PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Obrotomierz, czujnik polożenia wału - wymiana



xinek
16-05-2008, 18:35
witam

od jakiegos czasu mam problemy z obrotomierzem. Zaraz po wlaczeniu silnika (na biegu jalowym) obrotomierz wskazuje zero dopiero po jakims czasie wskazowka wachnieciami osiaga 800. W momencie wlaczenia swiatel znowu wskazowka opada do zera, by po jakims czasie wskazac ponownie 800. Dodam ze w momencie gdzy wskazowka lezy na dnie i dodam gazu wskazowka ozywa i ma dobre wskazanie, ale jak puszcze gaz dalej martwica :( i obroty 0.

powyzsze objawy mam z roznym natezeniem i rozna czestotliwoscia. Ostanio byl moment ze wskazowka nie chciala sie wogole podniesc. Natomiast jak troche pojezdze i silnik sie rozgrzeje (bez wylaczania) wskazania sa prawidlowe, ale jak wylacze silnik i wlacze ponownie wskazowka znowu wskazuje 0.

Ostatnio dowiedzialem sie ze obrotomierz w autak od 1995 dostaje sygnal z czujnika polozenia walu... (Gdziekolwiek to jest) - a nie jak w autach produkowanych do 1995 z alternatoa. Czy mozna ten czujnik wymienic bez problemow, czy trzeba go jakos rogulowac??

Byc moze ten czujnik jest u mnie walniety bo czesto podczas odpalania auta mam bardzo mocne szarpniecie silnikiem, a czasami silniczek zapala gladziutko.

prosze o wasze uwagi i opinie no i o odpowiedz odnosnie czujnika polozenia walu :pad:

pozdrawiam

fuel111
16-05-2008, 21:49
Kolego najpierw trzeba by było spryskać listwę elekryczną "Kontaktolem" czy innym środkiem poprawiającym styk i przewodnictwo w liczniku , dopiero później wymieniać czujnik. Nie wiązałbym trudniejszego rozruchu z tym czujnikiem tylko z zapowietrzaniem paliwa. Zrób najpierw to pierwsze później wymiana czujnika jak nie pomoże spray.Nie naprawiaj wszystkiego na raz w takim wypadku. Na koniec zajmij się odpalaniem.

xinek
17-05-2008, 10:06
Jakby to bylo takie proste i plegalo na poprawieniu stycznosci to pewnie bym nie pytal, ale to nie styki :( wszystko wyczyszczone i kontakt jest :)

No dobra a co do regulacji tego czujnika?? czy mozna samemu wymienic?? czy to sie jakos ustawia??

fuel111
17-05-2008, 17:39
Wymiana jest prosta - wykęcasz i wymiana.