PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] oświetlenie wnętrza MKII



zdzichop
04-08-2005, 21:03
Od początku mam problem ze światełkiem sufitowym w kabinie. Otóż nie świeciło nic!
Po żmudnych próbach okazało się ,że żarówka, bezpiecznik i przekażnik w porządku. Napięcie na żarówce 3-4 V. Po przeciągnięciu dodatkowego kabelka jest tylko funkcja oświetlenia stałego. Brak funkcji przy owarciu drzwi i 12sek. Wyczytałem na forum, iż za to może być pociągniety do odpowiedzialności niejaki centralny moduł czasowy. Inne funkcje czasowe tj. wycieraczki w porządku.
Czy ktoś to przerabiał?

Fredee
04-08-2005, 21:43
e tam...zacznij po prostu od wykręcenia i przeczyszczenia ( + psikanie jakimś electrouruchamiaczem..) włączników w drzwiach. Tych psryczków....lubią zaśniedzieć i wtedy oświetlenie głupieje...:)
Pozdroffki
aha jak to nei pomoże to hmm. może kabelki gdzieś się przytarły....:)
Pozdrawiam
:bigok: :bigok: :bigok:

zdzichop
05-08-2005, 07:17
CZy aby wszystkie wyłaczniki drzwiowe zaśniedziały? Chociaż jeśli to helmutowi nie przeszkadzalo, to moze siadaly sobie po kolei a on na to nie zwracał uwagi?

Fredee
05-08-2005, 07:27
może i nie wszystkie zasniedziały....pewnie też nie to jest przyczyną...ale jak ma pruć pół samochodu w poszukiwaniu kabelków to przejrzeć wyłączniki można w 5 minut..:) Pozdroffki :bigok:

zdzichop
05-08-2005, 07:39
"Wyczytałem na forum, iż za to może być pociągniety do odpowiedzialności niejaki centralny moduł czasowy"

Czy ten moduł może być walniety? Czy przy uszkodzeniu głównego modułu regulatora czasowego inne funcje bedą Ok

larky
05-08-2005, 08:24
Mam ten sam problem. Nagle przestało działać oświetlenie przy otwieraniu drzwi. I nie sądzę żeby mi zaśniedziały naraz wszystkie czujniki.

pogo84
05-08-2005, 09:12
mialem ten problem przy otwieraniu drzwi kierowcy :) w reszcie bylo ok, wyjalem pstryczki przeczyscilem kilka razy wlozylem i dziala :D :banan:

wlodzio
09-08-2005, 09:19
Czy ktos wie gdzie w MK II znajduje sie moduł regulatora czasowego ? Pilnie.

Fredee
09-08-2005, 16:47
zapowne w przednich drzwiach kierowcy...tak jak w MkI
pozdroffki :bigok: :bigok:

zdzichop
09-08-2005, 19:16
Czy ktos wie gdzie w MK II znajduje sie moduł regulatora czasowego ? Pilnie.

Moduł regulatora czasowego podpiety jest pod skrzynką bezpieczników pod kierownicą. Zeby go wyjąć nie trzeba opuszczać skrzynki, tylko należy wyczepić go z dwóch zatrzasków. Dość to skomplikowane ale mozliwe do zrobienia. Jest to czarna kostka o wym ok.5 x8cm.

XDX
09-08-2005, 20:27
A jak to nie pomoże co koledzy piszą to na Allegro kupisz takie urządzonka do podłączenia pod lampkę i samo się ściemnia jak w kinie i wiele innych bajerków takie urządzonka mają :)
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=60120976 :banan: :banan:

waldemarz
02-09-2005, 21:23
Od początku mam problem ze światełkiem sufitowym w kabinie. Otóż nie świeciło nic!
Po żmudnych próbach okazało się ,że żarówka, bezpiecznik i przekażnik w porządku. Napięcie na żarówce 3-4 V. Po przeciągnięciu dodatkowego kabelka jest tylko funkcja oświetlenia stałego. Brak funkcji przy owarciu drzwi i 12sek. Wyczytałem na forum, iż za to może być pociągniety do odpowiedzialności niejaki centralny moduł czasowy. Inne funkcje czasowe tj. wycieraczki w porządku.
Czy ktoś to przerabiał? Wlasnie dzisiaj na spocie w Warszawie przerobilismy ta usterke u Larkiego, bo tez mial taki objaw jak ty. Okazalo sie ze problem byl bardzo blachy, do lampki ida trzy przewody : 1 oddzielny masa, dwa w obudowie plastykowej jako plusowe i co sie okazalo ten 1z przewodow wlasnie nie byl dobrze usadowiony w obudowie i sie przesowal kiedy podlaczalismy lampke , poprostu tzw matka sie wysowala z obudowy plastykowej, po dobrym umocowaniu jej tak ze az pstryklo na zaczepie odrazu zaczelo wszystko dzialac, sprawdz moze tez to u siebie.

