy tymi dwoma elementami zapobiega przepływowi prądu i w efekcie uniemożliwia utworzenie ogniwa galwanicznego.

adamlop
11-05-2008, 13:52
Czy ktoś z was wymienił kiedyś filtr paliwa i miał klopoty z obrotami/przerywaniem. Nie wiem czy to może być przyczyna moich problemów, bo wrzuciłem jakiś filtr dziwnej firmy na S i nie wiem czy to może być powód. Niby czysty to powinno być ok. Ale może macie jakieś doświadczenie ???

MICZ
11-05-2008, 22:19
podmianka na inny, sprawdzony nie będzie bolesna dla portfela

a tak głupio spytam czy filtr w dobrym kierunku założony? bo nawet nie wiem czy da radę odwrotnie
pzdr