PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Szyba przednia pasażera (manualna) ciężko chodzi



Dark Man
14-05-2008, 00:00
Witajcie

Kilka miesięcy temu, miałem tylko ręczne podnoszenie wszystkich szyb w aucie. Żeby nie bawić się w kompletowanie elektrycznych mechanizmów do otwierania szyb, zamontowałem uniwersalny zestaw na przednie szyby.
Chodzi to do tej pory jako tako, gdyż z lewą szybą nie ma większych problemów, lecz prawa bardzo ciężko chodzi, silnik się strasznie męczy i robi bardzo duże obciążenie. Podczas jazdy nie robi to zbytnio wielkiej różnicy otwieranie czy zamykanie, bo silnik ma dobry stały dobry dopływ prądu, ale bez właczonego silnika już chodzi gorzej (tylko ta prawa).

Teraz postanowiłem dokupić i zamocować układ domykania szyb po załączeniu alarmu. Układ potrafi wykryć kiedy szyba już zostanie zamknięta po oporze silnika jaki daje na instalacje elektryczną.
Lewa, jako że nie sprawia problemów przy ruchu, jest domykana poprawnie, lecz prawa dokmnie szybę tylko 2cm i przestaje bo układ wykrywa obciążenie.

Moje pytanie brzmi:
Co zrobić aby prawa szyba pasażera zamykała/otwierała się lżej (choćby ręcznie)?

Próbowałem już pryskać szynę WD40 - nic nie pomogło oraz posmarowałem ją także smarem i linke chodzącą po niej - też nic nie pomogło :(