zdzichop
02-09-2005, 21:32
Masz na mysli styki w lampce czy gdzieś indziej?
Zastanawiajace jest to napiecie rzędu 4V.
Przez wakacje jakoś bez tego swiatła dałem radę. Zbliża się jesień i będę musiał coś uczynić :metal

rc23
02-09-2005, 22:07
3-4v ? brak masy raczej weż parę metrów przewodu jeden koniec do - akku drugi koniec do masy przy lampce jeśli to nic nie da to pozostanie moduł do spr

zdzichop
02-09-2005, 22:17
chwilowo mam tak zrobione, że świeci mi tylko oświetlenie właczane na stałe.
Czy w warunkach garazowych mozna sprawdzić moduł czasowy?

waldemarz
02-09-2005, 22:45
Masz na mysli styki w lampce czy gdzieś indziej?
Zastanawiajace jest to napiecie rzędu 4V.
Przez wakacje jakoś bez tego swiatła dałem radę. Zbliża się jesień i będę musiał coś uczynić :metalAle te 4 V masz na przewodach ktore wchodza do stykow lampy czy na lampie.??

Ja mam na mysli wlasnie podlaczenie przewodow do stykow w lampce. Chodzi mi o te przewody co ida do tych dwoch stykow co sa kolo siebie ten w srodku miedzy tymi dwoma po bokach wlasnie jest odpowiedzialny za swiatlo czasowe. Sprawdz dokladnie wetkniecie tych przewodow do stykow.
Najlepiej otworz drzwi, przelacz lampke na czasowe swiecenie i zobacz czy bedzie sie swiecic jak podlaczysz przewody dokladnie do stykow.

hucul
25-10-2006, 21:49
CZeść! Też chciałbym sie dowiedzieć jak można sprawdzić ten moduł? i czy w ogle można bez podmiany?

rc23
26-10-2006, 01:01
CZeść! Też chciałbym sie dowiedzieć jak można sprawdzić ten moduł? i czy w ogle można bez podmiany?
wciśnij przycisk od grzania szyby przekręć kluczyk w pozycję zapłon nie odpalając samochodu
puść włącznik ogrzewania
otwieraj po koleii drzwi powinny dawać sygnał
jeśli nie to podmień moduł

hucul
26-10-2006, 09:36
CZeść. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale mam MKI , czy to też bedzie działać u mnie?
CZy ogrzewanie to pokrętło ciepłego nawiewu czy dalej mówisz o szybie ?
Aha! Chodzi mi o sprawdzenie modułu pod konten czasówki wycieraczek.
Oświetlenie i inne rzeczy (wycieraczki na 2 i 3 biegu) działają normalnie.

losiu
24-03-2009, 19:59
Witam! Przeszukałem juz chyba wszystkie posty o oświetleniu wnętrza i nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc. Więc do rzeczy. Nie działa mi oświetlenie wnętrza w pozycji 12 sek., znaczy jak przełączę na tę pozycję to lampka świeci, no ale nie gaśnie. Po przeprowadzeniu testu z włacznikiem ogrzewania wszystkie drzwi dawały sygnał (znaczy moduł dawał), że są otwarte tak więc sądzę żę moduł jak również styki w drzwiach są dobre. Proszę o pomoc gdzie szukać rozwazania.
Z góry dzięki.

Adam73
28-01-2016, 18:25
Nie aktualne. Sprawa rozwiązana.

Paragongola
29-02-2016, 22:06
panowie, chciałbym sobie rozjaśnić zegary, tylko zupełnie nie wiem jak,
pierwszy raz nie mogę znaleźć w aucie regulacji
zegary w sumie świecą dobrze, cyfry zielone, wskazówka na czerwono, ale te da małe kwadratowe okienka są prawie zaciemnione, wcześniej było lepiej

z lewej strony kierownicy mam tylko to --->http://zapodaj.net/31d502b1906aa.jpg.html